Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért viszik túlzásba annyira...

Miért viszik túlzásba annyira az állatvédelmet olyan sokan? Már "perverz" módon művelik, és már nem is annyira az állatszeretet viszi őket előre.

Figyelt kérdés
Semmi gondom az állatvédőkkel, akik tényleg kimentik az állatokat, aztán nekik megfelelő helyre viszik. Az olyanokkal van gondom, akik a kutyát emberként kezelik, és nem kutyaként. A kutya az kutya, és ennek megfelelően kell bánni vele. A kutyának az úgy jó. Rosszul vagyok amikor azt mondják, hogy "embertelen körülmények közt tartották". Félreértés ne essék, imádom a kutyáimat, el nem tudnám képzelni az életem nélkülük, de végig szem előtt tartom hogy nem emberek... úgy ahogy a baromfit se tartom úgy, mintha kutyák lennének.

2015. dec. 28. 19:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Értem, amit mondasz, de a konkrét példáddal kapcsolatban az jutott az eszembe, hogy az "embertelen körülmények" csak egy kifejezés. Olyan kifejezés nincs, hogy "kutyátlan körülmények":S, a "kutya megfelelő tartására alkalmatlan körülmények" meg túl macerás...

Ettől függetlenül tényleg sokak fejében nincs rendben az ember - állat kapcsolat eredendő mibenléte. Miért ilyenek? Valószínűleg pótcselekvés... Ismered a mondást: minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a macskámat:)

2015. dec. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az amiről beszélsz, az nem állatvédelem.
2015. dec. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Valóban nem emberek.

Nem tudnak beszélni, csak olyan hangok kiadásával és tesztbeszéddel kommunikálni, amit sok ember nem ért/félreért. Sok állat (pl. a halak) még ezt sem.

Sokkal jobban kell rájuk figyelni, mint az emberekre.

Rengeteg háziállatnak ketrecre/terráriumra van szüksége, ami megint nem emberi szükséglet.

Én viszonylag sok állatot tartok:

halakat, 2 axolotlt, törpe kaméleonokat, törpe hörcsögöt, macskát, 2 kutyát.

A lehető legélhetőbb és legemberibb környezetet biztosítom a számukra. Kivéve persze, amiben nem emberi dolgokra van szükségük. :)

2015. dec. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Akikről te írsz azok lelkisérült, beteg, szeretethiányos, megtört, idős korukra magányossá lett emberek. Nekik a kutya/macska/papagáj pótolja az emberi kapcsolataikat, ami vagy nincs már, vagy csalódtak az "emberekben" és az állatokban élik ki az emberi kapcsolataikat.
2015. dec. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem az állatok emberként való kezelése nem jellemző az igazi állatvédőkre, hiszen ez pl kutyáknál nagy problémákhoz vezethet. Az embertelen körülmények helyett lehetne hasznalni h kutyátlan körülmények, de olyan szó meg nincs...
2015. dec. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az állatvédőkre pont nem jellemző, hogy nem kutyaként, hanem emberként kezelnék a kutyákat. Legalábbis a többségük azért ért valamennyit a kutyákhoz, és tudják, hogyan kell bánni velük.
2015. dec. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
lehet rosszul fogalmaztam meg. Nem az olyan állatvédőkre gondoltam, akik tényleg tesznek is dolgokat. Ezt le is írtam. Az interneten okoskodókra gondoltam például...ezen az oldalon is találtam már párat.
2015. dec. 28. 20:18
 8/14 anonim ***** válasza:
Ja igen, a fotelállatvédők. Azok általában tényleg nem normálisak...
2015. dec. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen emberek gyakran követik el még azt a hibát is ráadásként, hogy nem csak, hogy emberként kezelik a kutyájukat, macskájukat, hanem egyenesen gyerek helyett tartják őket, és valamilyen szinten úgy is tekintenek rájuk, mintha a gyerekük lenne.... Na EZ az ami szerintem már TÉNYLEG perverz.


Minden tiszteletem egyébként a hivatásos állatvédőké. A méregzöld kontárokat pedig csak sajnálni tudom... miután véletlenül lefejelték a szívlapátomat :)

2015. dec. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Áhh, nem emberként hanem Istenként kezelik őket... Egyszerű fanatizmus:) sok emberben benne van, csak nem mindegyiknek az állatokra irányul.
2015. dec. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!