Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szabálytalan állattartás?

Szabálytalan állattartás?

Figyelt kérdés

Szép napot!

Körülbelül fél éve bérli a szomszéd házat egy illető. 1-2 hónapja hozott magával egy Német juhászt. Egy alkalommal az kutya átjött az udvarunkba, játszott a sajátunkkal. Ugyanakkor az mellettünk lévő háza a testvéremé, az udvar közös. Sajnos az ő kutyája nem kedveli az idegen kutyákat, így kisebb verekedés tört ki a Német juhász és közte. Ekkor megkértük a gazdáját, hogy intézkedjen, találjon valamiféle megoldást. Ez lenne a kérdésem kontextusa.


2-3 hete már nem is jár ide a kutyája, ugyanakkor figyelmes lettem/lettünk arra, hogy nagyon sokat vonyít, nyüszít naponta. A mai nap már túlontúl zavart, mivel ő nem volt otthon, így a ház mellől (nem mentem be) megnéztem mi a helyzet.


A Német juhász egy 3-4 méteres láncon van kikötve a kinti (falu) WC ajtóhoz, a WC belseje a fekhelye. Étel, víz nincs előtte, továbbá tele van ürülékkel a lánc hosszába tartozó terület. Gondolom az új törvények értelmében ez nm szabályos. A jegyzőn kívül (aki nem intézkedik -.-) kit lehetne megkérni, hogy vizsgálja felül az esetet? Adnék neki enni, inni, de nem tudom, hogy ezzel birtokháborítást követek-e el, mivel ő csak bérli a házat.


Lovászpatona a falu neve. Veszprém megye. 8553.



2016. jan. 29. 13:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Pedig ez a jegyző hatásköre. Írásban kell panaszt tenni, arra reagálnia kellene.

Megkereshetsz környékbeli állatvédő szervezeteket is segítségért.

2016. jan. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

+36 70 636 6230 -as telefonszámon próbálkozhatsz esetleg. Úgy tudom, hogy állatkínzást itt lehet bejelenteni.

De miért nem intézkedik a jegyző?

2016. febr. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!