Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A község egyik lakosa kutyát...

A község egyik lakosa kutyát és macskát fogyaszt, segítség kell, milyen jogi lépéseket tehetünk ellene?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyközségben élünk, Magyarország déli részén. A faluban él egy középkorú nő, és a párja, akik rendszeresen ellopják a többi lakó, szomszéd háziállatát - jelen esetben kutyát, és macskákat... - akiket sajnálatos módon el is fogyasztanak. Kínozzák őket, lenyúzzák.. az udvaruk tele van lenyúzott kutya bőrrel, csonttal. :(


Nekünk is eltűnt a barátságos cicánk (kizárásos alapon sejtem, hogy ő vitte el).


Kihez, hova tudunk fordulni a történettel, hogy ne csak egy ingyom-bingyom figyelmeztetést kapjon, hanem történjen már valami drasztikus is... A sztori valós, nem kitaláltam, folyamatos probléma van a nővel!


Van valami jogi korlátozás erre?! Sajnos a törvényekben nem találtam, ám ha van valaki, aki okosabb..


2016. dec. 28. 11:40
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Névtelenül is bejelentheted a rendőrségi telefontanú számán. Egyrészt állatkínzás, másrészt gusztustalan amit csinálnak. Az is lehet hogy nem beszámíthatóak, hisz még szegénység miatt is túlzás lenne ilyet csinálni, főleg huzamos ideig.
2016. dec. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrség, állatvédők!
2016. dec. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
A rendőr csak annyit tehet, hogy amikor valaki elmegy a házi állatáért hozzá, akkor segít bekísérni meg védi ettől az elmeháborodottól, de egyebet nem tehet ő sem. :(
2016. dec. 28. 11:58
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel bárhova fordulsz, foglalkozni fognak vele. Keresd fel bármelyik állatvédő szervezetet, ha tudsz, küldj valamilyen képet, ami bizonyítja ezt a sok rémséget.
2016. dec. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
0%
Nem követnek el jog- vagy törvénysértést a kutya- vagy macskaevéssel (a lopás vagy kínzás más eset, de azt bizonyítani kell).
2016. dec. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

"az udvaruk tele van lenyúzott kutya bőrrel, csonttal. :( "


Akkor még talán az ÁNTSZ (nem tudom most hogy hívják őket) is foglalkozna vele. Fertőzésveszélyes.

2016. dec. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
20%

Én is ezen a véleményen vagyok.

Nálunk ugyan nem szerepelnek az étlapon, de szerintem semmi nem tiltja, hogy kutyát egyél.

Nem is haszonállatot, hanem a nyuszit állítanám párhuzamba ezzel. Az emberek felének házi kedvenc, a másik felének meg bogrács alap.


Törvényileg egy haszonállatot úgy kell levágni, hogy előtte valamilyen formában elkábítod. Ha ez is teljesül, akkor még nagyon állatkínzásról sem beszélhetünk.


A lopás az igen! Az már rendőrségi ügy (lenne).


Amúgy félreértés ne essék. Nagy kutyás vagyok ... eszembe nem jutna, hogy kajaként tekintsek rá.

2016. dec. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj a médiához. Igaz ők csak a pénzt fogják látni a sztoriban, de így eljut rengeteg emberhez, köztük állatvédő szervezetekhez és a rendőrséghez is. Emellett tegyél feljelentést ellene. Médiában nem vagy köteles nyilatkozni, annak ellenére sem, hogy te jelentetted be és a rendőrségen is maradhatsz névtelen.
2016. dec. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
az állatvédelmi törvényünk tiltja a kutya és macska evést. ez igenis törvénysértés!
2016. dec. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként én ezzel elsőként Tornóczky Anitát keresném meg a facebook-on, biztos nem hagyná hidegen.

De elég lehet egy sima facebook poszt is erről, már meglesz az ügy nyilvánossága.

2016. dec. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!