Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Lehet következménye annak,...

Lehet következménye annak, hogy a cicákat kirakják az utcára?

Figyelt kérdés

Barátnőm kitett az utcára kölyök macskákat. 7 hetestől 6 hónaposig. A 6 hónaposat nem sikerült senkinek oda adnia, így eddig tartogatta őt, mert nem sikerült még mindig gazdát találnia neki. Ebből kifolyólag így ahogy születtek a kicsik újra, 7 hetesen kitette őket az utcára valahová. Én nagyon macskás vagyok, és ha ezt tudom előre, akkor megmentem őket, de már nem tudok mit tenni, nem tudtam, hogy erre készül.

Elmondása szerint nem forgalmas helyre kerültek, ami kicsit megnyugtatóbb olyan szempontból, hogy nem az első autó fogja őket agyonvágni, de azért kutyák meg egyéb veszélyek mindenhol vannak.

Közben féltem a barátnőmet, mert nem tudom, hogy ezért kaphat-e valami büntetést vagy feljelenthetik-e, ha van róla térfigyelő kamerával felvétel, hogy kiteszik csak úgy őket. Csak hogy tudjak beszélni a fejével, és meg is tudjam azért védeni őt, ha úgy van, mert abszolút megértem a helyzetét, hogy miért kellett ezt tennie.

Ha őt megbüntetik, mire számíthat? Pénzbírság,börtön?



2016. szept. 25. 23:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Remélem ő is utcára kerül, hülye tyúk. Le lehet pontozni.
2016. szept. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A megelőzés fontos tett , ivartalanítsa a macskáit akár kan akár nőstény . Azok is akik em akarnak nyomort felesleges kínt nekik . Mindenkinek jobb . Sajnos a Földön az állatvédelem és emberek szintje nem az élen jár . Hasznosabb témákat kellene tanítani az iskolában a halmazelméletek és felületes kémia kísérletek stb helyett . Nem lehet neki sem könnyű de bármi megtörténhet .
2016. szept. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%

Elvileg lehetne következménye, gyakorlatilag nem lesz.

A macskák helyett én egyébként jobban félteném a környezetüket - az elvadult házimacska azon túl, hogy talán soha az életben nem fog kapcsolatot keresni az emberrel - baromi ártalmas a vadvilágra is. Elsősorban az énekes madarakra és kisemlősökre, de a vadmacska állományt is igen szépen tizedelik, rosszabb esetben a génállományukat is felhígítják.

2016. szept. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Elvileg lehetne, na de mi? Ez érdekelne.
2016. szept. 25. 23:39
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem lesz semmi, senkit nem foglalkoztat az ilyesmi. Bár lenne! Nagyon is megérdemelné a barátnőd, ha ennyire szívtelen dög. Egy 7 hetes kiscica még nagyon kicsi, ennyi idősen egyedül teljesen életképtelenek. Na meg az is sokat elárul róla, ha 6 hónap alatt annyira nem tudta megszeretni azt a bizonyos cicát, hogy simán kirakta az utcára.

Hogy tudsz barátkozni (ne adj isten párkapcsolatban lenni) egy ilyen gusztustalan, embernek nem nevezhető féreggel?

2016. szept. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

Elvileg az lehetne, hogy felelősségre vonják, mert embertelen kíméletlenségével


- megszegte az állatok védelméről és kíméletéről szóló 1998. évi XXVIII. törvény 8. §-át: Az ember környezetében tartott állat tulajdonjogával, tartásával felhagyni nem szabad. Az állat elűzése, elhagyása vagy kitétele tilos.


- megszegte a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról szóló 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet 14. § (15)-ös bekezdését: Az eb, macska és görény kölyköket nyolchetes korukig anyjukkal kell tartani.


Az állatvédelmi bírságról szóló 244/1998. (XII. 31.) Korm. rendelet 4. mellékletének c) pontja szerint aki az állat tulajdonjogával, tartásával felhagyott, az állatot elűzte, elhagyta, kitette: százötvenezer forint bírsággal büntetendő. (Csak megjegyzésként: a jogszabályban nincs ettől magasabb bírságösszeg.)

Amennyiben valamelyik állat károsodott, az neki róható fel, emiatt, a melléklet d) pontja alapján – cicánként - százhúszezer forint a bírság.

A fenti bírságösszegek nem felső határok, hanem a cselekmény megállapítása esetén, kötelező mértékűek.


A bírságot – amennyiben a tudomására jut – az állatvédelmi hatóság köteles kiszabni. Állatvédelmi hatóság a jegyző, járási hivatal-, illetve kormányhivatal illetékes osztálya.


Mivel ez szabálysértési bírság, amennyiben nem fizeti meg, átváltható szabálysértési elzárásra, ötezer forint/nap átszámítással.


Az a helyzet, hogy ezeket mind meg is érdemelné. De, a szerencsétlen állatokon az sem segítene.

Nem gondolom, hogy bárki jóérzésű ember ilyet meg tud bocsátani. Meglett férfi létemre könnybe lábadt a szemem, mikor olvastam a kérdéskiegészítést. Én a cicákért aggódom, nem olyanért, aki ezt tette.

Nem tudom, hogy a kitételükkel egyáltalán annyi esélyt adott-e nekik, hogy emberi érzelmű emberek esetleg befogadhassák őket. Akkor, talán lehet, hogy lesz, amelyiknek szerencséje lesz.

2016. szept. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
Hát... Én nagyon macskás vagyok szintugy, szoval nálam az lenne a dolog következménye, hogy azonnal megszakitanák minden kapcsolatot azzal, aki gyakorlatilag kinyirt legalabb 2 macskat szivtelenul. Mert ne ringasd magad illuziokba, a 7 hetesek kb azonnal kinyulnak (foleg egy hidegebb este) a 6 honapos meg kutya/kocsi/allatkinzo aldozata között vegzi. Ennél az is tisztább lett volna, a o maga csapja a falnak oket. (igen, oket, nem azokat.)
2016. szept. 26. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

A szabálysértéseken túl, bűncselekményt követett el.

„Állatkínzás

244. § (1) Aki”

„b) gerinces állatát vagy veszélyes állatát elűzi, elhagyja vagy kiteszi,

vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha az állatkínzás

a) az állatnak különös szenvedést okoz, vagy

b) több állat maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza.”

Lásd: Büntető Törvénykönyv

[link]


De, nem kell aggódnia. Magyarországon az állatokat védő törvények és egyéb jogszabályok betartatására, megszegésük esetén a büntetésre, csak nagyon kirívó, közismertté vált esetekben, a közvélemény nyomására van példa, akkor is csekély büntetéssel.


Még akkor sem foglakoznak vele, ha a pénzbírság bevételt hozna. Nemigen van olyan falu Magyarországon, ahol ne lenne a gazdája felől nyugodtan utcákon, tereken bóklászó, a játszótér homokjába piszkító kutya. Minden egyes szökési alkalomnak 90e Ft a bírságtétele. Mégse igen akad polgármester, aki eleget tenne törvényi kötelezettségének, ami szerint ő felel a település közterületi rendjéért, biztonságáért; és nemigen akad jegyző, aki eleget tenne ilyen esetben a bírságolási kötelezettségének. Ha a sokakban riadalmat keltő 35-45 kg-os kutyákkal nem foglalkoznak, majd ártatlan öklömnyi cicákkal fognak. Sajnos, nem. Írott malaszt a törvény, kormányrendelet, bármi.

2016. szept. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%

Nem vagyok macskás de attól még nagyon pipa lennék rá, ha nem tud gazdát találni miért születnek nála zsinórban a kölykök? Esetleg ivartalanítani kellene.

A törvény szerint érdemel büntetést de tekintve az országban az igazságszolgáltatást ez mennyire érdekli, nem fog kapni, ami kár, tudom hogy a barátnőd de attól még sorsára hagyott egy rakás kölyök cicát.

Ha legközelebb ilyet művel legalább egy menhelynél dobja ki őket ha már bevinni személyesen nincs gerince..

2016. szept. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

Én a helyedben inkább a macskákat sajnálnám, nem ezt a szívtelen férget, aki a barátnőd. Talán ivartalanítani kellene, és akkor nem lennének ilyen gondjai.

Amúgy a többiek minden lehetséges jogi következményt leírtak, de sajnos, ha lennének szemtanúk is, akkor sem lesz semmi, pedig nagyon megérdemelné.

2016. szept. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!