Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért van az, hogy vannak...

Miért van az, hogy vannak állatok akiket kiskedvencnek hívunk és vannak akiket ételnek?

Figyelt kérdés
Ki és milyen jogon döntötte el, hogy a disznót,csirkét,libát,kacsát,halat,csibét stb. meg lehet enni, de kutyát, macskát enni állatkínzás és erkölcstelen. Nem értem mi köztük a különbség. Valaki világosítson fel.

2017. ápr. 8. 23:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/106 anonim ***** válasza:
57%
Semmi:( Én pl. Különbséget tenni nem tudok. Ezért (sem) eszem meg őket.
2017. ápr. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/106 anonim ***** válasza:
62%
Kerdezo! Vegán vagy?
2017. ápr. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/106 anonim ***** válasza:
80%
Egyes állatfajokat társnak háziasítottunk, másokat haszonállatnak.
2017. ápr. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/106 A kérdező kommentje:

Vegán vagyok, és képtelen vagyok megérteni, hogy hogy tud valaki bármilyen állat között különbséget tenni. Az egyiknek az érzéseit semmibe vesszük, a másik meg az ember legjobb barátja. Számomra ez olyan mint a rasszizmus, a vágóhíd meg olyan mint a holokauszt.

Azzal nekem ne jöjjön senki, hogy a hús és egy másik élőlénynek a teje létfontosságú az ember számára, mert ezt azért már a mai világban és a mai tudásunkkal remélem senki nem gondolja komolyan.

2017. ápr. 9. 00:18
 5/106 anonim ***** válasza:
52%
Egész egyszerűen finom. Ezért esszük meg, amit meg hazialllatkent tartunk az vagy szép vagy okos es egyéni preferencia miatt úgy ítéljük meg. Míg valahol horcsogot vagy kutyát esznenk, az nálunk inkább háziállat, mi viszont tehenet is eszünk vagy disznót, ezt meg máshol nem eszik. Dönteni pedig csak az dönt, aki levágja es elkészíti, nem egy alatalanos döntés született, hogy mit eszünk meg. Egy biztos, másik embert nem eszünk, innentől egyénfüggő.
2017. ápr. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/106 anonim ***** válasza:
79%

Az évezredek során amikor annó elkezdte az ember háziasítani a fajokat akkor alakult ki ez. A kutyát pl azért is háziasították, mert segített a vadászatban, a macskát azért, mert a rágcsálókat pusztította, ezzel megvédve a gabonával teli éléskamrákat, viszont ezek kistestű ragadozóállatok, a húsuk arányaiban mérve kevesebb, mint pl egy marhának. Gondolj bele, van egy állat ami füvet eszik, ami ugye akkoriban mindenhol volt, az pedig megnő akkorára, hogy egy egész családot [ami akkor akár 10 fő is lehetett] jóllakat, a testmérete miatt pedig a bőre és a csontjai is hasznosíthatóak ruhának, és tárgyaknak. Melyiket hasznosítod olyan módon, ha arra kerül a sor, hogy már nincs haszna más, csak az, hogy megegyék?


Ez így ment generációról generációra, és beépült az emberi kultúrába. Lehetséges, hogy számodra ez felfoghatatlan, mert te vegán vagy, de másoknak meg ez a normális, ahogy már kb. 10 ezer éve is ez volt a normális, csak ugye akkor még nem voltak nagyüzemek, így húst csak különleges alkalomkor fogyasztottak, vagy ha módosak voltak.

Nem azt mondom, hogy nem ignoráns néha kissé ez a felfogás, de szerintem ha tisztában vagy azzal hogy az is egy élőlény, és próbálsz arra törekedni hogy aminek tudsz a körülményein közvetlenül javítani azzal jól bánsz, akkor az már egy előrelépés annak elejébe, hogy jobb legyen valami.


A vegán léttel pedig tudom azt gondolja mindenki, hogy jót tesz az állatoknak, és reméli hogy nem ölnek meg miatta annyit, de a szomorú tény sajnos az, hogy a termelés nem áll le, valamint a megnövekedett termésigény miatt erdőket irtanak ki hogy termőföldhöz jussanak, ezzel még inkább kárt okozva a természetben és az állatokban. Az egyetlen ami "segítene" az állatokon az a populáció csökkenés. Szóval inkább legyél kannibál. :D

2017. ápr. 9. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/106 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező azt te se gondolhatod komolyan, hogy a hús nem létfontosságú hiába a technológia. Ihatsz te annyi rizsproteint amennyit szeretnél, az messze nem ugyanaz, mint a természetes hús. Továbbá igyál/egyél sok szóját, csicseriborsót egészségedre! Gondolom az sem zavar, hogy ezeknek 90%-a génmodosított és úgy importálja Mo., mert itt nem folyik termelés. Majd ha rákos leszel tőle vagy a gyereked lesz beteg tőle akkor is le ne állj a hittérítéseddel. Amúgy menj el Kínába, ott a kutyát is megeszik, nincs diszkrimináció ilyen téren ha ettől boldogabb leszel...


Abban egyetértek, hogy felül kéne vizsgálni a tartásukat, mert hiába haszon attól még állatkínzás egy tojótyúkot fél négyzetméteren, rácson tartani egész életében, de az a fogyasztó felelőssége is, hogy hova teszi a pénzét. Mi például tanyasi tojást/húst eszünk, pedig városban élünk. Nem a Tescoban és társaiban kell húst venni, ennyi. Ezt a ne együnk tojást/tejet témát meg sose értettem, ezek olyan "melléktermékei" az állattartásnak, amit amúgy is előállít az állat normál esetben, emberi beavatkozás nélkül is függetlenül attól, hogy ketrecben él vagy réten szaladgál az állat. Azt ugye tudod, hogy a tyúk kakas nélkül is tojik ugye? Na most ha valaki tart 10 tyúkot a kert végében, akkor miért ne ehetné meg a tojását? Miért jobb az neked ha kidobja a szemétbe? Mit érsz el vele?

2017. ápr. 9. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/106 anonim ***** válasza:
24%

Gratulalok a provokativ kerdesedhez. Megtapsolhatod magad.

Kepzeld,nekem peldaul igenis szuksegem van a hus fogyasztasara,kulonben sehogy nem lakom jol,faj a fejem,szedulok. Ehetek barmennyi salatat(szoktam is,mert azt is nagyon szeretem),egyszeruen ehes maradok hus nelkul. Sajnos annak a levagott csirkenek mar mindegy,hogy en,vagy valaki mas fogyasztjuk el.

Az mas kerdes,hogy a vagasra szant allatok kegyetlen tartasaval en sem ertek egyet,csak csirkehust eszem egyebkent es abbol is kizarolag tanyasit. Tudom,hogy jo korulmenyek kozott elt,boldog volt,nem egy pici ketrecben nyomorgott.

2017. ápr. 9. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/106 anonim ***** válasza:
27%
A novenyek is elolenyek, miert zabalod meg oket? Onekik is ugyanugy faj, mikor kinyirod oket.
2017. ápr. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/106 anonim ***** válasza:
68%

Csak egy gondolat..

Az erdők kiirtásával állatok életterét vrszed el, amik így kipusztulhatnak.

A pálmaolaj miatt például tömegével halnak meg majmok, mivel az erdők kiirtása után nincs hol élniük.

A gabonatáblákon nagy számban tárcsáznak be nyulakat, elfektetett őzgidákat, földön fészkelő ritka madarak tojásait, fiókáit, akik nem tudtk elmenekülni időben.

Mindezt azért, hogy még több növényt tudjunk termeszteni!


Igen, megeszem az állatokat! Azokat, akik ezért lettek tenyésztve, akik a húsevők nélkül meg sem születtek volna...

Illetve olyan vadakat is, amik a vadgazdálkodás során kerülnek kilövésre.


Te meg természetben élő ritka állatokat fosztasz meg az élőhelyüktől, amik ezután éhen halnak. Miattad halnak meg a gabonatáblákban a betárcsázott állatok.

Állatok halnak meg, meg mert eleszed előlük az élelmüket.


Bocs, de az én szememben az utóbbi az, ami sokkal rosszabb!

2017. ápr. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!