Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Rottweiler 7 éves gyerek mellé?

Boszi8323 kérdése:

Rottweiler 7 éves gyerek mellé?

Figyelt kérdés
Ajándékba kapnánk egy kis szuka rotit, de ismerősök ilyezgetnek hogy ha megnől ,agresszívabb lehet más nyugodtabb fajta kutyánál, és veszélyes lehet a gyerekre.Én nem így gondolom ,de nem volt még kutyám ezért hát ha tud valaki segíteni.
2017. márc. 27. 20:17
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Nevelés kérdése...
2017. márc. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem roti keverékem van, őrzi a házat az idegenektől, de aki barát vagy ismerős azzal egy angyal :)


Hülyeség, a rottweiler nem agresszív - nyilván védi a területet, de nyilván meg tud különböztetni egy rablót egy vendégtől.

2017. márc. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
hopp, kicsit sok a "nyilván" :D csak gyorsan akartam írni
2017. márc. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ugyanugy szereted a kutyadat, mint a gyerekedet, ha csaladtagkent bansz a kutyaval, es nem kap ki szert, ha a gyerek jatekat a szajaba veszi, akkor nyugodtan, es a gyermeked legjobb baratja lesz! Viszont arra is figyelni kell, hogy ne hagyd a gyerekkel felugyelet nelkul, es a gyereknek el kell magyarazni, hogy o nem pluss allat, faj ha huzzak a farkat...
2017. márc. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
a lényeg az előttem szóló első mondatában van! persze sok függ a kutyus szüleinek a vérmérsékletétől is!a mi rotink 12-éven át volt családtag :)
2017. márc. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Amarok Tonrar ***** válasza:
100%
Én 13 éves koromtól neveltem egyedül egy roti szukát (első saját kutyám(, a rokonság és ismerősök persze jöttek azzal, hogy megint volt a híradóban, hogy ilyen kutya tépett szét gyerekeket, stb. 9 évet élt, a legveszélyesebb tettei azok voltak, amikor morgott labdázás közben (a labdára), vagy ha valaki elhúzott mellette egy szemetes zsákot, azzal minden áron játszani akart. Esetleg amikor besprintelt elém, csak azért, hogy a lábfejemen elnyúljon és vakarjam a hasát. Ahogy írták, megfelelő neveléssel semmi gond nincs vele.
2017. márc. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nevelés kérdése, de felügyelet nélkül nem szabad 10 évesnél fiatalabb gyerekt kutyával hagyni.
2017. márc. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lehet veszélyes, ha nem nevelik, vagy nem megfelelően nevelik. Normálisan nevelt és jó idegrendszerű kutya nem lesz veszélyes a családra.

Ha első kutya lesz, akkor mindenképpen javaslom, hogy járj majd el vele kutyaiskolába (először oviba, kölyökcsoportba, majd minimum egy alap engedelmes tanfolyamra).

Alapszabály viszont, hogy a gyereket és a kutyát felügyelet nélkül nem hagyjuk kettesben soha. Nem csak rotit, hanem semmilyen nagyobb testű kutyát.

2017. márc. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a pozitív válaszokat! :)

Úgy döntöttem elfogadom a kiskutyát hiszen: "A puding próbaja az evés"

És egyébként gyönyörű! :)

2017. márc. 28. 20:56
 10/10 anonim válasza:
Az egyik ismerősöm öt gyereket nevelt fel roti mellett, sosem bántotta egyiküket sem, sőt még macskákat is tartottak a kutya mellett. :) Tényleg minden csak nevelés kérdése, és gondolom nem egy sötét pincébe zárva, véres nyers húson, korbáccsal akartok vérebet nevelni belőle, úgyhogy nem hinném, hogy bármi gond adódna, viszont tényleg nem szabad kettesben hagyni a kutyával. Igaz, unokatesóméknak kaukázusijuk volt, de egyszer kettesben maradtak és ki is harapott egy darabot az arcából. Bár ennek már 20 éve, fogalmam sincs, hogy milyen természetű volt a kutya, de ugye jobb félni, mint megijedni!
2017. márc. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!