Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit tennétek, amikor a füleite...

Alhara kérdése:

Mit tennétek, amikor a füleitek hallatára mondják, hogy ölték meg a kölyköket, mert nem volt rájuk szükség? (általában, kutyakölykök)

Figyelt kérdés

Rokonságomban, régi hagyomány szerint élnek. Amivel nem is lenne baj, de teljesen normálisnak tartják,hogy ők rendelkeznek a joggal az állat élete felet.


Nyilván nem akarom felnyomni őket, de érzelmi-erkölcsi szempontból gondolkodás nélkül megtenném. De nem szoktam ezt pozitivan lereagalni, csak annyit teszek, hozzá, hogy ezt keményen büntetik. De erre közlik, hogy az állatnak nincs joga.



S nem is tartják titokba, hogy évente hány kiskutyák vágnak agyon, s hol ásták el. S akár szaftosabb részbe is belemennek.


2015. okt. 20. 10:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
29%

Túl sok mindent sajnos nem tudsz tenni, a feljelentésen kívül (de azzal sem mennél sokra, nem igazán érnek rá ilyenekkel foglalkozni a hatóságok). Állatvédő szervezeteknél jelentheted őket esetleg, ők majd kapacitásuktól függően próbálnak intézkedni (elvenni tőlük a kutyákat, a hatóság bevonásával).


Egyébként én nem hallgatnám ezt végig, nem beszélnék velük, sőt megkockáztatom, a kapcsolatot sem tartanám az ilyen rokonokkal.

2015. okt. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Az a baj, párom családja. Már fogalmazódik meg bennem, hogy megkérem, hogy nekem ne beszéljen ilyenekről. Persze nem nyomom őket fel, mert a családban marad. De ezt nem tűröm, hogy nekem mondják.
2015. okt. 20. 10:57
 3/21 anonim ***** válasza:
28%
Megjegyezném, hogy ők képesek kíméletesen és gyorsan likvidálni a nem kívánt szaporulatot, aztán ha valami kóbor dög beássa magát a kennelbe és felcsinálja a szukámat, megkérem őket hogy segítsenek :)
2015. okt. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
43%
Megkérdezném, hogy miért nem ivartalanították a jószágaikat felesleges öldöklés helyett.
2015. okt. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
24%
Egyébként azt is elítélnéd, ha állatorvossal altattatnák el a kölyköket? Mert végül is akkor is a kisállatok életéről döntenek a szívtelenek... :D Csak kicsit drágábban.
2015. okt. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Igen el, mert én veled ellentétben, az állatot nézem, mint érző lényt. Nem pedig azt, hogy gondot okozz.


De ezt nem értheted, ha az állatbaráti kapcsolatot másképp értelmezed.


Nehogy már én szégyelljem magam, mert megsajnálom szegény kis párákat, mert döntenek az életük felett!


Kár, hogy igy gondolkodnak egyesek.

2015. okt. 21. 11:39
 7/21 anonim ***** válasza:
43%

De, igenis, szégyelld magad, mert rosszat akarsz nekik! :P Felelőtlen, szívtelen, álszent, kényes nyaficica vagy, aki képtelen belátni, hogy kevesebb szenvedéssel jár, ha rögtön születés után egy pontos ütés nyomán kinyiffan, mint ha a magadfajta érzékeny tündérbogár lelkek miatt inkább meghagyják őket életben, és...

Hm. Az milyen élet lesz?

Adjuk őket örökbe! - mondanád te. Öhö. Mindenki zugkutyára vágyik, tuti el fog kelni az összes. De tegyük fel, 1-2 kölyök új gazdához kerül. És a többi 6? Kizabálja a családot a vagyonából, ergo: vagy a család döglik éhen, vagy a kutya megy az utcára. Mi lesz velük az utcán? Vagy visszavadulnak és akkor egy vadász kilövi őket mert terrorizálják a vadállományt. Vagy befogják őket, menhelyre kerülnek, aztán lesz ami lesz - gazdi vagy kényszerű elaltatás, ala: fej vagy írás. Vagy nem fogják be őket, de az utcán a szegényes táplálék miatt legyengülnek, összeszednek valami finom betegséget, rühöt, bolhát, és szép lassan a halálba sorvadnak. De előtte esetleg beássák magukat valami tüzelő szuka kenneljébe, felcsinálják, aztán mehet a fejvakarás ott is, amikor jönnek a zabikölykök...


Szerintem te külön szadista vagy, amiért a nem várt kiskutyák életben hagyásáért lobbizol. Kész szerencse, hogy olyan emberek a párod szülei, akik képesek belátni, hogy nem lehet minden állatot életben tartani.

2015. okt. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
38%

Kérdezd meg, hogy akkor ha rájuk kéne hallgatni, és mondjuk teherbe esel véletlenül (vagy a párod, nem tudom melyik a lány), akkor ha megszülöd a gyereket, őt is elássák, ha már egyszer nem akartatok gyereket? jaaa, hogy az egy ember. És kérdezd meg erre, hogy miért több egy ember az állatnál? Jó,ez igazából kissé durva kérdés. De az állat, aki megszületett, és van tudata, NEM TEHET arról, hogy hová születik. Legalább hagyták volna szopni 8 hetes korukig és rakják ki a menhelyre. Vagy 8 hét alatt keresnek gazdát ill befogadót ill állatvédőt.

Mondd ,hogy tükörbe hogy néznek?

Mikor egy vemhes macska a szomszédba lefialt, ugyanezt akarták, én csúnya káromkodások közepette elvettem a macskát, bevittem a 2 kutyámhoz akik amúgy reggelire el tudnák fogyasztani, beraktam a fürdőbe őket, 3 kicsi nem maradt életben, mert 12(!!!!!!) macskát szült meg, a többit szerencsére meg tudtuk menteni, másnap munka előtt kecsketejet vettem, és otthon éjszaka felkeltem 5x megetetni őket, mert nappal nem tudtam velük lenni, bár az anyamacska etette őket, csak hgoy nehogy elfogyjon a teje, inkább biztosítottam póttejet. Mikor hozzám került, elkezdtem minden szervezetnek írni, felajánlottam, hogy adok hozzájuk valamit mondjuk egy-egy zsák tápot, ilyesmi ami nem túl drága (ivartalanítást már nem tudtam volna mindnek kifizetni). Lett gazdája párnak 4 hét alatt, és végül a többinek is, bár ők talán már 3 hónaposak voltak mire gazdira találtak. Itt-ott voltak az országban, volt, hogy lejöttek érte,értük, de volt, hogy én vittem el busszal vagy vonattal (nem emlékszek)..Mindegyiket féreghajtottam, kaptak tőlem etető/itató tálat (jó, a legolcsóbbat, de na..), plusz egy zsák tápot. Annyit kértem, hogy szerződést írjanak alá egy egyesülettel (ez előre le volt fixálva már), hogy ha kell ,után lehessen követni az életüket.


Ennek 2 éve amúgy, és az anyamacskát ivartalanítva adtuk örökbe:))) (a többi iv.kötelezettség).


Én nyíltan elmondanám, ne légy durva, hanem próbáld rávezetni, hogy ez nem helyes,mert nem lehet beleszólni az életbe, és kérd meg őket, hogy gyűjtsék össze a pénzt, februárba nmindenhol ivartalanítási akció van, addig meg legyen valahogy bezárva, nehogy megint terhes legyen. Mondd, hgoy sokkal szebb lesz és több patkányt fog megfogni ha nem kell azzal törődnie, hogy párt találjon aki felcsinálja, aztán pedig keressse a fialós helyét.. ez tényleg így van egyébként, utána tevékenyebbek, szebbek (ugye nem szívja le semmi), és ezáltal tovább élnek.


Párodat is kérd meg, hogy segítsen. Ha nem akar, akkor pedgi olvass be mindegyiknek, és hagyd ott.

Tudom hogy nem ilyen tanácsot kértél, de aki kis dologban nem áll melletted, az nagyban végképp nem fog ...

2015. okt. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az utolsó válaszolónak a hasznos válaszát! Nagyon jó ember vagy! Örülök, hogy olvashattam soraidat s még persze azoknak is akik ilyen normális választ adtak:)


Karácsonyi ajándéknak ivartalanitásra befizetekek:) de ez is azon a környéknek luxusnak számit, de az ölés nem.


Meg fogom nekik mondani, a párommal egyben. Őt is zavarja ez. Hogy oldják meg, s ne tömeggyilkosság legyen a vége. Na, meg nem csak nekünk nem tetszik amit művelnek....ne hogy vmi baj legyen belőle. Meg a másik, hogy nekem ne mondják el, hogyan tették el láb alól az állatokat és hogyan nyúzták meg. S milyen nehéz volt levágni....az életért általában küzdés van....

2015. okt. 22. 08:54
 10/21 anonim ***** válasza:
41%

Tiszta szerencse, hogy a megerőszakolt nők mentsvárául feltalálták az abortuszt, és nálunk még engedélyezik is, így nem a kibújt gyerkőcöt kell falhoz csapni. Bár régen a török hódoltság alatt, volt egy-két annyira elkeseredett nő, akiket nem lágyított meg az anyai ösztön, és a porontyban csak a török erőszaktevőt látták.


Amúgy meg vigyázat, egy hős van köztünk! :D


Minő csoda, még én magam is volt, hogy megmentettem egy-egy szerencsétlenül járt állatot. De ne mondja már meg nekem azt senki emberfia, hogy ha éppen még nem ivartalanítottam a szukámat, mert momentán abban a hónapban szar volt a költségvetés és kénytelen vagyok eltolni a dolgot, de másnak a felelőtlenül tartott, hülye kutyája közben megcsinálja a bajt, akkor nekem kutya kötelességem az összes nem várt porontyot felnevelni (az összes nyomorultul drága oltással, chippeléssel, és a többi velejáró költséggel együtt), amikor az embernek gyakran a saját gyerekére alig van mit áldozni? Ti betegek vagytok :)


Még a természetben is megöli az anyaállat az utódot, ha úgy ítéli meg, hogy most nincs olyan állapotban, hogy felneveljen egy almot, bár ez sokaknak biztos eddig ismeretlen volt, mert ugye a természet az csak rózsaszín lehet :D

2015. okt. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!