Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Nem vagyok aktivista, de...

Nem vagyok aktivista, de elítélem az állatok bántalmazását, kínzását, mégis szeretek húst enni, és (. többi lent) Kérdés, más is van ezzel így?

Figyelt kérdés

Tehát, pontosan tudom hogyan zajlik a húsfeldolgozás, videókat is láttam már, ismerem a lépéseit... és miközben fontosnak érzem, hogy a létező leghumánusabban tartsák őket, a leölésük se járjon felesleges fájdalommal (és főleg ne szadizmussal, kínzással), addig maga a megevésük, nos, nem tudom bűnnek érezni. Nem érzem gonosznak magam azért mert szeretek enni egy gulyáslevest vagy egy csirke combot. Pedig a szárnyas is ugyanúgy érző lény, a szadizmust gyűlölöm, tényleg furcsa.


Napokban néztem karórát, már régen szerettem volna és találtam is egyet ami nagyon tetszik, minőségéhez képest nagyon jó áron, megbízható helyről. Visszafogott és szolid, egyáltalán nem villogás, nem is annak szánom. Viszont este gondoltam bele, a rajta lévő bőrszíj igazi állati bőrből készül, és őszinte leszek, nem zavar, ettől még ugyanúgy tetszik.


Az evésre biztos sokan kérdeznek, elítélendő-e, vagy álszentség-e mellette állatvédelmet fontosnak tartani, talán unalmas is már, millióan kérdezik... de mi a helyzet az óraszíjjal? Megvetendő? Tudom, utólag lecserélhetném szövetre vagy kaucsukra, de egyrészt az plusz pénz, másrészt ahogy írtam is, tényleg visszafogott, ízlésesen néz ki. Tetszik.



2016. nov. 17. 09:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%

A húsevésben, állati termékek (pl.:bőr) felhasználásában semmi rossz nincs. Abban sem amikor például emberek meggyógyításához gyógyszerkísérletekhez használnak egereket.


Ismerek szélsőséges állatvédőket. Náluk az állatvédelem oka vagy szektás alapú (pl.: reinkarnációba vetett hit); szimplán az embergyűlöletüket (de minimum más emberek szenvedése iránti közönyüket) akarták álcázni az állatvédelemmel. Illetve néha érzelmileg súlyosan sérült emberek.

2016. nov. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
13%

Bocs, azt akartam írni:

Náluk az állatvédelem oka vagy szektás alapú (pl.: reinkarnációba vetett hit); ÉS/VAGY szimplán az embergyűlöletüket (de minimum más emberek szenvedése iránti közönyüket) akarták álcázni az állatvédelemmel.

2016. nov. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%
Ezt bizonyos kultúrkörökben úgy hívják, állszentség, vagy inkább nevezhetjük álprédikátornak, aki elmondja, védjük az állatokat így meg úgy utána jó körettel megeszi őket. Ne félj neked semmilyen feladat nem adatott meg az állatvédelemmel, ha esetleg mégis vegetáriánus leszel akkor érdemes egyátalán elő venni a témát gondolati síkon egyáltalán.
2016. nov. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem ha valaki állatvédő, nem fér bele, hogy bőrtermékeket hordjon és húst/tejtermékeket egyen. Mert ha így tesz, azzal igenis támogatja az állatok leölését és (ha nem tudja szemmel végigkövetni a folyamatokat) az állatkínzást is.

Miért is rossz a tejtermék? Azért, mert ahhoz hogy egy tehén/bármi más egy évig tejeljen szülnie kell egyszer. Ebből pedig hatalmas felesleg keletkezne, de most persze szuperül meg van oldva a probléma, mert ezeket levágják.

Kb a tojás egyedül ami elfogadható, ha pl tartasz otthon 4-3 db tyúkot, kakas nélkül, ők ígyis-úgyis két-3 naponta tojni fognak. Persze ez is csak abban az esetben humánus, ha végelgyengülésben fognak elpusztulni.

Ha veszel egy bőrszíjas órát, már támogatod az állatkínzást, édes mindegy, hogy később a szíjat kicserélteted.

De ha kutyát tartasz, akkor már elkerülhetetlenül támogatod más állatok szenvedését, mert ugye ha táppal etetsz akkor annak minimúm 50% húst kell tartalmaznia, azt pedig mindenki tudja, hogy közel nem "boldog" kapirgáló tyúkból nyerték ki.

Ettől persze tarthatod fontosnak az állatvédelmet, de azért állatvédőnek ne nevezd magad.

pl. szerintem fontos a környezetvédelem, de lelkiismeret furdalás nélkül kidobom a pet palackot a legközelebbi kommunális hulladékos kukába.

2016. nov. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

Miért lenne bűn, kérdező? Az a bőr általában marhabőrből készül. Amikor a marhát leölik a húsáért, a frissen kivéreztetett nyakalt testről lenyúzzák a bőrt, és ez a bőr később feldolgozásra kerül. Így lesz bőr óraszíjad vagy akár öved, cipőd, dzsekid.

Nem kell bűntudatot érezned azért, mert van egy bőrszíjas órád, mert nem azért hal meg az az állat, hogy óraszíj készüljön a bőréből, hanem azért, hogy együnk a húsából. Akkor miért lenne bűn, ha már úgyis levágjuk, hogy a bőrét nem megsemmisítjük, hanem hasznosítjuk? Ugyanmár. Kicsit úgy érzem, kezdik túlzásba vinni az emberek az erkölcsi kérdéseket. Nem attól lesz valaki állatvédő, hogy nem eszik húst vagy nem vesz bőrszíjas órát.

2016. nov. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Annak, aki álszentséget említett... direkt azzal kezdtem a kérdést, nem vagyok aktivista, ahogy aktív állatvédőnek sem mondtam magam egy szóval sem. A kínzást, szadizmust elítélem, ezt írtam. Azt pedig nem értem, semmi logika nincs benne, mégis miért segítenék azzal, ha a megvett óráról levenném a bőrszíjat, kidobnám a szemetesbe és egy másikat raknék fel? Még ha lenne is ennél a konkrét óránál fémcsatos változat (amin szíj helyett karkötő szerűen fém van), azt nem szeretném, sosem tetszett és pont a szolid jellegét vesztené el. Télen jéghideg, súlya is van, nem is passzol hozzám. De ennél az óránál, ebben a színben, ezzel a számlap elrendezéssel eleve nincs is nem-bőrszíjas változat, így árulják, ez jár hozzá.


Ha utólag teljesen ingyen lenne, max kaucsuk-on gondolkoznék el, mert elvileg nagyjából hasonlóan kényelmes (vízállóság nem volt érv), és 4-5 évvel később mikor a szíj elöregszik, lehet gumira váltok ha találok olyat, ami normálisabban néz ki (szövet például kevésbé tetszik). De frissen átvett óránál, amit gyárilag bőrszíjjal adnak, valahogy nem hiszem, hogy ha rituálisan elégetném csak hogy egyből lecseréljem, azzal olyan nagyon nemes cselekedetet tennék.


Egyébként láttam a százalékokat, senkit sem pontoztam le, és köszönöm a válaszokat, tényleg kíváncsi voltam.

2016. nov. 17. 22:39
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Ki nem szarja le a százalékokat.
2016. nov. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Nem vagy álszent. Mindenki a saját maga dönt, hogy mi az, amit meg tud/akar tenni az állatvédelemmel kapcsolatban és mi az, amit nem.

Én nem eszem húst, mert nem esik jól megennem egy másik lény húsát. Tojást eszem-csak a saját tyúkjaimét, akik hosszú, boldog életet élnek az udvaron. Igyekszem minél kevesebb bőrből készült dolgot hordani, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy nincs bőrcipőm. Van. A cipőn kívül mindent ki lehet váltani más anyagből készült holmival.

Van macskám, ami köztudottan ragadozó. A tápja húsból készül. Kutyám is van. Az ő tápjával is ez a helyzet, ráadásul neki néha főzni is szoktam húst. Ha vendégek jönnek, nekik is készítek húsos ételeket. Én ilyenkor eszem valami mást. Nem nézek csúnyán azokra, akik húst esznek, mindenki úgy él, ahogy akar, azt eszik, amit akar.

Igyekszem nem rálépni a csigákra, a bogarakat-ha egy mód van rá-nem csapom agyon, hanem kiteszem a szabadba.

Nem szaporítom az állataimat, próbálok nem bántani senkit.

Megteszem, ami tőlem telik, de nincs lelkiismeret furdalásom, ha beporszívózok egy pókot, vagy felveszem a bőrcipőmet.

Neked se legyen. Ha valaki álszentnek gondol akár engem, akár téged, szíve joga :)

2016. nov. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
96%
Én is eszek húst pedig szeretem az állatokat. A húsevést "szükséges rossz"nak érzem, igen, nem jó dolog de van értelme és hasznos, ami ellen vagyok az az értelmetlen, eredménytelen bántalmazás, majd ha egy olyan idili világban fogunk élni ahol senki se bánt állatokat és nem halnak meg értelmetlenül, amelyik meghal az is jól él addig, na akkor majd elkezdek tüntetni Riska tehén jólétéért, de perpillanat őszinte laszek ha választhatok hogy ellenezzem azt hogy gyorsan levágnak egy tehenet akinek aztán minden részét feldolgozzák ezzel javítva emberek életminőségét vagy azt hogy valaki éveken át kínozza az állatait a semmiért hogy aztán kitudja milyen kínhalál után bedobja őket egy dögkútba, az utóbbit választom.
2016. nov. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
96%

Semmi sem fekete-fehér.

Tehát, ha húst eszem, akkor nincsen jogom felháborodni és ellenezni vagy tenni mondjuk az utcai állatkínzás ellen?

Ugyan már. Amikor kiskamasz férgek felveszik videóra, ahogyan macskákat kínoznak eléggé más kategória, mint az üzemszerű állatfeldolgozás, hiszen csak ok nélkül, saját szadista örömüket élik ki és nagy valószínűséggel

embereket is fognak bántani.

2016. nov. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!