Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Milyen végzettség kell ahhoz,...

Milyen végzettség kell ahhoz, hogy valaki állatorvosi asszisztens legyen? Okj-s vizsga vagy elég egy érettségi?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 16. 07:01
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Sima érettségi nem elég. Valamilyen egészségügyi végzettség kell, akár humán is.
2016. ápr. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Van állatorvosi asszisztens OKJ, de gondolom ahhoz kell érettségi, utóbbi elég alap dolog.
2016. ápr. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szimpla érettségi csak az alapműveltséghez elegendő, feltéve, ha tanult is az illető a gimnázium alatt. Erre jönnek rá a különböző szakmák.
2016. ápr. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 lilluli0361 válasza:
A falvakat járó állatorvos régen egyedül járt. A városi némejyikének volt irodája és adminisztrátora Ma a piacon működö állatorvosok egyedül járják pl. a húsboltokat. A vállalkozást üzemeltető orvosok egyedül vagy családtaggal dolgoznak. Az állami cégeknél és hivataloknál munkaviszonyban dolgozó orvosok közül csak a vezetőknek van titkárnőjük vagy az osztálynak adminisztrátora.
2016. ápr. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én elvégeztem az állatorvosi asszisztens okj-s képzést, már 4 éve, azóta már nem is OKJ-s tudtommal.

Ez érettségire épül, humán eü-s végzettség nem megfelelő, mivel nem humán páciensekkel dolgozunk.

A gyakorlati helyemen hálisten fel is vettek dolgozni, 2 éve vagyok itthon, mert közben megszületett a kislányunk.

Én szeretem ezt a szakmát, de kevés asszisztenst keresnek, általában megoldják családtagokkal, vagy egyéb úton.

Hacsak nincs orvos ismerősöd, felesleges "pénzkidobás" mert nem fognak alkalmazni. Ja, és drága. Nekem 4 éve 200 ezer Ft-ba került.

2016. ápr. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!