Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért utasították vissza a...

Miért utasították vissza a Btk szigorítást?

Figyelt kérdés
Már régóta követtem a parlament.hu-n egy törvénymódosító javaslatot, amelyet egy jobbikos képviselő nyújtott be és szigorította volna az állatkínzók elleni büntetést. Ma láttam, hogy a tárgysorozatba vételt elutasította az igazságügyi bizottság. Értem én, hogy amit nem a kormány nyújt be azt elvből el kell utasítani, de nincs ezeknek szívük? a 2.től 8 évig terjedő büntetés igenis jogos lett volna....
2017. febr. 20. 18:21
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Ne haragudj, de azok, akik szemrebbenés nélkül hoznak olyan intézkedéseket, amikbe közvetetten több száz ember hal bele, akik rezzenéstelen arccal fogadják, hogy hány ember fagyott agyon a saját otthonában, azoknak szeritned van szívük?

És egyébként ne legyenek illúzióid, a Jobbik ugyanilyen, csak ők szeretik a kutyákat. De felőlük is nyugodtan éhendögölhetne egy halom ember.

2017. febr. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Azért, mert egy országban, ahol még az embereket sem becsülik, ott ne várjuk, hogy az állatokhoz majd másként viszonyulnak... :(
2017. febr. 21. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Nekem is hatalmas szívügyem az állatvédelem, és nagyon is egyetértek veled, inkább kiegészíteném a véleményed.

Az állatkínzás mellett nagyon nagyon sok dolgot kéne szigorítani, pl nemi erőszakért sem adnak szinte semmit, és rendes gyilkosságért is épp amennyit kedvük van, lásd az apuka,aki halálra verte a kisfiát, és négy évet kapott.

Az egész magyar törvénykezés egy kalap szar, és ez egymást gerjeszti.

Valaki állatot kínoz,nem kap semmit. Tovább megy,megerőszakol valakit. Kap egy enyhe büntetést. Utána gyilkol. Összeadódva max kap 5 évet, aztán visszaengedik a társadalomba. A börtönben a melegben ült,kapott kaját, tévét nézett, gyúrt, el volt.

Fog bármi változni?


Engem is az állatbántalmazás az, ami az egyik legmélyebben érint, és már ott kéne csírájában elfolytani a dolgokat.

2017. febr. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
50%

Eltaláltad, ezeknek nincs szívük. :(

Hogy miért utasították vissza? Ebben az országban a dolgok a következőképpen működnek: Adott a és b politikai párt. Ha "a" előhozakodik egy jó (vagy nem jó, tökmindegy) javaslattal, akkor azt "b" és hívei GONDOLKODÁS NÉLKÜL megvétózzák. Fordítva ugyanez. Mit érdekli őket pár szerencsétlen megkínzott állat, vagy megerőszakolt nő stb.? Az ideológia az, hogy amit a másik párt mond,azt egyből el kell utasítani, kit érdekel, hogy mi a helyes és mi nem helyes? Azzal törődsz te, meg én, de egyikünk sem ül a parlamentben, ugyebár. (Egyébként kinézem ezekből az undorító sejthalmazokból, hogy röhögve végignéznének egy állatkínzást.)


Úgy általában emiatt a mentalitás miatt nem tudunk előrébb lépni. Ha megnézitek, az összes sikeres, igazán gazdag országban az emberek képesek félretenni a (párt)szimpátiájukat egy kis időre, ha valami közös célról, vagy pl. egy ilyen törvénymódosításról van szó. Ez a környékünkön nem működik. Itt az élő példa.


És még egy dolog, egy idézet Gandhitól: "Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik." Ha nem védjük meg az állatokat ezektől az állatkínzó pokolszökevényektől, mert fontosabb, hogy nem tetszik a másik képe, akkor nem érdemeljük meg a "nagy" és "erkölcsileg fejlett" jelzőt.

Ilyenkor szégyellem, hogy ember vagyok. :(


És szerintem aki halálra kínoz egy védtelen állatot puszta kedvtelésből, az az életet sem érdemli meg, de szerintük a 8 év sok...

2017. febr. 22. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Bezzeg, ha valaki önbíráskodni merészel, akár egy állatkínzásos ügyben vagy bármi másban, akkor már rögtön jön a rendőrség meg a "jogállam"...
2017. febr. 22. 14:14
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

Ebben az országban, ahol ilyen "fővadászURAK" ülnek a parlamentben? Semjén, Lázár, stb...

Ezek zsigerből gyűlölik az állatokat, amíg ezek a taplófalvi bunkók vannak hatalmon, az életben nem lesz normális állatvédelmi törvény.

2017. febr. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Fene se tudja, azt viszont tudom, hogy az egyik ülésen megemlítették, pont parlamentlátogatáson voltam, ott kifejtették kicsit, viszont valószínű, hogy nem akarják felvinni a büntetés mértékét, hiszen akkor hogyan tudnának, akár gyilkosságokat tisztára mosni? Szerintem ez is benne van a pakliban...
2017. febr. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Miért van mindenki lepontozva?
2017. febr. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jó kérdés, én csak zöld kezeket nyomtam...
2017. febr. 24. 15:02
 10/10 anonim ***** válasza:
Mert nem érdekük, tegnap láttam egy hírt hogy valaki nekiment a kutyájának baltával, szegény állatnak olyan mélyek a sebei hogy felnyíltak, az arcán keresztbe egy jó mély vágás, a nyaka csoda hogy megvan, de túlélte és lefogadom hogy SEMMIT nem kap érte, most mondanám hogy remélem a fentiek kedvenc kutyájával is ezt teszik de sajnos azzal is csak a kutya szívna, nekik ez nem fontos, nekik az állat egy tárgy mint egy pulóver vagy egy váza és ennyi bóntetés is jár érte pedig sok országban már csak azért is büntetik mert nagyon sokan akik kutyát bántalmaznak előbb-utóbb emberre is menni fognak.
2017. febr. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!