Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Beteg az állat, de nem viszi...

Beteg az állat, de nem viszi állatorvoshoz. Csak bennem megy fel a pumpa ilyenkor?

Figyelt kérdés

Naponta özönlenek az ilyen kérdések,hogy a Cilike meg a Morzsi nem eszik,habzik a szája,rángatózik stb és hogy mi baja?Ugye nem fog meghalni?

Ha meg írják neki kommentben,hogy el kéne vinni az orvoshoz,akkor egyből jön a kérdező,hogy nincsen orvos náluk vagy szabadságon van stb..

Komolyan ennyire nincsen lefedve állatorvosokkal az ország?Vagy ez mint kamu,hogy nincs a közelben doki?

Én egy kis apró faluban lakok és itt is van állatorvos. Ha nem rendel is lehet hívni. De ha nem lenne is van szomszéd város /falu ahova át tudom vinni az állatot.. Szóval nem értem.


2016. jún. 1. 12:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

És hányan vannak így basszus! Szerintem ez szimplán felelőtlenség, nemtörődömség, hanyagság.

Sokan, amikor állatot vesznek magukhoz, egyszerűen nem veszik figyelembe, hogy az kötelezettséggel is jár. Oké, persze, van olyan, amivel nem rohanunk azonnal az orvoshoz, mert egyszerűen felesleges, dde itt kb. olyan kérdések szoktak lenni, hogy "leszakadt a kutyám feje, lehet valami baja?". e szerintem akkor is egyszerűbb megemelni a telefont, és hívni a dokit, hogy ő nyugtasson meg, mint azonnal ide rohanni, és ki tudja milyen idióták válaszolnak majd (nevet nem említek, de sokan tudhatják, hogy ki az egyik akire itt gondolok).

Én például 30km-re hordom a kutyáimat, és nem azért, mert nincs közelebb orvos, több is van, csak nekünk az a doki vált be, amelyik messzebb van.

A húgom egzotikus állatokat tart (kígyók, agámák, gekkók, meg mindenféle gyíkok, teknős stb.). Ha azoknak van valami baja, na ahhoz nem elég egy egyszerű állatorvos, hanem külön arra specializálódott kell, amiből tényleg kevés van, de mégis elviszi, és vitte már akkor is, amikor még iskolás volt. Felült szépen a távolsági buszra, és ment. Sok felnőtt példát vehetett volna róla, aki ide ír ki olyan témákban kérdést, pedig a baj orvosi tudást, és ellátást igényelne.

Szerintem az lenne a legjobb, ha az állattartáshoz kötelező vizsga, és engedély kellene, mint pl. a jogsihoz. Akkor tényleg csak azokhoz kerülne háziállat, akik felfogják hogy ez pont akkora felelősség, mint ami egy gyerekkel is jár.

2016. jún. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%

Ez változó.

Nálunk istenesen rendel a doki, de ha nincs, akkor valóban nincs: nincsen autóm, amivel el tudnám őt vinni egy másikhoz, és senki sincs aki "összemocskolná" a sajátját "egy" kutya miatt.

Megoldás: Házhoz menő doki, de nem tudom hányan csinálják/csinálnák.

Kettes: Pénz. Mindenkinek adódhat úgy, hogy hó végén mínuszban van: pl. volt egy javítás, káreset, bármi, amit ki kell fizetni, de Fifike csak beteg lesz. A másik, elítélendőbb változat, aki "csóróságát" nem figyelembe véve tart állatot.

Megoldás: egyes orvosoknál lehet részletfizetést kérni (az enyémnél egy korábbi rossz tapasztalat miatt pont nem) vagy utólag el lehet gondolkodni, hogy el tudom-e tartani az állatot. (Nehéz ez, mert ha belátom, hogy nem, új gazdit kell neki keresni, de ha ilyen problémával keresem meg a fórumot, akkor rögtön jön a köpködés, a "miért nem viszi magával a híd alá is?" és hasonló szólamok.)

Lehet, hogy a kérdést egy gyerek írja ki, aki nem igazán van tisztában a dolgok menetével.

Megoldás: Kedves szülők, ne a gyereknek vegyetek állatot, mert nem ő fogja gondját viselni. Kedves gyerekek, ha a szüleitek egyértelműen azt mondják hogy nem lesz kutya, macska, hörcsög, ló, triceratropsz, akkor tessék tudomásul venni, hogy nem akarnak plusz még egy gondot a nyakukba.


Szóval a kulcs:

FELELŐSSÉGGEL válassz állatot, olyat, amit élete végéig biztosan el tudsz látni. Mindenhogyan, mert nem merül ki abban hogy odalökök elé valami kaját, meg megsétáltatom/kicserélem az almot. Egy állat idő, pénz felelősség és mg több idő, még több pénz még több felelősség.

2016. jún. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
En rendszeresen hordom a macskamat orvoshoz oltasra meg minden nyavalyara, de ha hirtelen futni kene, nem biztos, hogy meg tudnam oldani. Volt, hogy nem nagyon akart enni, de mivel kijar, gondoltuk, biztos fogott vmi madarat/egeret es televan. Aztan par nap utan elvittük, volt vmi enyha mergezese, kapott par szurit, ket nappal kesöbb mar kutya baja sem volt. De heti 2x 1 orat rendel az allatorvos, megmondom öszinten, fogalmam sincs, mi a teendö, ha rendelesi idön kivül lenne ra szüksegem. Tudom, van ügyelet is, de az tölünk 25 kmre, es nincs autonk. Bar ha habzana a szaja vagy vmi egyeb durva, akkor valszeg felhivnam az orvost, hogy mi ilyenkor a teendö.
2016. jún. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért lehet találni állatorvost. Ez általában csak egy jó kifogás, hogy a falusi doki épp nem rendel. Akkor van távolabbi, vagy ügyelet, állatmentő, házhoz jövő stb. Ezeknek az elérhetőségeit már akkor ki kell nyomozni és tárolni, amikor semmi baja az állatnak, hogy vész esetén kéznél legyen.

A valóság inkább az, hogy nem tud/nem akar az állatorvosért fizetni, ami valóban igen drága lehet. Közel 100 Ft-ért mentették meg a cicám életét nemrég az ügyeleten. Nem volt ennyi pénzem, hitelből fizettem, és törlesztem vissza. Akkor sem voltam hajlandó végignézni, hogy elpusztul, ha lehet rajta segíteni. Többen tökhülyének néznek emiatt a környezetemben, hiszen "csak egy macska".

Az a baj, hogy az emberek buták, szegények, tudatlanok. Így születnek ezek a kérdések.

Csak azt nem akarják felfogni, megérteni, hogy 1. állatot tartani felelősség és pénz, 2. ha ez teher, akkor nem kell állatot tartani.

2016. jún. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100 ezer akart lenni természetesen...
2016. jún. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

igen. de azért a 100 ezer szélsőséges példa. legtöbbször az alap kivizsgálási díjon felül max a szurit kell fizetni vagy a vérvételt. ez akár 5-10 ezerből is kijöhet.

nekünk amúgy van félre téve egy több tíz ezres összeg,pont ilyen váratlan állatorvosikiadásra. nem kér enni, szépen elvan a szekrényben. ha meg baj van és dokihoz kell vinni,akkor akár hónap végén is nyugodtan tudjuk vinni. de lekopogom,hogy nem volt még szükség sose arra a nagyobb összegre

2016. jún. 1. 13:30
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is nagyon fel szoktam magam idegesíteni ezeken a kérdéseken.

Szerintem a legtöbben mikor meglátják a cuki kölyökkutyát/cicát nem gondolnak arra, hogy ez felelősség. Úgy vannak vele, hogy ők szeretik az állatokat, majd simogatják meg kap valami maradékot, aztán ellesznek.

Sőt egyesek szerint az állat az CSAK egy állat, ha megdöglik, majd lesz másik, hiszen annyi macska meg kutya van...

Gyakran a kiírók egyébként tizenéves gyerekek, akikben még van annyi empátia, hogy zavarja őket a haldokló állat, de tehetetlenek az életkorukból adódóan.

A szülők meg sajnálják a pénzt az orvosra, nem egyszer olvastam olyat, hogy az állatorvos "NAGYON DRÁGA" és "LE AKAR HÚZNI BIZTOS". Ez rohadtul nem igaz. 5 000 forintnál többet még soha nem fizettem, de kevesebbet már igen. Ez pedig nem olyan nagy összeg, hogy vészhelyzet esetén ne lehetne összeszedni hirtelen. Pl. anyuka tárcájából egy ezres és még 4 embertől kölcsönkérni egy-egy darab ezrest(rokonok, ismerősök, barátok, szomszédok). Ez nem olyan nagy tartozás, amit ne lehetne megadni gyorsan, vagy hatalmas szégyen lenne...

A leggyakoribb kifogás, hogy az orvos hülye, lehúzós, szabadságra ment, nincs is a közelben, nincs autóm.

Nekem sincs autóm, de nem igaz, hogy nincs egy ismerős, aki szívességet tenne, vagy ne lenne a közelben busz, vonat, lovaskocsi, szekér, bicikli, motor, robogó vagy akármi, ami gurul. Ez is inkább kényelmi kifogás.

2016. jún. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az is durva mikor olcsó az állat ezért nem viszik, láttam már patkányon akkora daganatot mint majdnem ő maga és a gazdi nem vitte orvoshoz mert "dehát 2ezer forint a patkány a műtét meg 20, akkor veszek másikat" (oké nekem meg adja oda a régit, nekem megér egy 20-ast az egészsége) aztán meg kirakja fészbukra hogy "jaj szegény kis patesz feladta a harcot a csúnya daganat ellen, már nem tudtunk neki segíteni, tegnap este elment" (segítek, a daganat kb rutinműtét náluk) és kapja a vállveregetést.

Az állat orvoshoz vitelének 2 szabálya van. 1. Ha ugyanez lenne a problémád, orvoshoz mennél? Ha igen, VISZED (sőt, szerintem a kutya/cica/tengerimalac előbb megy dokihoz mint mi magunk) 2. Úgy érzed meg kell kérdeznek vigyed-e? VISZED.

2016. jún. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk szerencsém van a dokival, eddig ahányszor mentem hozzá, vizsgálatért nem kért pénzt, max szuri/gyógyszer árát kérte el, de mikor azért mentünk meg leesett a farkinca vége és kilátszott a csont, bódítás, lecsípte, 2 öltés, 5 ezret kért érte, szó nélkül fizettem volna a dupláját is.
2016. jún. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Aki nagyon akar az talál állatorvost. Ha nincs kocsi akkor cannak barátok ès van olyan taxi is amibe beszállhat a kutya. Vagy az állatorvost is ki lehet hívni. Nekem volt olyan, hogy a 12 éves kutyám este összeesett,rohantunk a dokihoz, mondtam, hogy hó végén semmi pénzem, de itthagyom addig a telefonom, a szemêlyim, bármit, csak mentsék meg. És megmentették. Kaptam részletfizetést, amit szépen ki is fizettem. Igaz, üres volt a hűtő, elmaradtam a csekkekkel,de megoldottam a dolgot. Mindent lehet csak akarni kell.

Arról nem is beszèlve, hogy ilyenkor nagyon sok menhely is segít az orvosi ellátásban, csak kérni kell! Most a macskámnak volt egy nagyobb műtétje ami 100.000 felett volt, de megoldottam. És nem azért mert gazdag vagyok és nem tudom hova tenni a pènzem. Nem mentem bulizni, nem vettem magamnak hülyeségeket és nem gyújtottam rá.

2016. jún. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!