Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért félnek tőlem a nyulaim?

Miért félnek tőlem a nyulaim?

Figyelt kérdés
Már lassan 2 hónapja vannak nálam,mindent megadok nekik,gondozom, nem bántom őket.Ha megszeretném simogatni,elfutnak előlem.Ez normális?Mit csináljak,hogy ne féljenek tőlem?

2015. okt. 29. 15:43
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsi,rossz helyre írtam.
2015. okt. 29. 15:52
 2/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ilyen a természetük vannak félős és bátor nyuszikák te az elöbbit fogtad ki. Próbáld azt hogy először a ketrecen keresztül csak nézed őket amikor kiengeded őket akkor is nézd őket ne nyúlj hozzájuk csak figyeld őket. Idővel rájönnek hogy nem kell félniük tőled. Aztán lassan elkezdheted őket simogatni ölbe venni így tovább.
2015. okt. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! 😊
2015. okt. 29. 16:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia, a nyulaknál nagyon erős a menekülő ösztön, nem véletlenül terjedt el az a szólás, hogy "Gyáva nyúl!" :) Nagy traumaként élik meg a kézbe vételt, simogatást, de idővel és rengeteg türelemmel hozzá lehet szoktatni őket. Két hónap nagyon kevés, hogy elhitesd velük, hogy nem fogod bántani őket, hiszen több ezer évnyi ösztön próbálja az ellenkezőjéről meggyőzni őket :)


Még sose próbáltam nyuszit magamhoz édesgetni, de biztosan kajával próbálkoznék először. Ha elfogadja a kezemből azt a kaját, amin rajta van a szagom, az szerintem már nagy előrelépés. Így haladhatsz szépen lassan előre, és ha először ölbe veszed, akkor is legyen nálad valami csemege. Így az érintéseket össze fogja kapcsolni az élelemmel, ami ugye egy pozitív dolog, ezért nem fog félni tőle. :) Sok sikert!

2015. okt. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! :) Akkor holnap megpróbálom!
2015. okt. 29. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!