Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi a véleményed az állatkísérl...

Mi a véleményed az állatkísérletekről?

Figyelt kérdés
Pár hónapja kezdtem egy új munkahelyen, ahol gyakorta végzünk állatkísérleteket. Szigorúan szabályzott minden egyes részlete a kezelésnek, az állat tartásától magán a folyamaton át egészen a takarításig. De sajnos, amikor ismerkedésnél előkerül a "ki mit csinál" téma gyakran keletkezik lincshangulat, ha megemlítem én mivel foglalkozok. Egészen eddig abban a tévhitben éltem, hogy a 20+os korosztály zöme azért képes agyilag feldolgozni, hogy nem kerülhet ki semmilyen vegyi anyag emberek közé amíg nem teszteltük, hogy milyen hatása van az élő szervezetre. Nem kell szeretni, mi sem szeretünk fájdalmat okozni az állatnak, de nehogymá' hazudoznom kelljen arról mivel foglalkozok...

#munka #vegyszer #állatkísérlet #szilveszterihangulat
2016. dec. 31. 17:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
36%

Szükség van állatkísérletekre.

Gyógyszerek, kozmetikumok, mindenféle vegyszer. Rajtuk kell kipróbálni nyilván.


Aki ezek miatt sír nehogy azt gondold, hogy az állatok érdeklik. Csak ebbe a véleménybe jó beleállni, mert jobbnak érezheted magad másnál.

2016. dec. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim válasza:
43%
Lúzer vagy. Ha nem akarsz az lenni, ezentúl mondd azt, hogy kozmetikumok kifejlesztésével foglalkozol.
2016. dec. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 llorTllorT válasza:
35%
szükséges.inkább embereken kéne próbálgatni?mondjuk rajtunk is sok mindent tesztelgetnek.van olyan élelmiszernek becézett valami amit az állatok nem esznek meg de az emberrel etetik.
2016. dec. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim válasza:
48%

Én sosem mondok ilyet, hogy bármilyen szakma kizáró ok lenne, de a tiéd ha megtudnám megszakítanám veled a kapcsolatot...

Rendben van, hogy bizonyos gyógyszerekhez szükséges, de hogy én sosem tudnék ilyen munkát végezni az biztos, és valahogy a páromra se lennék büszke, ha nem ütközne a jóérzésébe ez.

2016. dec. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
73%

Röviden, tömören, szükséges rossz.

Nem örülök neki ha elpusztul egy állat, de mondjuk ha egy betegség elleni gyógyszer kifejlesztésével kapcsolatban választani kell hogy emberek haljanak meg amíg bizonytalan a szer hatása, vagy néhány egér, szerintem azért nem kérdés.

2016. dec. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 A kérdező kommentje:
#2 Az is kamu lenne. Nem túlzottan érdekel, hogy nem tetszik másoknak. Simán meg vagyok csak lepve és érdekelt itt mi a helyzet.
2016. dec. 31. 17:34
 7/75 anonim ***** válasza:
91%

Az állatkísérletek fent leírt formáját nem ítélem el, az orvostudomány javát szolgálják ezek a kutatások. Ismerek valakit, aki hasonló munkahelyen dolgozik, nem változott róla a véleményem.


Ha olyan "munkát" végeznének az ilyen intézmények -pontosabban az ott dolgozók, mint Mengele, vagy az a szovjet tudós, aki egy kutyát a feje leválasztása után tartott életben, nyomdafestéket nem tűrő kritikát fogalmaznék meg és fogalmazhatna meg bárki.

Úgy gondolom, a vágyak kielégítésére irányuló vadászat, vagy a kutyákat és bármilyen más állatot halálra kínzó emberek, vagy -megtörtént eset alapján- a kutyáját droggal kivégző tinédzser előbb érdemelne megvetést, mint azok, akik a gyógyíthatatlan betegségeket kutatva felboncolnak néhány egeret vagy patkányt.

2016. dec. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:
83%

Kedves kérdező,


Ha nem érdekel hogy mit gondolnak mások, akkor mi a gond? Tudod, a 20+-os korosztály már kinőtt abból, hogy állatokon kísérletezzen. Leszámítva egy két sérült elmét.


Az állatkísérletek eszközök, nem maga a cél.

2016. dec. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
78%

Aki a tudományos oldalról közelíti meg, azt nagyon megvetik és gyűlölik azok az emberek, akik használják azokat a termékeket, amik kifejlesztéséhez kellettek az állatkísérletek.


Ez a véleményem erről. Egyél füvet!

2016. dec. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 A kérdező kommentje:

Azt írtam, "nem túlzottan érdekel" nem azt, hogy egyáltalán nem érdekel. Van itt egy icuripicuri különbség.


Segítek értelmezni: nem fogok sunnyogni, ha előjön a téma, mert neadjisten nem tetszik a másiknak és nekiáll habzó szájjal gyilkosozni meg menngeléhez hasonlítgatni. Ellenben érdekel milyen súlyos a helyzet.

2016. dec. 31. 17:54
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!