Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Valaki jár önkénteskedni?

Valaki jár önkénteskedni?

Figyelt kérdés
Mit kell ott csinálni? Van valami időbeosztás? Egyedül is kell lenni? Gondolkodom a dolgon, mert időm és kedvem is lenne, csak van egy kis szociális fóbiám, ami miatt félek ismeretlen dolgokba belevágni, kellene egy kis "terv" hogy mire számítsak. Segítenétek a saját tapasztalataitokkal?
2016. febr. 9. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:
ez engem is érdekelne :)
2016. febr. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én éveken át jártam, máig úgy gondolok rá, hogy legjobb éveim voltak. :) (Családi gondok miatt hagytam abba.)


Az egyik megyeszékhelyen működő menhelyre jártam, volt reggeli és délutáni etetés/takarítás. Tehát megvolt, hogy ha reggel akarok menni, akkor mikortól meddig, és ha délután, akkor is. Lényegében ez mindig ugyanaz, hiszen a kutyák ott vannak, el kell őket látni. De minderről tájékoztatnak, amikor odamész. Vagy a legtöbb menhely esetében akár e-mailben, Facebook üzenetben is tudsz tájékoztatást kérni.


Ne félj belevágni! Amikor már ott vagy, nagyon jó. :) És ilyen helyekre azért normális emberek járnak... Akikkel egy közös pontotok már biztos, hogy van: az, hogy szeretitek az állatokat, és tenni is akartok értük.


Nekem/nekünk a "feladatok" etetés, kennelek takarítás, foglalkozás a kutyákkal, mosogatás, kutyasz@r összeszedése stb. voltak. Van, ahol kutyasétáltatás is van, tehát kihozhatod a kutyát sétálni, szocializálódni.


Már most, ahogy írom, ezer meg egy emlék jut eszembe. Mindenképp próbáld ki, nekem nagyon sokat adott. :)

2016. febr. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor vannak rögzített feladatok, nem az van, hogy odalöknek, aztán "találd fel magad", ugye?
2016. febr. 9. 18:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Én jártam a párommal egy ideig. De sajnos az ott dolgozók viselkedése miatt feladtuk.(nagyon sokat kellett várni, mire hoztak kutyát ki, le se sz.rták az embert, pedig mi áldoztunk a szabadidőnkből és a gázolajunkból, hogy elmentünk....hozzáállás elég negatív volt az önkéntesekhez...pedig több kutyát is vittünk egymás után, nem sajnáltuk az időt)

Pedig nagyon hiányzik a saját kutyám, és ezzel "pótoltam". A sajátomat sajnos csak szombatonként látom, a szülői házban maradt, mert a beosztásunk miatt panelbe nem tudtam elhozni.

2016. febr. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Igen, vannak "rögzített" feladatok. Vagyis nyilván sok-sok feladat van, mindegyikünk nagyjából kiválasztotta, amit szeret (pl. én nagyon szerettem mosogatni, mindig én csináltam, amikor ott voltam). Emellett persze kutyasz@rt szedni senkinek nem hobbija, de azt is mindig megcsináltuk.


Lényegében én kétféle önkénteskedést választanék szét:

- van, amikor beengednek a kutyák közé ténylegesen, ekkor takarítasz is stb.

- van, amikor kiadják Neked a kutyát sétálni.

Ezt szerintem menhelye válogatja, hol mi a szokás. Én előbbit csináltam 4-5 éven át, most már csak nagyon ritkán megyek sétáltatni.

2016. febr. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én sétáltatni járok menhelyre. Nálunk annyi az időbeosztás, hogy 9-től 12-ig lehet kb. sétáltatni, mert 9-től egyig vannak nyitva. Egyébként a gondozók segítőkészek, a szimpatikus kutyusokat kiadják a kezdő sétáltatóknak. Emellett persze rengeteg dolguk van, mégis segítenek.

Nem tudom, merre laksz, de Szentendrén az Árvácska menhelyen örömmel látnának téged mindennap a fenti időpontban. Csak mondd, hogy sétáltatni szeretnél (persze kérhetsz más munkát is, de csak ha szeretnél, takarítás, rendrakás, stb.).

2016. febr. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!