Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi a jó ebben, miért jó...

Mi a jó ebben, miért jó szórakozás ez?

Figyelt kérdés
Ismerőseink a napokban voltak Afrikában és vadásztak, majd trófeaként kitették a falra az állatok bőreit/fejeit. Mi ebben a jó? De tényleg. Egyébként itthon nem vadásznak, csak gazdagok és ez jó buli volt. Én hálistennek nem láttam a szerzeményeket így nem volt alkalmam megkérdezni, de akinek már esetleg volt alkalma beszélni ilyen emberrel vagy csinált hasonlót: miért???????

2016. jún. 1. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Mert kicsi a p.cse, így meg legalább férfinek érzi magát.
2016. jún. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát de akkor is hihetetlen. Csináljunk a nem fenyegetett állatokból is védettet, mert nincs jobb ötletem.. Jogos..
2016. jún. 1. 21:26
 3/8 anonim ***** válasza:
37%

"így meg legalább férfinek érzi magát"


Bár nem volt sehová leírva, hogy az illető hímnemű, így akár egy beteg nő is lehet a történetben.


Kedves Kérdező!


Vannak ilyen "emberek"!

Valakinek ez a szórakozás, valakinek egy poén, egy csíny, vagy hasonló NEM NORMÁLIS dolog.

2016. jún. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Mivel az állatvédelem kategóriában írtad ki vadászat kiegészítéssel feltételezem, hogy tizenéves vagy és a kérdés simán troll!


Hogy mi a jó ebben:

- baromi nagy pénz van benne aminek jelentős részét pont a veszélyben lévő állatokra fordítják, egy egy ilyen vadászaton csak olyan állatokat engednek kilőni ami vagy sérült vagy az ivararányt akarják javítani, vagy idős stb.

/sajnos az állományszabályozásra már a veszélyeztetett fajoknál is szükség van mondom ezt "elvakult" állatvédőként/

- a "vadásznak" (bár inkább csak lövész) dicstelen dicsőség ez. Elmondhatja magáról, hogy vadászott Afrikában. Lehet vele bizonyos körökben frenkizni.

A védett állatokban az orvvadászok teszik a legnagyobb kárt a vadásztatásból befolyó pénz egy része az ellenük folyó küzdelemre is fordítódik.


Off.

Mielőtt a Vadászokat (nem lövészeket) kezdik el szapulni.

A vadászat nem annyiból áll, hogy kimegyek a lesre és lövök (aki ezt tesz az a lövész)!

A vadászat életforma -

Széchenyi Zsigmond:

"A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás."

(pedig viszketős ujjú vadász volt). -

van hogy úgy telnek el hetek hónapok, hogy egyszer sem sütjük el a fegyvert. (még ha lehetne akkor sem, mert nem muszáj)

Télen gondozzuk, etetjük az állományt, nyáron ha kell itatjuk, az árvíztől mentjük, vigyázunk rá, de vigyázunk a mezőgazdasági területekre is (vadkárelhárítás).

Persze a vadászat megkoronázása a vad elejtése, de ez sem olyan, mint a mendemondákban.

Fiatalon, csak azok az állatok kerülnek terítékre amik selejtesek, betegek, nem megfelelő az ivararány. Mivel sajnos, már nincs természetes csúcsragadozó kénytelen az ember szelektálni, hogy az a példány maradjon meg és örökítse tovább a génjeit amelyik a "legjobb". (a természetben is a jobb marad életben).

Később amikor a trófea kiteljesedik (a csúcsra ér) akkor már a vad túl van az "életén" jobb trófeát már nem fog tudni építeni és szükséges az eltávolítása, hogy a fiatalabb (érett, jó hímek) legyenek a nő ivarú egyedek közelében.

Szóval a vadászat csak igen kis része az állat elejtése az is szükséges "rossz"!

2016. jún. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

Ennek a kérdésnek az állatvédelem kategóriában semmi értelme sincs.

Akik így mennek ki "vadászni" azok szimplán mesterségesen megnövelt állományú (akár mondhatjuk: tenyésztett) vadakat lőnek ki általában. Itthon is van ilyen. Többször annyi vaddisznó él bizonyos helyeken, mint amennyit az erdő el tudna látni, ezért ezeket pénzért ki lehet lőni, a pénzből meg etetik az állományt.

2016. jún. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na most ennek utananeztem, az allatvedelem kategoria a legelso es veletlenul kattinthattam ra, sosem irtam meg ki itt kerdest... Azt se tudtam, hogy vannak alkategoriak. Ilyen is megtortenthet, nem azzal szorakoztatom magam, hogy itt trollkodok... de azert koszonom a valaszt en azt ertem, hogy miket lonek ki, teljesen egyertelmu volt, hogy azokat amiket felsoroltatok. Arra voltam kivancsi, miert fizet be valaki egy ilyenre, ha mar valaki vagy az ismerose csinalt ilyet.
2016. jún. 5. 23:45
 7/8 A kérdező kommentje:
Marmint ha jol tudom turak is vannak, meg lehet nezni ezeket az allatokat a termeszetes elohelyukon, ami szerintem eleg erdekes. En inkabb ezt valasztanam mint a vadaszatot
2016. jún. 5. 23:47
 8/8 anonim válasza:

Klasszikus, régimódi szórakozás. Pont. Lehet, hogy te nem érted meg, de más azért még szeretheti.

Az másik kérdés, hogy nincs túl jó hatással a különböző állatfajok egyedszámára. Bár ez attól függ, hogyan vadászik az ember.

2016. jún. 14. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!