Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Állítkínzás vádjával feljelent...

Állítkínzás vádjával feljelentenek?

Figyelt kérdés

Van már elég régóta egy légpuskám. Használtam is, de mivel a szomszéd szólt, hogy ne csináljam ezért abba is hagytam már 3 hónapja (mához: 2017.05.22.).

Egy másik szomszédunknak van 2 macskája. Ők azzal gyanúsítanak, hogy MA én lőttem nyakon a macskájukat. Mondtam mindent, hogy én már rég befejeztem a lövöldözést, de csak rázták a fejüket. Közöltem velük, hogy szeretném látni az állat nyakát. Lám, csak lám, kicsit sem sörét fúródást láttam, hanem valami pici karcolást, amit a macska kikapart. Azt mondták, hogy majd az állatorvos kideríti az igazságot, és ha valami golyó általi sebet vél észrevenni, állatkínzás vádjával fog minket feljelenteni a rendőrségen. Na most ez 17 évesen ez elég rendesen meglepett. Elmagyaráztam nekik, hogy én élő állatot soha az életben nem lennék képes lelőni, még egy árva madarat sem, nemhogy egy macskát, teljesen ok nélkül.


Most szerintetek így mit kéne tennem? Vagy.. áhh, nem is tudom igazából mit kellene csinálnom. Ez baromira rosszul esett, hogy ilyesmivel megvádolnak.

(Ezt most képzeld el, hogy téged gyanusítanak ember ölésért, mondják hogy ugyan olyan késsel ölték meg azt a személyt, mi neked van.) (((Jó ez elég durva példa volt))).

A lényeg az, hogy nemtudom, az ilyen meddig fajulhat el. Nemtudom mit csináljak az érdekében, hogy be tudjam bizonyítani, tényleg van nekem légpuskám, de nem lőttem meg semmilyen állatot. Valami tanács? D:



2017. máj. 22. 16:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%

Ha feljelentenek akkor majd a rendőrség kideríti. Van bizonyíték, a te puskád, lövedék, az állatok sérülései, ezt összevetik, vagy téged igazol, vagy ellened szól. Mész börtönbe, pénzbírságot fizetsz, a szomszédok meglincselnek.

Miért kell neked marhulnod egy puskával, áruld már el ? Léteznek klubok, miért nem mész el és iratkozol be valahova ahol legálisan hódolhatsz a hobbidnak ? Az íjászok sem az erdőt járják és nyilazzák halomra a szarvasokat, őzeket. Legyen már intelligenciád !

2017. máj. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%
Ha rendőrségre viszik akkor megmondod hogy te nem követted el külömben is az már viszont hamisvád.Amúgy kiderítik hogy mikor lőttek a puskával utoljára nem kell félni.Sőt elárulom neked hogy ha az adott dolog hamisvád.
2017. máj. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

Nem neked kell bizonyítani az ártatlanságodat, hanem nekik a bűnösségedet. Mivel nem követted el amivel vádolnak, ez nem fog sikerülni nekik. Ezután feljelented őket hamis vád miatt, onnantól pedig nekik kell majd kapaszkodni..

Ezt akár már most is beígérheted nekik, lehet meggondolják magukat..

2017. máj. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%

Most jön a sok semmihez se értő ember (többnyire nő) aki majd le fog szidni, hogy miért használod otthon a puskádat.

Használd csak nyugodtan, viszont arra gondolj, hogy ha a Magyarországon megengedett max torkolati energián felül van a puskád, azért nem csak ejnye-bejnye jár.

Egyébként elég hülyének kell lenni ahhoz, hogy összekeverjünk egy lőtt sebet a simával. Nyugi, nem lesz ott semmi gond.

2017. máj. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

4: Ja , használja, de ésszel, nem csak pufogtatok bele a nagy világba esztelenül. Célzok embert, állatot, mindent ami mozog. xD Találkoztam én már ilyen félkegyelművel, lövöldözött ki az ablakon a légpuskájával a vaksija, azt hitte az égre céloz aztán a lövedék egy fiatal csaj nyakába fúródott.


Úgy különben ismeretlenül nem tudom miért véded ennyire vehemensen a kérdezőt. Ha nem lenne valóság alapja a szomszédok feltételezésének akkor nem gyanúsították volna meg.

2017. máj. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

* Kérdező! Lehet te is olyan vagy mint az előző hozzászólásomban az a valaki aki azt hitte amit néz azt találta el vagy oda lőtt, közben meg tökre másfelé ment a golyó és észre sem vette.

Ezt is tanulni kell, be kell iratkozni agyaggalambászatra, stb-re például.

2017. máj. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A puskán egy scope is van és mindig oda ment, ahova céloztam, sehova máshova. Leraktam az udvarunkba egy céltáblát a földön, mögé fa lécet is elhelyeztem, hogy a golyó akadjon meg benne. Nem lőttem másra, csak arra. Célozni tudok normálisan, és minden egyes lövés után odamentem a céltáblához, hogy telibe talált-e. Sosem ment akaratlanul másik irányba a golyó.

(Ez főként az utolsó 2 segítőkész válaszolónak szól)

2017. máj. 22. 20:02
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha teljesen más a seb mint amit a puskádhoz való töltény okozhat akkor nem kell félni, max akkor ütheted meg abokád ha olyan a puskád amit nem szabadna tartani.
2017. máj. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
47%
Te meg rágalmazásért feljelented őket, mondd nekik!
2017. máj. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Egyenlőre még semmi sem történt. Állatorvoshoz sem vitték el szerintem..

Utolsó! Köszönöm a tanácsot! Ha még egyszer megvádolnak ilyennel, lehet ezt fogom mondani nekik.

2017. máj. 24. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!