Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ha kiheréltetjuk a macskát,...

Ha kiheréltetjuk a macskát, akkor nem fog harcolni a tobbi kandúrral?

Figyelt kérdés
már nem birjuk nézni hogy össze-vissza karmolászva,véresen jon haz a macskank. A szomszéd macska sokkal erősebb nála de mégis mindig összekapnak. Nagyon sajnáljuk ezért gondoltuk h kiheréltetjuk. Ez jo ötlet?
2016. máj. 29. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ivartalanítás miatt nem fog vetélkedni a többi kandúrral, és nem fog megsérülni.
2016. máj. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
A szomszédaink macskái mind kivannak herélve de a miénk nem , és nem is verekednek. Szóval megoldás lehet.
2016. máj. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%
De fog. Nekem is ivartalanítva van a macksám és mióta elköltöztünk folyton megtámadják a szomszéd macskák.
2016. máj. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a kis kandúrt is elverték pedig még nem is volt ivarérett.
2016. máj. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%
Ha már több éves a cica elképzelhető, hogy beszáll verekedni DE....tapasztalatból mondom, hogy nem fogja olyan komolyan gondolni a dolgot, és nem fog félig lerágott füllel hazajönni, mert nem hajtják a hormonok, és hamar rájön, hogy nem akar verekedni és nincs is miért. Szebb és egészségesebb lesz a cicád és sokkal kiegyensúlyozottabb. Ráadásul nem csinál majd sok árva kiscicát valahol, valakinek, akik majd vízbe fojtják, vagy élve elássák, vagy falhoz csapkodják esetleg dobozban kirakják a szakadó esőben a szopós kiscicákat, akik az anyukájuk után sírnak tehetetlenül. Szóval szerintem IGEN! A lehető legjobb döntés.
2016. máj. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, az én macskám 7 éves, ivartlanított és pont most szerzett be egy cakkos fület, igaz nem durva a helyzet, de ez már maradandó. Hiába van ivartalanítva ha itt a többi macska, nem fogja magát hagyni elagyabugyálni.
2016. máj. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6. Igen előfordulnak még így is sérülések. De ha megnézem az 5 éves kandúromat, aki még ivaros, legutóbb begyulladt a feje, mert átharapták. 2 naponta nyomtam ki belőle kb fél deci véres gennyet. Kapott antibiotikumot, fertőtlenítőt. Kb úgy nézett ki mint egy kétfejű macska. Közben harcolt tovább, még több sérülést beszerezve. Az ivartalanított cicáimon is előfordul néha egy-egy seb vagy karcolás, viszont összességében teljesen egészségesek.
2016. jún. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Megyunk ivartalanitani... jobb lesz ez így :)

2016. jún. 22. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!