Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az igaz, hogy az állatvédő...

Az igaz, hogy az állatvédő egyesületek egy jó része komoly anyagi haszonszerzés miatt működik?

Figyelt kérdés
A buszon hallottam egy beszélgetést, ahol egyik állatvédő egyesületi tag mesélte egy barátjának, hogy mi pénz folyik be az egyesületbe az 1%- ból, egy egyéb adományokból, a külföldi hasonló egyesületekbe való kölyökeladásokból euróért és ebből sok vezető milyen jól él.

2017. febr. 12. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
igy van
2017. febr. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Igen
2017. febr. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az állatorvosom mondta anno, amikor szóba került, hogy melyik egyesület, alapítvány hogy működik, hogy elég annyit megnézni, hogy az alapítvány kurátora mekkora luxusterepjáróval jár (amit természetesen az alapítvány vásárolt, és üzemeltet, az adományokból).

Természetesen nem minden egyesület, és nem minden alapítvány működik így.

Amikor elhatároztam, hogy ideiglenes befogadó leszek, két alapítványt kerestem meg, egy nagy, országosan ismertet, és egy kicsi, ismeretlent.

A nagy hosszasan sorolta, hogy nekem milyen kötelezettségeim vannak, és nekik milyen jogaik, miről vagyok köteles gondoskodni, valamint hogy nekem mit kell megvásárolnom, illetve ha nem tudom megvásárolni, akkor ők adnak bérbe is eszközöket, de az drágább, mintha megvenném. És egyébként is, majd először leellenőriznek, és majd eldöntik, hogy alkalmas vagyok-e egy koszlott kóbormacska ideiglenes befogadására.

A kicsinél örömmel üdvözölték az ajánlkozásomat,és elmondták, hogy ők mindent biztosítanak, ami az állat tartásához szükséges (amit természetesen nem vettem igénybe), és mindenben segítenek.

Most akkor szerinted az elsőnek tényleg az állatok megmentése a célja, vagy valami egyéb?

2017. febr. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elöttem szólóval, a híresebbek a lóvéra utaznak, bezárják kapuikat és nem céljuk gazdihoz juttatniuk őket. X létszám megvan, se ki se be, csaj döljön a lé. Tőlünk nem messze lakik az egyik leghíresebb Bp-i állarmenhely szóvivője, szép nagy kócerájt építetett magának.
2017. febr. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%
A környezetvédők is Greenpeace-szel az élen
2017. febr. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sajnos a 80%-a. Ja és magánszemélyben is vannak. Mondjuk nem tudom, mit gondoljak, mert egyik percben kiderül, hogy mennyi penzt lenyúl, de közben sokszor ha sos bajbajutott állat van, akkor ő megy, akár más városba is... nem tudom, mi az igazság, főleg, hogy egyrészt a legtöbbet nem ismerem szemelyesen, csak a netről, másrészt most már ott tartok, hogy van kb 10 magánszemély, akit tudom,hogy őszintén menti az allatokat, a többiről pedig bizonyítékokkal alátámasztott bejegyzéseket látok, sokszor egymásnak üzengetve 2 állatmentő... akiknek elvileg nem az lenne a feladata, hogy ócsárolják a másikat, hanem segítsék a másikat, illetve az allatokkal való törődés, de akármelyik a hibás,ugyan úgy felveszi a kesztyűt és a saját igaza bizonygatásával, vagy a másik melegebb éghajlatra való küldésével foglalja el az idejét....

Egyébként én 1 éve kértem segítséget nagyon nagyon sok civil állatmentőtől és menhelytől, kidobott pár napos kutyák elelmezésében, illetve anyakutya keresésben, és a legtöbb még csak annyit sem írt vissza, hogy nem tud segíteni. Nekem nem pénz kellett volna, csak elmondani mit vegyek,hogy csináljam, ha már anyakutya nincs.. 8 kutyából 2 élte túl, mert még csak abban sem segítettek, melyik tej jó.... stb... :(

2017. jún. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!