Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A vegetáriánusok nem tartanak...

A vegetáriánusok nem tartanak húsevő állatot vagy ha igen akkor mivel etetik őket?

Figyelt kérdés
Nem látom túl sok értelmét annak, amikor valaki azért nem eszik húst, mert olyan nagy állatbarát. Ismerek olyat, aki csak egyszerűen undorodik a hústól, de nem azért, mert szereti az állatokat. Ezt se tudom megérteni, de ez más.
2016. febr. 7. 20:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%

De tartanak pl kutyát- macskát és hússal is etetik de leginkább táppal amiben hús is van.Lehet kicsit undorodik a húsféléktől a vega,de pl száraztáp formájában már nem úgy néz ki a hús sem mint nyersen.


A nagyonhülye kategóriás vegák próbálkoznak csak vegetáriánussá tenni a ragadozó kutyát és macskát ,de vadhajtások mindenhol vannak. Akit meg annyira zavar a dolog erkölcsileg ,az meg nem tart húsevő állatot.

2016. febr. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Shai-Hulud ***** válasza:
84%
Álljunk már meg, ÉN vagyok vega, nem a kutyám! :)
2016. febr. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
62%

tényleg vannak olyan idióták akik szembe menve a természettel, próbálják vegán tartani a húsevő, ragadozó állatukat.

ez nagyon nagy hülyeség, nem mellesleg kínzás is. nem lehet tartkón pisilni a természetet és az evolúciót..pl egy macskának nem véletlenül olyan a fogazata amilyen.. igényli a húst, akár napi rendszerességgel. akinek nem tetszik, tartson hörcsögöt vagy egyéb olyan állatot aki elvan a növényi étrenden.

pl egy vegán barátnőm görög tekit tart. nekik a lágyszárú növények az étrend alapjai,úgyhogy barátnőm is boldog,hogy nem kell dögöket adnia az állatkájának,és a teknős is,hogy megfelelő élelmet kap.

nekem tényleg semmi bajom a vegákkal, de tartsák tiszteletben mások igényeit(jelen esetben az állatokét)

2016. febr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
3# még annyit,hogy egy másik vega barátnőmnek van kutyája, aki rendszeresen megkapja az állati eredetű táplálékot. szóval szerintem jó esetben a gazda megadja ezeket.
2016. febr. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
65%

"Nem látom túl sok értelmét annak, amikor valaki azért nem eszik húst, mert olyan nagy állatbarát."

Akkor tájékozódj, nézz meg 1-2 videót a vágóhidakról és majd utána jelentsd ki ugyanezt. Vagy keress rá a neten, hogy mi lesz a tejadó tehenek borjaival, vagy éppen hogyan telik egy ilyen állat élete, mnnyire tönkreteszik őt a folyamatos elletésekkel, majd dobják ki a szemétbe, ha már öreg és nem tudják tovább kizsákmányolni. Láttad már, hogyan égetik el élve(!) a tojásból kikelt, egynapos kskakasokat? Előbb nézz utána annak, amit elítélsz.

2016. febr. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Shai-Hulud ***** válasza:
42%

"...nézz meg 1-2 videót a vágóhidakról..."


Te meg hogy ehetsz növényt, előbb nézd meg hogy sikít szegény mandragóra!

https://www.youtube.com/watch?v=cJIcldzY-cE

2016. febr. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
56%

Ugyan nem én írtam amit a #5-s válaszoló idézett de én utána néztem ezeknek. Cikkek, videók, fórumok. Közben megittam egy kakaót a rámtottámhoz, de délben is jó ízzel eszem meg a marha pörköltet és még csak kicsit sem érdekel az haszonállatok sorsa akiket leöltek az ebédemért! Problem??


Akármilyen vegán valaki, egy húsevő állat életét ne akarja tönkre tenni a saját világnézete miatt.

2016. febr. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%

"Akármilyen vegán valaki, egy húsevő állat életét ne akarja tönkre tenni a saját világnézete miatt."

Ebben igazad van. A többi elég gusztustalan és felesleges provokálás. Komolyan élvezettel nézted, ahogyan az egynapos, sápogó kiscsibéket zsákokból az égetőbe öntik? Tetszett? Picit bizseregtél is tőle?

2016. febr. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Andizsuzsi ***** válasza:
0%
Az nem zavarja a vegákat, hogy más állatokat mészárolnak le azért, hogy az ő kedvencük megfelelő ellátást kapjanak? Komolyan érdekel. A görögteknős megoldás tetszik :)
2016. febr. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
76%

Én néztem élvezettel, de a megélt 35évem alatt làttam nem egy nem két cifra dolgot. Volt szerencsém tapasztalatot szeretni többek közt a nagyipari zöldség/gyümölcs termesztésében is. Ne hidd, hogy az akár csak egyetlen fokkal is jobb lenne. Minden lehetőséget kihasználnak amit a kémia ad arra, hogy szebb legyen meg nagyobb legyen, meg pirosabb az alma amit eszel.


Nag hangal vagy a laptop előtt amit kis kínaiak szereltek neked össze kb semmi pénzért, a ruhádat majdhogynem modern rabszolgaságban tartott indiai 7-8-9évesek varrták nagyüzembe. Közben tolod az arcodba vegán nagyon bio kaját amivel azt hiszed fog változni valami. Közben fogalmad sincs arról, hogy ezzel ugyan úgy a húsipart támogatod. Miért? Az élelmiszer ipar jelentős hányada néhány mamut cégen keresztül fut. Pénzt lát a vegán étkeztetésben? Csinálja azt is. De ettől nem ölnek le kevesebb marhát. Szép dolog a tudatos táplálkozás, de ki kéne nézni abból a bicikli gumi belsőböl, hogy megnézd milyen a világ.


Sorry az offért

2016. febr. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!