Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Kaptam ajándékba egy macskát...

Kaptam ajándékba egy macskát (nagy volt a macska) és a volt tulajdonosa fel akar jelenteni azért hogy kiszökött a macska haza felé úton a dobozból amibe haza akartam vinni és ebből lehet valami bírósági ügyem vagy valami bajom?

Figyelt kérdés

2016. nov. 17. 15:50
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Kicsit részletesebben? Nem nagyon értem mi történt.
2016. nov. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A tulajdonos elajándékozta nekem a macskát haza akartam vinni egy dobozba de útközben kiszökött, közben hívott a volt tulajdonos hogy hogy van a macska én meg megmondtam neki hogy kiszökött a dobozból amibe haza akartam vinni,utánna mentem de elfutott előlem utánna már nem is láttam merre szökött és emiatt fel akar jelenteni és nem tudom hogy ebből származhat-e valami bajom?
2016. nov. 17. 15:55
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Bajod nem hiszem, hogy származhat belőle, viszont nem értem, miért nem egy erre való szállítóboxban vitted, amiből nem tud kiszökni.
2016. nov. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azért nem abban vittem mert nem gondoltam hogy egyáltalán elszökik meg nincs pénzem venni olyan szállító boxot, köszönöm a választ.
2016. nov. 17. 16:10
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Macskát csak zárt szállítóboxban szabad szállítani. Ha nincs rá pénzed (nem drága, pár ezres), akkor nem is érdemes macskát tartanod. A box ugyanis kell, ha állatorvos viszed, és egyszer kell megvenni. Ennél sokkal drágább az etetése, oltások, bolha elleni szerek, betegség esetén az állatorvos.
2016. nov. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%
De hogy gondoltad, hogy nem ugrik ki a dobozból? Csak ül majd nyugodtan és nezelodik? Komolyan, te csak rajzfilmben láttál macskát? Különben is egy szállítóbox használtan 1500 Ft. Ha erre nincs pénzed akkor egy macska etetesere lenne?
2016. nov. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
27%
De miért akar feljelenteni? Lopás? Állatkínzás? Vagy miért? Csak a szája jár, semmit nem követtél el, csak gondatlanságot. És persze tagadj le mindent! Macskát is még csak tv-ben láttál.
2016. nov. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

én is ideges lennék,hogy egy ilyen felelőtlen ostoba emberhez került a macskám.

értem,hogy nincs pénzed,de minek kellett akkor egy állatot magadhoz venned?

vinni kell majd orvoshoz, meg bármikor bármilyen betegség beüthet,akkor is kelleni fog a box. + a pénz a kezelési költségre. 0 pénzzel nem érdemes állatot tartani, mert tényleg lehet olyan helyzet,amikor az az 5-10 ezer forint a kedvenced életét menti meg.. te inkább hagyod majd meghalni mert épp nincs pénzed?

szóval szerezz be egy szállítóboxot. és próbálj kicsit felelőségteljesebb lenni. nem is tudom hogy gondoltad,hogy nem fog kiugrani a dobozból a cica. bár azt sem értem az előző gazdi miért adta neked oda,úgy hogy ilyen "felkészülten" mentél

2016. nov. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nem értem mivel akar feljelenteni, ha ezért büntetnének hogy meglép a macska a fél falu sitten ülne.

Másrészről megértem a tulajt, ha egy szállítóra nincs pénzed ami használtan 2000Ft de ha szépen nézel egy macskásra egy tábla csokiért kölcsön adja, akkor mégis miből tervezed fizetni a macska otthoni cuccait (tálak, ágy, kaparófa), kajáját, chipjét (ha nincs) oltását (ami kell és most már úgy tudom csak chippel oltanak), féregtelenítést, bolhanyakörvet, orvosi költségeket. Egy komoly, igényes macskás havonta kiadja minimum egy zsír új hordozó árát.

Bár a tulaj se lehet nagyon észlény ha ennek ellenére odaadta...

Csak a macskát sajnálom

2016. nov. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!