Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi a véleményetek arról ha...

Mi a véleményetek arról ha valaki az utcára dobja ki megunt kisállatát (akár kutyát, akár macskát bármilyen állatot)?

Figyelt kérdés
Nem értem ha valakinek nem kell már egy állat, miért nem adja be egy menhelyre, a helyett hogy az utcára rakná, vagy ne adj Isten megkínozná, megölné.

2015. okt. 20. 15:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Ostobaság, gonoszság.
2015. okt. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Így van. Nem is tudom hogy képes valaki bántani egy állatot vagy otthagyni az út szélén. :(
2015. okt. 20. 15:21
 3/14 anonim ***** válasza:
64%

Kényelem. A menhely messze van, és esetleg megkérdezik, miért kellett, ha nem gondozza.

Így meg nem vonja kérdőre senki...

2015. okt. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Lehet, de ha már arra volt ideje hogy valahol kidobja, akkor arra is lehetne hogy beviszi egy menhelyre. Az meg hogy válaszolnia kell kellemetlen kérdésekre, az legyen a "kedves" gazdi baja, ennyit megtehet az egykor kedvelt állatáért.
2015. okt. 20. 15:33
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
Meglepően sok ember úgy véli, az állatnak nincsenek érzései, az "csak egy állat". Ez nem felmentés, pusztán magyarázat.
2015. okt. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos sok ember gondolja így.
2015. okt. 20. 15:57
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
Figyelj. Lehet h elvitték menhelyre,csak tudod ott már annyi kutya van h nem fér be. Ezert minel gyorsabban megakar szabadulni tole...es kirakja. Jobb esetben. Ezeknek az embereknek számtalan okuk lehet (unalom,károkozas,helyhiany) hogy kirakjak de csak az OKOKAT veszik figyelembe es azt nem h JOGUK nincs erre az elitélendő,mocskos és undorító tetre! Uzenem az ilyen "embereknek" nézzenek magukba es gondolkozzanak el azon h ok nem illenek az emberek soraba!
2015. okt. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Egyetértek. Kár hogy sokan felelőtlenül vesznek magukhoz egy kisállatot, akár kutya akár macska vagy egyéb kisállat, és utána jönnek rá hogy még se kell. Kicsit jobban át kéne mindenkinek gondolni azt ha állatot akar tartani, hogy biztosan tud e majd úgy gondoskodni, foglalkozni azzal az állattal ahogy kell és ahogy megérdemli.
2015. okt. 21. 14:20
 9/14 anonim ***** válasza:

Mikor hozzánk bedobtak egy kölyköt, a munkánkból kifolyólag nem tudtuk megtartani és kerítés sem volt (igazából ezért sem lett volna idő egy kutyára, mert munka utána otthon építkezés, javítások..elmentünk a menhelyre először kutya nélkül, azt mondták nem tudják befogadni mert sok a kutya, adjunk fel hirdetést.. Fel is adtunk, de 1 hét után levettük mert annyira megszerettük..Aztán valahogy sikerült sort keríteni rá, hogy foglalkozzunk vele :)

De utólag visszagondolva jobb lett volna, ha találunk egy rendes gazdát neki, mert rosszándékú emberek megmérgezték és 2 hét küzdelem után feladta :(


De egyébként nem értem én sem, a harmadik véglet, mikor "elköltözik" a gazda és a kutyáját elhagyja. A mostani kutyám meg pl így került hozzánk.

2015. okt. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%
Láttam egyszer, ahogy egy piros lada lelassít előttünk, és kidob belőle egy fiatal (még kölyök), kis testű kutyát. Szegény pára addig rohant a kocsi után, míg ki nem fulladt, aztán annyira meg volt zavarodva, hogy amikor hívtuk, beváltott az erdőbe. Soha többet nem láttuk. Én alapvetően sokak szemében lehetek szívtelen, mert gazdálkodó ember vagyok, aki az állataiból él meg, és az állattartásnak nem csak a rózsaszín oldalát ismerem, hanem a kőkemény valóságot is, ami néha nehéz döntésekkel jár.... de ezt én is maximálisan elítélem. Utólag bánom, hogy a kutya jobban lekötötte a figyelmemet, mint a kocsi rendszáma.
2015. okt. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!