Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit lehet ilyen helyzetben...

Mit lehet ilyen helyzetben tenni, hogy másokkal ne történhessen ilyen és ne tudjon tovább kereskedni kiskutyákkal? Esetleg forduljak állatvédőkhöz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy hónapja vásároltam szaporítótól kis mopszit, nagyon szép volt és nem volt semmi baja. Egyből elvittük állatdokihoz kapott chippet és oltásait is szépen megkapta (idáig 3at) Minden szép és jo volt. Viszont egyik nap játék közben megütötte a szemét a játékkutyusával, először nem látszott semmi de rá két napra szaruhártya fekély keletkezett a szemén, elvittük állat szemészetre és ott közölték velünk, hogy születési rendellenességei vannak, nem termel könnyet a szeme és ezért történt, közölték velünk hogy mindkétt szemét müteni kellenne vagy kivenni és még ki tudja, hogy mi következett volna.Sajnos elkellett altatni.
2017. febr. 1. 22:22
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Hirdetni mindenhol, hogy a szaporítás rossz, az olyan hirdetéseket pedig jelenteni. Ha meg elég durva ahhoz a szitu, akkor hatóságoknak kell szólni.


De sajna (és semmi rasszizmus, de én ezt vettem észre) a magyar ember max a saját hibájából tanul (vagy abból sem).

2017. febr. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
De amúgy szegény pugoknál a legjobb tenyésztőtől vásárolt példányoknál is relative gyakori a szem problem.
2017. febr. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Ès ahelyett, hogy megműtettétek volna, inkább elaltattátok? Nooormális??? Minek az ilyennek állat?
2017. febr. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Az a baj, hogy most ugyan leírod milyen baj történt, de akik onnan vesznek, szintén azért mennek oda, mint TE, hogy olcsón megúszhassák a kutyavásárlást! Amíg nem történik baj, addig az emberek nem vesznek komolyan semmit. Akkor tudsz intézkedni, ha a szaporító rossz körülmények között tartotta a kutyáit, egyébként az erkölcsi beszédeken kívül sok mindent nem tudsz tenni.
2017. febr. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

Érdekes a kérdésed. Azután, hogy te pénzelted a szaporítót, támogattad, hogy minél több ilyen kölyköt gyártson, aktívan részt vettél benne, hogy minél több kölyök szenvedjen és pusztuljon el, most ellene fordulsz? Hova lett a lojalitásod?

A szaporítás csak akkor fog elmúlni, ha a hozzád hasonló emberek nem fogják ezt pénzelni, fent tartani. Amíg lesznek olyanok, akiket nem zavar, hogy a kutyájuk beteg lesz, nem érdekli őket, hogy milyen helyről származik a kölyök, hogy az ő beteg kutyájának megvásárlása miatt másik 10 beteg kölyök fog születni, addig ez működni fog. Szaporítás, ilyen típusú állatkínzás azért van, mert van rá kereslet. A fogyasztok tartják ezt fenn.

2017. febr. 2. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

Nem nagyon tehetsz semmit.Esetleg ezt a történetet megoszthatod facebookon, akár kutyás csoportokban is,meg a saját faladon. Ha csak 1 embert is sikerül lebeszélned a szaporítókról, már azt is valami.

Én is annak a híve vagyok,hogy fel kell világosítani az embereket kutya vásárlás előtt,hátha sikerül felnyitni a szemüket.

Ha senki nem vásárolna szapoírtótól,akkor nem szaporítanának, nekik sem érdekük,hogy rajtuk maradjon az egész alom.

A mopsz amúgy különösen olyan fajta,amit semmi szín alatt nem ajánlatos szapitól venni..Ilyen a francia bulldog is, a csivava,yorki stb..

Fel kell hívni az emberek figyelmét erre. Lehet spórolnak a vásárlás pillanatában 50-100 ezret, de később ezt kamatostól vissza kell perkálni,ha beteg a kutya. Nálatok sajnos meg se lehetett menteni.De van ahol meg lehet,de élete végéig kezelésekre szorul.És ilyenkor ugye az a baj,hogy aki már az egyszeri költségen, a kutya árán is spórolni akart, az vajon ki fogja -e fizetni a tetemes állatorvosi számlákat,ha genetikai beteg ? Előbb adják be egy menhelyre sajnos..

2017. febr. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

Tényleg ezért lett elaltatva a kutya?

Azt hittem a történet vége legalább "happy" lesz, hogy ugyan a gatyátok rá ment, de küzdöttetek a kutyáért...De nem, spóroltatok mikor megvettétek, spóroltatok az orvoson. Amíg ilyen emberek vannak mint Te is, aki csak azt nézi, hogy lehet a legkevesebbet költeni egy állatra addig a szaporítás virágzik. Tényleg azt gondoltad, hogy egy kutya csak eszik és évente oltást kap? A kutyatartás egy rohadt költséges "hobbi", ha tisztességesen csinálja az ember.

2017. febr. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
A kérdező valóban felelőtlen volt, de ne essünk a ló túloldalára sem. A kutya nem ember (nem rosszabb vagy jobb mint az ember, de teljesen más valami), ne magyarázzunk emberi tulajdonságokat egy kutyába, ne társítsunk hozzá emberi érzelmeket. A kutya sokkal jobban a jelenben él mint az ember, így az ilyen problémák nála rosszabbak. A kutya szinte esélytelen hogy teljes életet tud élni látás nélkűl, valamint más betegségek miatt is szenvedett volna. Vannak olyan műtétek melyek állatok esetében is több millióba kerúlhetnek. Ennek a kutyuának meg sem kellett volna születnie, de életben tartani is hiba lett volna.
2017. febr. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy macskám.Bántalmazásért meg nagyobbult a szive.Amikor állatorvoshoz vitük ezt nem tudtuk.20 ft be került mind az hogyy meg gyogyuljon.De nem gyogyult meg.Meghalt:,( :( én 100000000000000 ft is attamvolna hogy meggyogyuljon.
2017. febr. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért egy szemműtét nem nagy pénz, én max akkor altattam volna el ha azt mondja a doki szinte biztos hogy pár hónap és más is kijön rajta ami miatt szenvedni fog. Van egy patkányom, szegény elég vén csont, mindkét szeme szürkehályogos,a hátsó fele is gyengül, a látása ugye már rég nem az igazi de mivel még mindig tök happyn totyog, mászik A-ból B-be és ritkán esik le bárhonnan nem vágom a tű alá ha még van esélye boldogan élni. Neki is lehet ki kell majd venni a szemét ha zöldhályogba csap át dehát most istenem, inkább ez minthogy meghalljon.
2017. febr. 5. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!