Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az állatvédők miért ilyen...

Az állatvédők miért ilyen szélsőségesek?

Figyelt kérdés

A minap olvastam egy kérdést, ahol az ivartalanítás volt a téma.

Teljesen olyanok mint valami politikai irányzat, és azonnal szemályeskednek, sértegetnek, olyanokkal jönnek hogy a kérdező nem érdemel állatot, meg középkori gondolkodása van stb. stb.


Nekem is volt olyan, hogy egy bántalmazott kutyát a telekkel együtt kaptunk. A vizet szerencsétlen csak a pocsolyákból ismerte. El akarták vinni kiköltözéskor, de mivel sosem volt kint, nem lehetett kirángatni.

Szépen foglalkoztunk vele, igazi szeretetéhes kezesbárány lett. Néha el is jött 20-30m-t pórázon, de csak akkor ha az laza volt, ha érezte hogy húz akkor leblokkolt.

Mi őt nem ivartalaníttattuk, mert már majdnem 10 volt, és egyébként sem ment soha ki. És az orvoshoz is képtelenség lett volna vinni.

Na most az állatvédők ezt tuti nem értenék meg, és nekem ugranának (és fognak is szerintem). És csak az ő látásmódjuk a helyes, és semmi helye más szitulációnak és nézőpontnak.

Miért van ez? Mit akarnak ezzel elérni? Ezzel egy idő után csak ellenszenvet keltenek, holott a cél nemes lenne.



2016. szept. 10. 12:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
44%

Nem teljesen tiszta mire akarsz kilyukadni de nézzük:

1. Magyarországon nincs állatvédelem, csak habzó szájú idióták akik hisztiznek ha bántanak egy kutyát, de az már nem érdekli, ha birkát, disznót, csirkét stb szarrá kínozzák a szomszédban.

2. az állatvédelem minden állatra ki kellene, hogy terjedjen.

3. az ivartalanítás nem lenne szükséges ha a gazdik a kertben tudnák tartani a kutyát és nem szökne el.

4. Radikalis állatvédő sincs, a kopasz fekete ruhások a tv-ben azok ugyan azok mint a foci huliágon keresnek valamit amibe bele lehet kötni és akkor megy a balhézás.

5. Az ember a legnagyobb állat

2016. szept. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Pont erre. Látom akkor nem csak én látom így. Az eslő pontban amit írsz, azt tapasztalom én is.

Pedig én is szeretem az állatokat, és nagyon feldühít amikor lepuffantanak egyet, vagy megkínoznak. De akik a fent említett módon kampányolnak, nem tudom hogy pl. van-e állatos tapasztalatuk, vagy csak nyomják a mantrát?

Az életben is volt olyan, aki a békási panelból jött, szerzett kutyát, és nekem akarta osztani hogy hogy kell kutyát nevelni, amikor kutyákkal nőttem fel, mindig volt otthon. Persze meg is lett az eredmánye, olyan volt mint a szabadelvű gyereknevelés. Mindent engedett a kuytulimutyulinak, így domináns lett, és ha nem az van amit a kutya akar, akkor bárkit megharap a családban.

2016. szept. 10. 13:00
 3/16 anonim ***** válasza:
67%
De ez egy meglehetősen szélsőséges eset. Ha nem állt módotokban rehabilitálni, akkor még mindig jobb volt így, mintha sintérkézre adtad volna. Mi, "habzószájú állatvédők", arra ugrunk, amikor ő maga vesz magához kutyát, aztán láncon tartja, nem sétáltatja, nem foglalkozik vele, nem figyel az egészségügyi állapotára, kidobja, menhelyre adja, stb. Bizonyos kor után valóban van egészségügyi kockázata a műtétnek. Ha ép ésszel mérlegelsz, normális érveid vannak, hát bánja a... hogy mit csinálsz.
2016. szept. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

2# nem ezekre a dolgokra gondoltam.

Az említett fórumon nem is írtam le a sztorit, nem is kommentáltam, mert simán megtorolják, hiába a jó szándék vezet.

2016. szept. 10. 13:42
 5/16 anonim ***** válasza:
48%
Igen elképzelhető hogy neked ugranak a habbzo szàjju állatvédők akik ki olvastak pàr szakirodalmat és mint a be akadt lemezjàtszó ugyan azt ismételgetik anélkül hogy mérlegelnék a kérdező problémáját és úgy próbálnak meg normális választ adni
2016. szept. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
47%
Jobban mondva "vàlaszt" adni ês cseppett sem normàlisat! (Bocsi)
2016. szept. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
29%

És, Kérdező!

Te melyiknek hiszel inkább, annak, aki hajlandó legalább utánaolvasni, vagy annak, akinek az írásképe olyan, mint egy alig nyolc általánost végzetté? Csak, mert az olyanok nem olvasnak ám, max. a budin, a légfrissítő szakirodalmat. Tudod, akiknél fogyóeszköz az állat.

2016. szept. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
18%
Az utolsó nem biztos ugy làtszik eléggé önmagàba, hogy megkéri a kérdezőt melyik a jobb vàlasz:)
2016. szept. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
He?
2016. szept. 10. 20:48
 10/16 anonim ***** válasza:
64%

Na motmár eszembe jutott a 6-os pont

6: Magyarországon nincs építő jellegű hozzáállás csak rombolás pusztítás, ha valaki nem ért egyet rögtön neki támadnak, nincs konszenzus, csak kritika, lásd feljebb, én pl ezért tartom süllyedő hajónak hazánkat meg még az egész makrórégiót. Első kommentelő voltam helló.

2016. szept. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!