Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Van valahol valami friss hír...

Van valahol valami friss hír Fülöp kutyáról?

Figyelt kérdés
Egy ideig követtem, de mostanában nem találok új infót. Legutóbb azt olvastam, hogy Pestre szállítják műtétre, mert nyelőcső bénulása van.
2017. máj. 8. 17:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia. A vakvezető Fülöp kutyára gondolsz?
2017. máj. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem, róla nem hallottam. Arra gondolok, akit műanyag kötélen tartottak, és majdnem levált az egész feje. Fel volt ödémásodva a feje. Korábban jó híreket olvastam róla, majd később azt, hogy jönnek elő számtalan problémák, maradandó károsodások.
2017. máj. 8. 17:58
 3/12 anonim ***** válasza:
[link] Itt folyamatosan írnak az állapotáról.
2017. máj. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szegėny kutya 😢
2017. máj. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hát ezek nem túl biztató hírek :-( Remélem azért elszámoltatják, aki ezt tette vele.
2017. máj. 8. 18:26
 6/12 anonim ***** válasza:

Fele-fele az esély, hogy ilyen borzalmas megpróbáltatások után felépül.

Szemét féreg az ilyen "gazda"...Remélem megkapja a méltó büntetését, mert ez az állatkínzás netovábbja. Fel nem fogom, minek tart egy ilyen kutyát?

És Fülöpön kívül hány kutya élhet hasonlóan siralmas körülmények közt?

2017. máj. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Bizony, én is ettől tartok, van még ilyen, csak nem tudjuk. Én próbálok résen lenni, figyelek, fülelek a környezetemben. Volt, hogy éjjel felkeltem, és az utcát róttam, hogy honnan jön a keserves nyüszítés, de még akkor sem biztos, hogy jut az ember valamire, mert nem lehet becsengetni házhoz este, éjszaka, hogy "ne haragudjon, de minden rendben a kutyájával?"

Nem nagyon lehet hallani Fülöp "gazdájáról" , pedig elég elrettentő példa lenne, ha végre kiderülne, hogy megkapta méltó büntetését. Márpedig az alany biztos megvan. Ezeknek a dolgoknak csak is szigorú büntetéssel lehetne véget vetni.

2017. máj. 8. 21:32
 8/12 anonim ***** válasza:
Meghalt :'(
2017. jún. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Tudom. Sajnos, a fő hírek között szerepelt :-( Nagyon drukkoltam neki, és nagyon nagyon elszomorított. Reméltem, hogy kap egy kis jót is az élettől. Sajnos Fülöp "reklámarca" lett az idén a kegyetlen állatbántalmazásnak, és nagyon remélem, hogy jut valamire a törvénymódosítás, amire most aláírásokat gyűjtünk. Nagyon kérlek benneteket, hogy ha ilyen kéréssel találkoztok, hogy írjátok alá a gyűjtő ívet, ne vonakodjatok az adatvédelemtől, mert az amit elkérnek/kérünk nagyon csekély ahhoz képest, amit sokszor sokan közhírré tesznek magukról a facebookon.

így szól: Polgári kezdeményezés az állatvédelmi törvény megszigorításáért.

Sokan gyűjtjük már, és egyre többen csatlakoznak. Tegyünk érte, hogy ne kelljen ilyen fájdalmat, szomorúságot látni állatokkal kapcsolatban.

Én személy szerint azt remélem, ha tényleges börtönbüntetésre ítélnék az állatkínzókat, megfontolnák az emberek ,hogy tartsanak-e állatot, ha a körülményük nem megfelelő rá, vagy kínoznák -e titkon, mert ha kiderül, valódi büntetést kapnának, nem csak egy kis felfüggesztettet.

2017. jún. 8. 14:00
 10/12 anonim ***** válasza:

Olvastam a kutya történetét, követtem a sorsát a neten, de én valahol személy szerint sejtettem, hogy nem éli túl ezt a kínlódást. Olyan súlyosan sérült a nyaka, hogy a nyelőcsöve is tönkrement, hogy ezért mesterségesen kellett táplálni, nyelni se tudott rendesen. Az állatok sokszor szívósabbak, hamarabb felépülnek, mint az ember. De Fülöp teljesen tönkre lett téve. Már régóta tarthatott ez az állapot. Kár érte, nem volt még koros kutya...

Én csak azt nem értem, hogy mégis minek tart valaki ilyen szörnyű körülmények közt kutyát / vagy bármi mást /? Hogy az ilyen eseteknek mi az oka: nemtörődömség, szándékos kínzás, tudatlanság? Sokszor pszichésen sem stimmelnek az ilyen tulajdonosok. Sok külföldi állatmentős műsort láttam az Animal Planeten / míg fogható volt nálunk /. Ott is azért vannak megdöbbentő esetek. De le a kalappal az RSPCA, az angolszász országok állatmentő/védő munkatársai előtt. Ja, és az USA-ban szigorúbban büntetik az állatkínzást. Meg alapból keményebb a törvénykezés, mint Európában, maradjunk annyiban...

Fülöp szemét gazdáival vajon mi lesz a helyzet? Kiposztolták a Facebookon, hol lakik, meg az arcképét is. Bár, az önbíráskodás nem biztos, hogy jóra vezet, de remélem, hogy a falubeliek egy "kicsit" másképp fognak rá és a nejére nézni ezek után. És remélem, a törvény keze utoléri és nem ússza meg a büntetést. Szerintem ezt a kutyát hagyták volna élve elrohadni odakint a kertben!

Sajnos, több Fülöphöz hasonló kutya szenved még így, nemcsak nálunk, külföldön is. Láttam már fotókat,a fent említett állatmentős műsorokat, ahol szerepelt ilyen láncos-nyakörves-éheztetős borzalom. Emlékszem, még évekkel ezelőtt a tévében mutattak egy magyar esetet, a kutya fejét majd' levágta már a lánc, és mikor a az állatvédők számonkérték a tulajon, még ő volt felháborodva, hogy "neki más dolga van!" Az ilyen kretének ráteszik a nyakörvet kölyökkorban, amihez a láncot kötik, csak annyi eszük már nincs, hogy lazítsanak rajta, hogy rájöjjenek, a nyakörv nem fog együtt nőni az állattal, így mélyen belenő a nyakába. Amúgy inkább a vidékieknél "divat" láncra verni a kutyákat, lehetőleg minél rövidebbre, étel-ital nuku, sőt, van ahol a kutyaól is "luxus".

2017. jún. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!