Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az állatkísérletek tényleg...

SZJG kérdése:

Az állatkísérletek tényleg annyira rosszak lennének?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok vele milyen körülmények között tartják ezeket az állatokat és azzal is ,hogy milyen kockázatokkal járhatnak a félresikerült kísérletek. Viszont másik oldalról nem gondolnátok, hogy a rák, szívroham stb. megelőzéséhez szükséges lenne, hogy először állatokon teszteljék a gyógyszereket? De itt végül is nem is csak a gyógyszeriparra gondolok, a szépségiparban is ugyanilyen fontos ,hogy megbízható terméket adjanak. Hogyha szerintetek az állatkísérleteket úgy ahogy van meg kéne szüntetni mit ajánlanátok? Hogyan lehetne biztonságos, eredményes termékeket a piacra juttatni? Az állatvédőknek van erre egy külön elképzelésük?

2016. jún. 25. 09:31
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek
2016. jún. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

Közgázas vagy, vagy nagyon gyerek... -.-

A szövet kultúrás vizsgálat nyilván sokkal drágább eljárás, elektron mikroszkóp, kenetek, táptalajok, ezek drága dolgok, de megvan rá a lehetőség így én is elutasítom az olyan kencéket, amiket állatokon, akár egereken is tesztelnek. Amúgy a legtekintélyesebb márkák buknak le legtöbbször, hogy annak ellenére, hogy bőven van pénzük elektronmikroszkópra, laborra és laboránsokra, mégis inkább állatokon kísérleteznek.

És ennek egész egyszerű oka van: Olcsóbb beszerezni kutyát, macskát, rágcsálót, mint szövet kultúrát tenyészteni. Csak ugye a cég vezetők is szeretnek a saját zsebükre játszani, és a világért se vallják be, hogy gazdaságosság szócímen, állatokat kínoznak.


Mejegyzés: Életben és fórumokon is tapasztalom, hogy nyavalyognak a LUSH márkán, hogy milyen elérhetetlenül drága. A luxus cikkek talán, de egyebekben már bocsi, de ha fair-trade kereskedelem lenne, és nem használnának annyi szintetikus anyagot, amennyit a Dove-Nívea-Garnier termékek is ilyen árban lennének.

És akkor vinnyogunk, hogy migráció van a világban... Ne hari, de ha egy társadalom alapnak tekinti, hogy más országok termelői kiszolgálják és alacsonyabb életszínvonalon éljenek ... Hát fel kéne ébredni.

2016. jún. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim válasza:
Igen...
2016. jún. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 Ealana válasza:
100%
Teljesen feleslegesek az állat kisèrletek,mert ha jó az állaton tesztelik embereken is mielőtt elkezdik gyártani. Ami jó az állatnak nem feltètlen jó nekünk. Szóval szerintem teljesen ki lehetne(kène) hagyni ebből az állatokat.
2016. júl. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Az utolsó válasz igazsága miatt még eszembe jutott, hogy ha szövetet tenyésztenek és azon kísérleteznek az sokkal biztonságosabb számunkra, felhasználók számára is, mert ugye nyilván nem állati szövetet fognak tenyészteni, hanem emberit.
2016. júl. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim válasza:
71%
Egyáltalán az embereknek miért nem jó a rohadt bőrük úgy,ahogy van? Csak azért, hogy te szép legyél több állat hal meg...ez olyan,mintha egy lónak a nyugtatóját rajtad tesztelnék le, aztán belehalnál....éld már bele magad egy kicsit az állatok helyzetébe kedves kérdező...
2016. aug. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 picoka92 válasza:
8%
Jo, hogy itt mindenki tokeletes ugy, ahogy van es nem hasznal kozmetikumot. Kovezzetek meg de ha en nem hasznalnek kremet, kiszaradt borom kirepedne, verezne, elfertozodne... Ha nem hasznalnek fogkremet... Ugye ti hasznaltok? Es sajnos korpas is vagyok igy a sampont is szoktam hasznalni. Es elnezest, de en nem szeretek bacis kezzel enni es szappannal szoktam kezet mosni....
2016. szept. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 Ealana válasza:
89%
Nem arról van szó,hogy nem használunk,mert persze a mai társadalom már nem tudna èlni ilyen kencèk nèlkül. DE èn azt elfogadhatatlannak tartom,hogy azèrt tegyük ki ilyen megpróbáltatásoknak az állatokat mert olcsó. Èn csak olyan szereket használok,ami állatkísèrlet mentes lehet hogy nincs olyan jó illata vagy drágább de legalább tudom, hogy nem okozott szenvedèst egy állatnak sem.
2016. szept. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
10%

Gondolom egy biológus/allergológus sincs köztetek... remek. Akkor nem kell okoskodni. Szövetkultúrán in vitro tesztelni ilyesmiket maxmimum nagyon alap szinten lehet. Sajnos muszáj in vivo kísérleteket végezni is. Ezek nagyon bonyolult hatások, de azt mondom a gyereksamponra adott reakciót ellőször próbálják ki in vivo, és alaposan vizsgálják ki... ahogy az ártalmatlannak mondott testápolókat is. Még így is valóban sok komplex működést nehéz lefordítani emberre, de az in vitro sokszor nem elegendő. Tesztelik önkénteseken is...


Mellesleg anyum kapott egy "bionaturvegán" aloes krémet, és olyan agresszív allergiás reakció jött ki a karján, hogy nem bírta behajlítani annyira vörös és duzzadt lett a kiütéstől. Megvan a fotó is róla...

Azóta nem hiszek ezekben a bionatúr szarokban... vagy maradunk a gyógyszertári ureas kenőcsnél, vagy marad a repecskes bőr. Vajon egy rendesen bevizsgált krém esetén előfordulhat ilyen?

2016. okt. 9. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Ja és sejthető, hogy az állatkísérlet mentes termékek miért drágábbak... vagy titokban, jogi védelem alatt elvégzik valami jogi kiskaput kihasználva kutatás néven, minimum egerekkel. (Az extrém hatásokat tilos emberen elvégezni. Extrém dózis, extrém UV stb) Vagy önkénteseknek fizetnek. Magyarul fizetett emberkísérlet. Aztán ha lerohad az illető karja, mint anyumnak, akkor így járt. Ha meg nem rohad le, akkor átcsúszhat a rostán egy veszélyes kombináció is, mert nem tesztelhették extrém körülmények között. Pl így derült ki, hogy egyes teljesen ártalmatlan testápolók és naptej alkotók lehetnek rákkeltőek UV hatásra. Emberen normál esetben max 20 év, de emelkedik a bőrrák kockázata hosszú távon.


Szóval állatbarátként és állatvédőként azt mondom sajnos szükség van, ilyen alap vizsgálatokra... és még mindig eltörpül, mondjuk 1000.000x kevesebb nyúlon tesztelnek ilyesmit, mint amennyit megeszünk. Ennyibe kerül ezeknek a kencéknek a hosszútávú biztonsága.

2016. okt. 9. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!