Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Állatkínzás! Éheztetés! Mit...

Állatkínzás! Éheztetés! Mit tehetnék én? Többi lent.

Figyelt kérdés

Egy közeli családtagom(nő), külön költözött az addigi párjától, és otthagyta a 3 kutyáját, plusz egy közös kutyájukat, mert panelba költözött(nem tud máshová menni). Ahogy a munkája engedte, mindig járt a kutyákhoz, vitt nekik enni. Később magához vette az egyiket, de pár hónap után visszavitte, mert a munkája miatt nem tudta azt a mozgásmennyiséget biztosítani neki, mint amit megszokott a kertesházban, és szemmel láthatóan nem érezte ott jól magát a kutya. Egyébként kinti-benti kutyákról van szó.

Amikor magához vette azt az egy kutyát, már nem járt rendszeresen a többihez, abban a hitben, hogy a volt párja ellátja őket. Ám azt kellett tapasztalnia, hogy állandóan be vannak zárva 3-an egy kis kenelbe, és egyre soványabbak. Az egyik kutyus(1 éven aluli) elpusztult. A férfit ez hidegen hagyta. Napokkal később temette csak el,sok-sok nyaggatás után.

Mostmár a többi kutya is siralmas állapotban van. Kinn vannak a bordáik, nincs vizük, ennivalójuk(csak az elbeszéléséből tudom). 2-3 naponta tud menni hozzájuk a rokonom, de az vajmi keveset ér.

Az egyik kutyában nincs chipp, a másik kettőben van. Az a rokonom nevén. Mit tudnánk tenni anélkül, hogy ő bajba kerülne?Ha nem akarunk összetűzésbe kerülni a férfival?(Sajnos eléggé p...öcs az illető)Egyébként simán hagyná, hogy elhozzuk a kutyákat, de nincs hova, menhelyre, meg nem állíthatunk be ilyen állapotú kutyákkal. Az éhezéstől nem lesznek agresszívabbak?

Kérlek ÉRDEMI válaszokat adjatok,hogy hogyan segíthetnénk, ne az embereket kritizáljátok.

Köszönöm!



2016. ápr. 6. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:
4%
Sajnos nem lehet mást tenni, mint a rokonodat a sárga földig döngölni. Remélem ő is egy szép kis ketrecben végzi majd, étel és víz nélkül persze.
2016. ápr. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A rokonomat? Szerintem ebben a történetben nem ő a hunyó.
2016. ápr. 6. 17:01
 3/4 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem a chip miatt nem lehet úgy megoldani a problémát, hogy a nőt ne vonják felelősségre. Mindenképp elő fog kerülni, mint gazdi, de ha nincs olyan körülmények között, hogy tartsa őket akkor az mentségül szolgálhat.
2016. ápr. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
82%

Ennél jobb a menhely is. Ott legalább etetik-itatják őket rendesen.

Sajnos ezek a rokonod kutyái, legalábbis a chipesek. A férfi oda is adná őket, de a rokonod nem tudja magával vinni, holott ez az ő felelőssége lenne. Törvény és jog szerint is. Ne várjátok meg, míg szerencsétlenek éhen halnak, hanem igenis vigyétek be egy menhelyre, sürgősen. El lehet mondani a történetet hozzá, de én nem erőltetném, mert a nő sehogy sem tud ebből jól kijönni. Végülis cserbenhagyta azokat az állatokat, bár meg fogják érteni a menhelyen, hogy nem talált megoldást. Az viszont semmiképpen nem megoldás, hogy ott hagyja őket étlen-szomjan bezárva.

Vigyétek be egy menhelyre őket!

2016. ápr. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!