Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Egyik ismerősömnek vemhes...

Egyik ismerősömnek vemhes lett a kutyája, és mivel kellemetlen lett volna neki egy egész halom kiskutya érkezése, az állatorvos kiműtötte a kölyköket az anya hasából és megölte őket. Hogy tehet ilyet egy normális ember?

Figyelt kérdés

És most nem tudom, mit gondoljak, eddig nagyon állatbarátnak ismertem ezt az illetőt, de ez a húzása a kölykök megölésével most nagyon kiborított. Simán eladhatta volna őket, más hogy örülne egy kutyának!

Szerintetek megéri a feljelentést? Ez benne van az állatkínzás kategóriában?


2017. febr. 25. 05:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%

Az lett volna a féregség ha hagyja őket megszületni. Tudod mennyi egy almot felnevelni??!!! Kb 3-4oo.ooo!! Ráadásul más kutyákat mentett meg ezzel. Teljesen normális,felelős,átgondolt ember. tiszteletem előtte. Te pedig egy utolsó féreg vagy hogy az ő helyében képes lettél volna még szaporítani mikor kutyák SZÁZAI VANNAK UTCÁN!!!

Ráadásul te még fel is jelentenéd??!!


Olyan roha*ék,féreg emberek vannak

2017. febr. 25. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%

" Simán eladhatta volna őket, más hogy örülne egy kutyának! " Kismillió kutya vár már most gazdára. Minek a felesleges szaporulat? Felelősségteljes döntést hozott a gazdi.


És most szólok: Ha feljelented , körbe fognak röhögni, joggal.

Ha mindenáron feljelentgetni akarsz, inkább néz körül a környezetben hogy hány gyereket bántalmaznak. Ja, hogy az nem a te dolgod?

2017. febr. 25. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
Jól cselekedett
2017. febr. 25. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%

Jól tette. Ez nem állatkínzás, a kölykök az anyakutyának beadott altatószertől elalszanak és semmit nem éreznek. A menhelyek tele vannak felesleges kutyákkal, nem beszélve a rengeteg kóbor kutyáról és a gyepmesteri telepekről. Aki örülne egy kutyának, az több ezer közül válogathat, fogadhat örökbe.

Normális ember ivartalaníttatja a kutyáját, ha netán megesett a baj, mint az ismerősödnél is, akkor vemhesen. Az ismerősöd felelősségteljesen cselekedett, amikor nem engedett világra jönni egy újabb nem kívánt almot. Feljelenteni felesleges, hiszen nem tett semmi törvénybe ütközőt.

Ha továbbra sem vagy meggyőzve, akkor kezdj el menhelyekre járni, és lásd a saját szemeddel, miért nincs szükség újabb nem tervezett kutyákra.

2017. febr. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%
Te nagyon tudatlan vagy. Ha mindenki így gondolkodna mint te, akkor még zsúfoltabbak lennének a menhelyek.
2017. febr. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%

Ez egyáltalán nem állatkínzás, nagyon is helyes cselekedet. Sok ember, akinek van esze, ugyanezt teszi. Vagy másik megoldás, ha még olyan szakaszban van a vemhesség, olyan szert kap az anya, amitől a kölykök felszívódnak.


Ilyet kellett nekünk is. Szilveszter éjjel 2 kutya lebontotta a kerítést, és beszöktek hozzánk, az egyik telibe is kapta hajnalban a miénket, aki akkor tüzelt. Nem tudtunk volna vállalni egy alomnyi kutyust, főleg, hogy a kutyánk sem fiatal már, 8 éves múlt, neki sem hiányzott volna ez.

2017. febr. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
17%
Mi lenne, ha ahelyett, hogy igazat adnátok a kérdező ismerősének, az ivartalanítás fontosságát kéne hangsúlyozni, hogy ne is jusson el idáig az ember, hogy ilyen lépésre szánja el magát
2017. febr. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
78%
Igen, mindenképp jelentsd fel állatkínzásért. (legalább jól körberöhögnek) :D
2017. febr. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
17%
aggasztónak tartom,hogy egyes emberek,hogyan gondolkoznak illetve milyen elveken alapul az életük ! semmi gondom sincs az állatokkal én is szeretem őket 2 macskám van nekem is, etetem itatom őket amikor csak tudom. kedves kérdező nem tudom mennyi idős lehetsz de gondolkodásod alapján nagyon fiatal vagy még. szomorú dolog amit írtál tényleg igazad van csúnya dolog de biztos volt rá okuk amiért ezt tették sajnos. ha feljelentésen gondolkozol akkor csak elmondanám,hogy terhes kismamák százai esnek át abortuszon naponta egy élő ember palántát gyilkolnak legálisan, ha így jobban tetszik, és lás csodát ezt sem bünteti a törvény. sajnos... a másik csak az lenne, hogy rengeteg élő embert gyilkolnak úton útfélén és rengetegnek elő sem kerül a gyilkosa ne akadj ki mindenféle korcsok elvesztésén mert sajnos a nagyvilágban vannak ettől nagyobb problémák. és üzenem a magadfajta jólelkű állat barát emberkéknek, ha fele ennyit foglalkoznátok emberek segítségével problémáikkal pl.: csövesek/hajléktalanok rászorulók segítésével sőt nem csak ti mindenki szebbé lehetne tenni ezt a világot, és talán vissza térne az utcai életbe is az emberiség. ne a kutyákkal legyél elfoglalva és ha már enyire szeretnél segíteni akkor azt embereken tedd ne állatokon na csókollak kicsi.
2017. febr. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%

Persze, mert biztos sokkal jobb lett volna nekik az utcán ácsorogni esőben-hóban-fagyban, és megküzdeni a napi betevőért ami jó esetben egy darab száraz kenyér?


Az, hogy minden kiskutya gazdára lel, csak tündérmese.

Mindig lesz közöttük olyan, aki végül az utcán köt ki.


Plusz szapis kölyökért illetlenség pénzt kérni, de sokba kerül ha megtartja.

2017. febr. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!