Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ti bevonulnátok a börtönbe,...

Ti bevonulnátok a börtönbe, ha a házi kedvenceiteket megkínoznák?

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén, én, személy szerint a felismerhetetlenségig félholtra kínoznám azt az embernek egyáltalán nem nevezhető <censored>-t, aki nem csak hogy az én személyes házi kedvencemet, de egy vadidegen, bármilyen, akármilyen állatot halálra vagy ha nem is halálra, de nagyon csúnyán megkínozna vagy csak bántana.


Én nem tudok az állatkínzókra emberként tekinteni. Egészen konkrétan arra vagyok kíváncsi, hogy vannak-e itt olyan emberek, akik annyira szeretik a saját állatkájukat, legyen szó bármilyen állatról, hogy simán megtennék ugyanazt azzal, aki az állatkájukat bántották? Legyen bármi a következménye a dolognak?


Feltételezem (vagy remélem), nem csak én gondolkodok így...



2016. aug. 18. 13:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly megmérgezték az 1éves kiskutyámat. Amikor elaltatták, hazajöttünk, átrohantam a szomszédba, és elkezdtem üvöltözni, fenyegetőzni.. biztos vagyok benne, hogy azok tették, de nincs bizonyítékom.. így csak annyit tehetek, hogy a lehető legtöbb módon (úgy, hogy nekem ne legyen bajom belőle) kib*szok velük, megkeserítem az életüket..
2016. aug. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
11%

Most komolyan: Mit érnél el vele? Mit segítene ez az állatodon? Ez megint egy totálisan elméleti kérdés amiben ki akarod élni a haragod. Értelmetlen ezen gondolkodni. Te mivel lennél jobb egy ember megkínzásával mint ő egy állatéval? Ugyanolyan lelkiismeretlen szörny lennél.


Dühöngés meg acsarkodás helyett azon kellene gondolkodni hogy mit lehetne tenni az ilyenek valós megbüntetéséért.

2016. aug. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Utolsó, félre érted :)


Nem vagyok ideges, és ebben a kérdésemben nem akarom kiélni a haragomat, s miközben a kérdést kiírtam, akkor sem voltam dühös :)


Csak kíváncsi vagyok a véleményekre, vannak-e olyanok, akik ennyire szeretik-e a házi kedvencüket.


Ami a lelkiismeretet illeti... igen, igazad van, hogy nem segítenék az állatomon ezzel, de azt sem te, sem más nem várhatja el tőlem, hogy tétlenül nézzem, amíg az a szörnyeteg, aki bántotta az állatomat, úgy él tovább, hogy nem bűnhődik meg a tettéért... és senki ne jöjjön nekem azzal a szöveggel, hogy "Majd a Sors megbünteti":


Az ilyen szörnyeteget az Isten nem bottal veri, hanem az általa megkínzott állat gazdájával. Személyes bosszú, mert - sz'tem - az, aki az állatkáját ennyire szereti, annak a szeretet már SZINTE határos egy gyermek szeretetével.


Én ezt így gondolom.

2016. aug. 18. 14:12
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva én teljes mértékben egyet értek veled és szívem szerint minden állatkínzó sokszorosan visszakapná amit tett, de belegondolva, hohy a bosszú az állatkán már nem segít de én életfogytiglant kapok..,.nem biztató kilátás. :( Bárcsak legális lenne az önbíráskodás ilyen helyzetben.
2016. aug. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
39%
Értem a gondolatmenetedet kérdező, de bosszú, az önbíráskodás soha nem az áldozatról szól. Ez nem szeretet. Ismerem ezt a dühöt, bár nekem az öcsémet bántották. És nagyon jól tudom hogy igazából nem a tesóm miatt akartam bántani az illetőt, hanem magam miatt, azt hittem legalább egy kicsit megszabadulhatok az érzéseimtől ha a bántalmazón vezetem le. Szerencsére engem észre térítettek.
2016. aug. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
100%
nekem vagy 4 macskámat ölte le a szomszéd kutyája, a gazdája meg le se szart, pedig ordítottam vele nem egyszer, hgoy vigye el azt a dögöt. ja és még esténként vonyított a nyomorék kutya, mert nem foglalkoztak vele,csak azért volt, hogy legyen kutya./nem a kutya hibája volt-a szomszédé/ ja azóta ha a szomszédomat meglátom még mindig köpni tudnék, nem köszönök neki,lenézem, hogy a saját kutyáját se tudta megnevelni. de ja, fizikális bántást nem tudnék alkalmazni, mert azért az én életem is fontos, senki hülyéért nem mennék börtönbe, viszont verbálisan elég agresszív vagyok, szóval ha látok egy állatot bántó embert azzal simán ordítozok, volt is már rá példa. De világot sajnos megváltani nem lehet, feláldozni magadat meg nem hiszem, hogy célravezető. DE, ha a mostani kutyámat bárki bántaná kikészíteném az illetőt, az életét tönkretenném,megtalálnám a gyenge pontját, feljelenteném, a munkahelyén elmondanám mit tett stb. ja és jól le is köpném az ilyet. :D
2016. aug. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem kínoznám meg ugyanúgy, ahogyan ő tette az én állatommal, mert nincsen ugyanolyan beteg lelki világom, mint annak a degeneráltnak. Ha Jóisten a kezembe adná a sorsát, valószínűleg nem bírnám ki, hogy jól meg ne verjem, mielőtt átadom a hatóságoknak (mert a törvényeink valószínűleg úgyis elengednék egy ejnye-bejnyével, ahogyan engem is, ha azt vallom, hogy hirtelen felindulásból követtem el a súlyos testi sértést, mert amúgy tényleg így volna), de hogy órákig élvezkedjek valaki szenvedésén? Nem. A revansot elvenném, de nem többet, mert az már ugyanolyan beteg, agyament gondolkodásra vallana, és én köszönöm, semmilyen szinten nem akarok egy ilyen emberre hasonlítani..
2016. aug. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

egy random állat miatt nem keverednék konfliktusba, viszont a sajátom miatt már igen.

de én személy szerint azoktól a "gazdáktól" félek leginkább akik megveszik a nagy dögjeiket, majd póráz nélkül elviszik sétálni, mert "nemkötömmegalegjobbarátomat", viszont fegyelmezni, behívni nem tudják. szétdominálják a többi kutyát és ha valamelyik nem hagyja, elkezdődik a verekedés, a kedves gazdit pedig pont nem érdekli... na őket eltiltanám egy örök életre az állattartástól.

2016. aug. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
41%

"Megmondom őszintén, én, személy szerint a felismerhetetlenségig félholtra kínoznám"

Na most szállj magadba. Gondold végig, mit írtál. Valóban képes lennél mondjuk lenyúzni pl az egyik karjáról a bőrt? Hallgatni az iszonyatos sikoltozását? Nézni, hogyan folyik patakokban a vére, és közben semmit sem tenni, csak gyönyörködni a látványban? Aztán hidegvérrel módszeresen folytatni a kínzását? Te mennyivel lenél különb, mint ő volt? És micsoda elvetemült alávaló gazember lennél az illető családjának a szemében? Talán ők is képesek lennének revansot venni azért a mérhetetlen kínért, amit a fiuknak okoztál...

2016. aug. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az állataim sose hagyják el a házat csak hordozóban (patkány) így még egy betörést is a nyakába varrnék mivel be kell jutnia a házba hogy bánthassa őket, a börtönben meg nem hiszem hogy kedvesen bánnak az állatkínzókért (ha azért nem is, betörésért nem csak bírság szokott járni).

Meg nem ölném, de biztos hagynék rajta valami maradandót hogy emlékezhessen rá.

2016. aug. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!