Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A nagyüzemekben mennyire...

A nagyüzemekben mennyire bánnak humánusan az állatokkal?

Figyelt kérdés
Üdv! Én lakto-ovo vegetáriánus vagyok, emiatt érdekelne, hogy mi a jobb az állatnak, a nagyüzemi, vagy pedig a tanyasi állattartás? Az EU-ban tudomásom szerint az állatokat is megilletik az emberi szemmel nézve számukra megfelelő, vagyis inkább elfogadható körülmények. Szűkös helyen élnek, de legalább a legyilkolásukhoz használnak valamiféle érzéstelenítést? Hallottam kegyetlenkedésekről magán emberek részéről is. Egyik ismerősöm mezőgazdasági középiskolába járt, és az osztállyal disznót vágtak, de szerencsétlen állat valami elképzelhetetlen körülmények között hunyt el, forgatták benne a kést, a többit le sem írom. Szóval nem élek tündérvilágban, a multi sem jobb a kisembernél, kizárólag a hatósági szabályzás jelent valamiféle garanciát, kérdés hogy ezeket mennyire tartatják be? Magán "embereknél" pedig ugyanúgy tarthatnak 50 négyzetméteren 100 csirkét. Vegetáriánusok, ti inkább honnan veszitek a tojást, tejet? Tudom, közvetetten a tojás, és tej fogyasztással is felfoghatatlan szenvedést okozok, de sajnos nincs pénzem áttérni a vegán étkezésre.
2016. aug. 24. 11:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Borzasztoan bannak veluk a nagyuzemben is :( lattam par videot de nem ajanlom senkinek
2016. aug. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én is láttam elég videót. Csak az a kérdés, hogy ezek mikor és hol készültek? Itt az EU-ban is ilyen a helyzet, még mindig?
2016. aug. 24. 12:03
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, mert lenne itt maskepp?
2016. aug. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem, hogy nagyüzemben a vágás sokkal gyakorlottabban és flottabbul megy, mint magánháznál. Egy üzemben egy nap alatt több állatot levágnak, mint a háznál egész évben. Ehhez megfelelő eszközök is rendelkezésükre kell, hogy álljanak. Tehát az állat nem szenved, gyorsan túl esik rajta. Ez az én véleményem, én nem nézek ilyen videókat. A tartás viszont biztos, hogy rosszabb, mint egy magán helyen, ahol biztos van, aki nem törődik az állatokkal, de a többség azért biztosít nagyobb helyet, mint egy üzemben.

Egyébként a szabályokat be kell tartaniuk, mert ezeket rendszeresen ellenőrzik és szigorúan büntetnek, akár be is zárják a nem megfelelően működő helyeket. Persze ez sem garancia, mindig vannak csalók.

2016. aug. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
habár nem vagyok vega, a tojást a szomszéd nénitől vesszük, van 10-20 tyúkja nekik pedig van kb 50 m2. kapirgálhatnak, kapnak zöldet is stb.
2016. aug. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

vegyünk csak a tojást amit megeszel.

a nagyüzemben a tojótyúkok egy ketrecben vannak ahol szinte meg sem tudnak fordulni.

napfényt nem látnak, és így élik le az életüket a tojástermelésért.

ezzel szemben az én tyúkjaim kapirgálnak egész nap a hátsó udvarban, a fák alá húzódnak mikor tűz a nap és meleg van, és szalmával megszórt ládába tojnak önként.

szerinted?

2016. aug. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom pl a disznókat megrázzák árammal, hogy ne legyenek eszméletüknél. Többit nem igazan tudom, hogy megy. De asszem egy nagy szöget lőnek a legtöbb fejébe(pl marha).


Én egy gazdától veszek már évek óta mindent..meg is látszik a húsokon,zöldeken,tojáson hogy ez bizony nem nagyüzem.

2016. aug. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
6.: Mi is gazdától vesszük, de múltkor elfogyott a tojás, és vittem a Lidl-ben. Nekem jobban ízlett, mint a termelőé, sokkal nagyobb, nem úszik a kakiban, és egy kicsivel olcsóbb is. Egy leveses tányérba szoktam beleverni a tojást, a Lidl tojásaiból csak 7 kellett, hogy tele legyen, viszont a gazda tojásaiból átlagban 10.
2016. aug. 25. 12:07
 9/10 anonim ***** válasza:

Szóval a méret a lényeg. De utána nézd meg a gazda tojótyúkjának a kloákáját, meg a Lidl-be tojt tyúk kloákáját is. Előbbi eléldegél jó pár boldog évet, mielőtt a levesbe kerül, utóbbi ha 2 tojószezont megér a tojótápon, akkor már igen erős állatnak számított.


Egyébként ahogy írták: a nagyobb testű állatoknál sokkal szervezettebb, gördülékenyebb, mint sok tanyán. A marhát kábítópisztollyal fejbe lövik, a sertést árammal vagy kábítólövedékkel kábítják vágás előtt. Ha azonban én csirke lennék, biztos, hogy inkább a gazdasszonyom keze által akarnék kivérezni, mint a vágóhídon.


A tartási körülmények szintén változóak. Mindig lesznek lelkiismeretlen, hanyag tanyasi gazdák, akik nem becsülik a jószágaikat, és mindig lesznek pénzhajhász, lélektelen nagyüzemek is, akik úgy tartják az állataikat a törvények elől bujkálva, hogy rossz nézni.

Magyarországon azonban a lelkiismeretes, törvénytisztelő nagyüzemi állattartó telepek vannak többségben, és az állatát szerető, gondos gazdák.


Persze, hiába próbál a nagyüzem megadni mindent az állatának, egyértelmű, hogy a tanyán fogja magát az az állat jobban érezni magát. Ahogy Kassai is mondta: "Tartsd az állatot természete szerint!" Erre a nagyüzem nem képes, csakis a tanyagazda.

2016. aug. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A vegán életmód nem drága, ha növényekre, és nem helyettesítő termékekre támaszkodsz, ráadásul kis odafigyeléssel egészségesebb is lehet. Reggelire zabkása + dió, mazsola, gyümi, ebédre hüvelyesek és gabonák, zöldségekkel és magokkal pl borsó pörkölt rizzsel vagy csilis bab kukoricakásával, sült krumpli lencsével töltött paprikával, tészta zöldséges paradicsomszósz, ezerféle sűrű zöldségleves. Nasinak gyümi, zöldség, diákcsemege... A választék gyakorlatilag végtelen, és biztos nem ártasz :-)

Egyedül a b12 pótlása fontos, de a dm-ben összetett vegán vitamint kapsz kb havi egy-két ezresért.

Szerintem legfeljebb annak az állatnak a körülményeivel lehetsz elégedett, akit te magad tartasz odafigyelve rá, szeretve, vigyázva rá mint, és nem is lesz soha levágva.

2016. szept. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!