Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit gondoltok azokról, akik a...

BociCrafter004 kérdése:

Mit gondoltok azokról, akik a bőrüknél fogva rángatják, és cipelik a kutyákat? Szeretnéd megállítani?

Figyelt kérdés
Szerintem borzalmas, de van aki csinálja!

2016. jan. 25. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom, mit takar a rángatás pontosan, de hogy a nyakszirtjénél fogva rakod arrébb a kutyát, az normális. A kiskutyákat az anyjuk is ott fogja meg, ez nem fáj és természetes nekik. A rángatás és bántalmazás, ha arról van szó, nem oké, természetesen.

Én egyszer rászóltam egy csávóra az utcán, aki a póráznál fogva hajigálta a kutyát mindig előrébb, mert az lassan ment utána (a nyakörvéhez volt erősítve a póráz, a szeme kidülledt szegénynek minden lóbáláskor). Persze én voltam a szemét, tök felesleges belepofázni az ilyenbe.

2016. jan. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha a nyakszirtjénél lévő bőrt fogod meg és rázod meg egy picit, pont azt csinálod, amit a kutya anyukák a kölykükkel, ha fegyelmezni kell őket. Normálisabb nevelési módszer a verésnél, egyes esetekben azért van létjogusultsága, de nyilván nem szabad minden csipp-csupp dologért így büntetni őket.
2016. jan. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Múltkor kiszökött a kutyám,mert egy másik kutya után ment.Eddig nem volt csavargós,de azóta ki is turja a kerités alját csak hogy kiszökhesen,de ez azóta van mióta látta a másik kutyát csavarogni és egyszer el is ment vele..akkor szóltam neki,hogy jöjjön ide,de rám sem figyelt...Nagy nehezen elkaptam.Ma újra kiszökött és igen sajnos cipelnem kellett és kicsit megrángatni,mert messzire eljuttott.És inkább ezt csinálom vele,amikor elszökik minthogy elüsse egy kocsi vagy elcsavarogjon stb.

Viszont azokat én sem értem,akik ok nélkül csinálják.

2016. jan. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 bollocks ***** válasza:
100%
Szerintem nem borzalmas, ha valaki neveli a kutyáját. Gondolom neked valami elkényeztetett ölebed van.
2016. jan. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kiskutyát/Kiscicát a nyaka bőrénél fogva felemelni nem bántalmazás, az anyja is így hurcolja. Ha már felnőtt példánnyal próbálják meg, az baj, mert akkor már nem bírná el a bőre a test súlyát, de én még olyat nem láttam, aki pl felnőtt bullmasztiffot a bőrénél akart volna megemelni :D


Az meg, hogy valaki megcibálja a kutya nyakán a bőrt, amikor valami nagy butaságot csinál az eb, és sehogy se hajlandó figyelni a gazdira, szerintem az egyik legtermészetesebb és legkutyabarátabb büntetési mód, ahogyan azt már fentebb ki is fejtették. Nem tudom, utána néztél egyáltalán a dolgoknak, mielőtt ilyen butaságot kiírsz ide a GYK-ra? Ezek elég alap dolgok a kutyásoknál, már nem azért..

2016. jan. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!