Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A vegetáriánusok hatással...

A vegetáriánusok hatással vannak a húsiparra?

Figyelt kérdés
Vannak annyian a vegetáriánusok, hogy kevesebb állatot vágjanak le?
2015. nov. 5. 10:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
36%
Hála a Jó Istennek, nincsenek...
2015. nov. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
34%
Nincsenek.
2015. nov. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
42%
Azokat az állatokat arra tenyésztik, hogy levágják, attól független mennyi vegetáriánus van mindet levágják, max amit nem tudnak eladni azt max kidobják... Tehát a vegák még ártanak is, mivel a nagy állatvédelmükkel elérik, hogy rengeteg állat értelmetlenül haljon meg.
2015. nov. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk nem, de pl Németországban vagy Olaszországban a vegák aránya 10% körül van, nyilván arányosan kevesebb hús fogy.
2015. nov. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
57%
Dehogy vannak. Vannak dolgok amik miatt hanyatlik az ország húsfeldolgozó ipara, de az nem a zöldségevők miatt van! :)
2015. nov. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
35%

Nem hinném, mert az egyik az, hogy a vegák vannak kisebbségben. A másik, hogy ízlések és pofonok különbözőek, van aki nem szereti a csirkét, van aki a marhát, sokan halat nem esznek, de nincsenek akkora létszámban, hogy ez befolyásolná a feldolgozást.

Szerintem a haszonállatok mennyisége nagyon sok éves tapasztalat alapján lett kialakítva. Elenyésző létszám az aki áttér a vegetarianizmusra.

2015. nov. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
37%

Nézd, kedves kérdező.


Azt hiszem, most valamennyi, nem vegetáriánus ember nevében beszélek.


Mindenkinek megvannak a maga problémái, neked is, nekem is, nektek is, mindenkinek. Az élet a mai világban túlságosan nehéz, és nekünk, egyszerű embereknek túlságosan sok magánproblémánk van ahhoz, hogy valami olyasmiért küzdjünk, aminek félig-meddig van értelme.


Először a saját életünket kell rendbe rakni, azután jöhet a világ. Én, mivel személy szerint gyűlölöm az állatkínzást, DE megveszek a húsért, egyéni nézetet vallok a vegetáriánus életmódról. Láttam néhány videót, amin az látszott, mit és hogyan csinálnak a csirkékkel például.


A szívem majd megszakadt érte, még a könny is kicsordult a szememből - nem kevesebb, mint fél perc (igen, harminc másodperc) után az ilyen videókat kikapcsoltam, mert nem bírtam tovább nézni. Aztán ettem egy hamburgert...


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy úgy hiszem, minden embernek van épp elég problémája ahhoz, hogy most elkezdjen foglalkozni az állatokkal.


Az állatok megmentése szép dolog, jó dolog, de a hús nélkülözhetetlen (számunkra, hús evőknek), s ennek ellenkezőjéről ne is akarj meggyőzni minket, nem fog menni.


Ha állatkínzásról van szó, ott leszek a legelső sorban, hogy tüntessek és golyót röpítsek annak az embernek a fejébe, aki az állatokat kínozza, de mivel szeretem a húst, madárhúst, disznóhúst, bárányhúst, miegymáshúst, és eszem ágában sincs lemondani róla, és TUDOM, hogy ezek a húsok hogyan kerülnek az asztalomra, szántszándékkal nem nézek videókat és nem veszek tudomást arról, hogy mi történik az állatokkal, mielőtt megeszem őket. Van épp elég problémám nekem is, nemhogy még elkezdjek harcolni egy olyan ügyért, miért cserébe ugyan lehet, nemesedhet a lelkem, de lássuk be, a mai világban, igen csak kis esélye van annak, hogy bármit, akármit is elérjünk ezzel kapcsolatban (tudom, tudom, kis lépés egy embernek, de akkor is...).


Lehet gyávának nevezni, akkor igen, kijelentem: gyáva vagyok, hogy nem akarok tudomást venni ezekről a dolgokról. Én is sajnálom ezeket az állatokat, komolyan összeszorul a szívem az ilyen videók láttán, hát még akkor, ha nem kapok kolbászt a tányéromba...


Úgy hiszem, ez, hogy vannak emberek, akik zöldségeket esznek és vannak olyan emberek, akik húst, míg világ a világ, vita tárgya lesz (lásd: állatok, akik növényevők, állatok, akik húsevők... mi emberek vagyunk, ők állatok. A dolog ugyanaz).


Sem én, sem itt senki más nem akar meggyőzni téged arról, hogy egyél húst. Szépen kérlek, te se akarj meggyőzni senkit se arról, hogy NE egyen húst. Mi elfogadunk olyannak, amilyen vagy, te is fogadj el olyannak minket, amilyenek vagyunk.


Szép és dicső, nemes, és mindenek felett jó (a szó legjobb értelmében) tulajdonság részedről, hogy sajnálod az állatokat, mi is sajnáljuk őket, ám a szomorú helyzet az, hogy a mai, rohanó, sötét, nehéz világban - most inkább ülj le... - a vegetáriánus helyzet, az állatok leölése ételgyártás céljából a legkisebb probléma, amivel foglalkozhat az emberiség...


...enni meg kell. Mindenkinek.

2015. nov. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%

Utolso, jol mondod.


Ez olyan mint az agressziv nemdohanyosok, hogy mindenki szokjon le, az is aki szabadteren tole 200 meterre cigizik.

Mondom ugy hogy en se dohanyzom, de aki meg akar, hat hadd tegye.

2015. nov. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
51%
Ez a létező világ úgy van teremtve, hogy létezik benne egy tápláléklánc-nak nevezett törvényszerűség, ami az emberre is érvényes. Emellett az élelmiszeripar a különböző "húskészítményekbe" annyi növényi alkotórészt tesz, hogy némelyikben már csak szója, guargumi és egyéb, nem állati eredetű anyagok vannak, tehát vegetáriusok is ehetik, csak a kutyák nem szeretik, mert érzik rajta a csalást.
2015. nov. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
70%

# 7/8, olyan klassz kisregényt írtál, de a kérdező egy szóval sem mondta, hogy sajnálja őket vagy, hogy ő vega, csak objektíven feltett egy kérdést.


Amire amúgy az én válaszom: szerintem Magyarországon nincs rá hatással, mert aránylag kevés a vegetáriánus. Viszont pl Indiában, ahol majdnem a teljes lakosság vegetáriánus, ott biztos. Minthogy pl Izraelben vagy más olyan országban, ahol a zsidó lakosság van nagyobb számban kétlem, hogy volna sertéstelep.

2015. nov. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!