Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Találtunk egy kutyát, de a...

Találtunk egy kutyát, de a gazdájának nem kell, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Pár napja találtunk egy kutyát egy régi laktanyán a romos épületek között. Szegény nagyon le volt gyengülve, félt mindentől, hazavittük, megetettük, elvittük állatorvoshoz. Meg lett hirdetve Facebookon, hogy keressük a gazdáját, 3 nap után jelentkezett, hogy az övé, de nem kell neki a kutya. Nem vette észre, hogy elszökött, mert NYARALNI volt. Az indok, amiért nem kellett neki, hogy vagy gyereket etet, vagy kutyát. Be se mutatkozott, nem tudjuk ki ő. Lehet ezzel valamit csinálni? A kutya sajnos nem maradhat nálunk, viszont azt se szeretném, ha rosszabb lenne neki, Kérdés: mit tudok tenni, hogy a kutyának is jó legyen és a gazda is kapjon valami büntetést érte?

2016. aug. 31. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:

- Megtarthatod

- Megprobalhatod facebook-on meg ilyen olyan feluleteken hirdetni, hatha kell valakinek - altalaban ez bevalik

- Beadhatod egy menhelyre es imadkozhatsz, hogy valami normalis arc viszi haza


Arrol meg kerlek vilagosits fel, hogy a kutyanak mitol lesz jobb attol, hogy az elozo gazda kap valami buntetest.

2016. aug. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A gazdát ennél súlyosabb dolgokért sem büntetnék meg:(

Hirdesd Facebookon, valami szívhez szóló megható szöveggel, akkor több esély van arra, hogy gazdit talál.

2016. aug. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Első: szerintem az az első dolga az embernek, hogy felteszi Facebookra, hogy gazdát találjon a kutyusnak... menhelyet próbáltuk, nincs hely, nem tudják fogadni, és amint leírtam, én se tudom megtartani... És szerintem igenis legalább egy figyelmeztetést érdemelne a gazda.
2016. aug. 31. 22:18
 4/7 anonim ***** válasza:

Keress másik menhelyet, nem tudom merre fele laksz, de biztos van 50-100 km belül több. (Illetve nagyon remélem)

Facebookon meg kérd meg az ismerőseidet, hogy osszák meg minél többen.

Sajnos nagyon nehéz ilyen esetben bizonyítani a gazda bűnét. Mondhatja, hogy kiszökött a kutya, dehát ő megkérte a xy hogy nézzen rá minden nap stb-stb... :(

2016. szept. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

a szomorú igazság az, hogy hacsak nem übercuki, egyedi kutyusról van szó vagy nagyon fiatalról, nem igazán fogsz neki "jó gazdát" találni...

Max olyat, aki naponta elécsapja a kaját és max 20 percet foglalkozik vele. A menhely tényleg tele van "sablon" kutyákkal és minden faluban évente születnek ilyenek.

De a remény sose hal meg, lehet, hogy szerencséje lesz a kutyusnak :)

Ti biztos nem tudjátok megtartani? Mi az akadálya?

2016. szept. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Van már egy kutyánk (ivartalanított szuka), ő már 5 éves, a talált kutyus 1 év körül van. Jó pár napig nem jöttek ki jól, nem bántotta, de azért néha-néha mordult rá. Ma láttam azt rajtuk először, hogy ténylegesen együtt jöttek oda hozzám. Még sajnos nem tudjuk mi lesz a sorsa... Eddig a másik kutya volt az akadály, majd meglátjuk mi lesz.

2016. szept. 2. 15:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Nah mi volt? :)
2016. szept. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!