Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szarkafiókát találtam, mit...

Szarkafiókát találtam, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már majdnem teljesen tollas, élénk, repülni nem tud, csapkod a szárnyával, enni kér, eddig gilisztát adtam neki, de szerintem még mindig éhes. Megesett rajta a szívem, sokszor megtörtént velem már az hogy találtam egy kis madarat és fel akartam nevelni, de sajnos nem sikerült. Mit tegyek?

#fióka #fióka mentés #szarka fióka
2016. jún. 14. 18:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nem értesz hozzá ne próbálkozz. Én egyszer magukra hagyott rigókat akartam menteni, és egyből "gúgliztam". Először egy általános madárvédő honlapot találtam, majd ők adták meg a hozzám legközelebb eső ezzel foglalkozó szervezet számát. Felhívtam a városunkhoz legközelebbi állat menhelyet, amin belül van madárvédelem is. Nagyon kedvesek voltak elláttak tanácsokkal. Először azt mondták, hogy tegyem őket dobozba és vigyem el hozzájuk akár éjjel is. De akkor elmondtam nekik, hogy az anyát megölte a macska, és az apa biztos elhagyta őket. De akkor mondták, hogy akkor várjak még és figyeljek, mert nagy valószínűséggel az apa nem lépett le, hanem több lett a dolga az élelemszerzésben,. És igazuk lett. Igaz ritkábban, de megjelent az apa, és etette őket.

Szerintem keress rá, már nem emlékszem hogyan találtam, de madárvédelem, vagy hasonlókat beírsz és bátran hívd fel őket. Segíteni fognak, mert ez a dolguk.

2016. jún. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Már én is megtaláltam ezt a számot, de sajnos Szlovákiában élek, és itt nincs ilyesmi. Azt olvastam, hogy ha már elég önállóak ki lehet őket tenni egy nyugodtabb helyre, és ott meghallják őket a szüleik. A közelünkbe sok szarka van, de kicsit féltem őt.
2016. jún. 14. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!