Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit tehetek, ha a szomszéd...

Mit tehetek, ha a szomszéd bántja a kutyáját?

Figyelt kérdés

Adott a szomszédom, egy utolsó szemétláda, a kutyás incidens előtt is érzékeltette, hogy egy agresszív állat. Nem egyszer hallottam artikulálatlanul üvölteni a családtagjaival. Nemrégiben elhozott a menhelyről egy kutyát, hogy fenntarthassa a tökéletes család képét, de azzal nem számolt, hogy a kiskutya megrág és kiás dolgokat. Tegnap az egyik gyereke azt mondta, hogy a kutya megharapta őt (el tudom képzelni milyen komolyan haraphatott egy kiskutya). Erre éktelen üvöltés a szomszédból, hol a kutya, majd negyed órán keresztül verte az állatot. Szerencsétlen visított, próbált elbújni, akkor valami tárggyal kezdte el ütlegelni, majd bevitte (dobta) a kennelbe, azóta ott van.

Mit tehetek ellene? Nincs videófelvétel vagy kép, várjak egy újabb alkalomra, és videózzam le, hogy legyen bizonyíték? Vagy ez még nem eléggé számít az országban bántalmazásnak, hogy bármit is kezdjenek az illetékesek ezzel a féreggel? Biztos vagyok benne, hogy lesznek még gondok. Igazából én már tegnap átmentem volna hozzá és elhoztam volna a kutyát, de én is félek az "embertől", mert tényleg nagyon agresszív idegbeteg, nekünk is van kutyánk, simán bosszút is állhat.



2017. máj. 29. 10:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A menhelynek szólj, ahonnan örökbefogadta.
2017. máj. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell várnod a következő alkalomra mert a kutyán ilyen bánásmód mellett látható nyoma marad a bántalmazásnak és a viselkedésén is látszik. Minél elöbb tegyél valamit mielött az az idióta halálra veri a kutyát.
2017. máj. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz egyszerű, de mindenképp hívd fel a legközelebbi állatmentőket. Meséld el mit láttál, a többi sajnos az ő dolguk. Szemmel látható indok nélkül valószínűleg nehezen fogják tudni kimenteni, de megfogják próbálni. Valószínűleg először csak felmérik a helyzetet, és ha szerencséje van a kutyának, találnak valami indokot, hogy elkobozzák. Sajnos ez nem egyszerű, mert ha nem találnak épp semmi kifogásolnivalót, kénytelenek várni. Ilyenkor érdemes nyitott szemmel járni, és újra bejelentést tenni. Az állatmentőkhöz névtelenül lehet bejelentést tenni, ez a bevett szokás. Az elkobozás sokszor nem egyszerű, az agresszív gazda tiltakozik, és fel van háborodva.
2017. máj. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat. Az a gáz, hogy ők próbálják fenntartani ezt a tökéletes nyalifali család képet, tisztaság van, a verésen kívül jól van/volt tartva a kutya, kennelt épített neki, meg minden. Az a baj, hogy mi tudjuk milyen az a család. Pár hete mielőtt elhozták a kutyát, építettek a mi kerítésünkre egy ilyen megmagasított paravánfélét is, gondolom, hogy ezt ne lássuk. Már szóltam a másik szomszédnak is, hogy figyeljen, bizonyítékot kellene szerezni.

A menhelynek szólni jó ötlet, ki fogom nyomozni honnan hozták pontosan, köszönöm!

2017. máj. 29. 10:40
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A kutya érdekében hívhatod a menhelyet, az körzethez tartozó állategészségügyi hivatalt vagy állatvédőket.

Amikor pedig eszeveszettül ordít a családjával, akkor pedig a rendőrséget is kihívhatod, azzal az indokkal, hogy félelemben tartja őket és a környéket is, és nekik is bejelentheted, hogy a kutyát veri.

Ha külsérelmi nyomok nem is mutatnák a kutyán a történteket, akkor is látszódik rajta pszichésen, ha a szemébe néz az ember.

2017. máj. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
90%
Tudom, hogy ez nem opció, de ha velem lenne ilyen egyszerűen elvinném a kutyát. Amikor nincs otthon. Nemtudom, hogy van-e kamera. Amúgy ha adsz egy pontosabb címet, lehet többen is jeleznék az állatmentőknek és akkor hamarabb találnának valami indokot.
2017. máj. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Vagy írj ilyen állatvédő csoportokba és biztos mások is tudnak valami módszert, vagy érte mennek.
2017. máj. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, ez is jó ötlet.

Privátban, a FB-on írj olyan állatvédőknek, állatmentőknek, akiknek lehetőségük van autóval a helyszínre menni.

Légyszi, keress fel valakit, és majd írd meg, hogy mi volt. Biztos vagyok benne, hogy nem fognak elküldeni téged, ha segítséget kérsz tőlük!

2017. máj. 30. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!