Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ez allatkinzas? 1 eves kismere...

Ez allatkinzas? 1 eves kismeretu kutya 2 meteres lancon.

Figyelt kérdés
Korabban 5 meteres lancon volt, de megevett egy csirket, es most buntetesben van... A kutya a nagymamameke... annyira sajnalom ot...
2017. jún. 1. 23:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
kutyát tartósan láncon tartani (akár 5 méteresen akár 2 méteresen)tilos, minimum 15000Ft bírságot szabhat ki a jegyző, vagy az állategészségügyi szolgálat. Igen ez állatkínzás a kutyának van mozgásigénye biztosítani kell, számára a megfelelő teret. Kegyetlenség így bánni vele.
2017. jún. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 hisztynka ***** válasza:
90%

Igen, az.

Jóformán még mozgásra sincs lehetősége. Simán fel lehetne nyomni a tulajdonost állatkínzásért.

2017. jún. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%
Te jól èreznèd magad láncra verve? Gondolj bele: lehet nem tud beszèlni, vagy úgy kifejezni az èrzèseit mint te de attól mèg ő is egy érző lény. Ezek után tedd fel magadnak a kérdést hogy neked milyen életed lenne láncon, vagy bezárva. Csak gondold végig! És ha ezek után mindenféle bűntudat nélkül képes vagy láncra verni szerencsétlen ebet akkor hajrá
2017. jún. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
54%
Rohadt vén férgek. Remélem ők is így végzik, egy lánc végén :(((((((((((
2017. jún. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%

Mert megevett egy csirkét, láncra lett verve? Igen, ez kőkemény állatkínzás! És ha netán feljelentik őket -remélem valaki lesz ilyen bátor- akkor komoly pénzbírsággal is büntethetik. Szerencsétlen kutya.

Ha ennyire féltik őket akkor tessék elzárni, mert ez cseppet sem a kutya hibája. Ezek csak ösztönök.

Egy kutyának mozgásigénye is van, ugyanúgy mint a nagymamádéknak. Nem lennének boldogok ők sem, ha 0-24-ben egy 1x1 méteres körzetben mozoghatnának. Oda végeznék a wc-t, stb. Sőt, mondok jobbat is! Hiába van nagy kert, azt a kutyát még sétáltatni is kell, tudod kint az utcán, pórázon.

2017. jún. 2. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
76%
Utálom az ilyen falusi proli férgeket, akiknek a kutya csak egy haszonállat. Nem értem miért kötelező a kertbe kutya. Megjegyzem én nagyszüleim is falusiak, mégis szabadon van a puli és nem moslékon él.
2017. jún. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
78%
Fel is jelenteném őket, ha a puli láncon lenne. Állatkínzó féreg számomra nem rokon.
2017. jún. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
90%
Igen, állatkínzás, már az 5 méteres lánc is az volt. Ez a baj az emberekkel: hogy buták, mint a tök. Ne haragudj kérdező, de a nagyszüleid is. :(
2017. jún. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
91%

Én arra lennék kíváncsi, hogy miért van a nagyszüleidnek kutyája? Mi szükségük van rá?

Foglalkozva nincs vele, akkor minek tartják? Én rábeszélném őket,hogy adjuk oda örökbe másnak, ahol szabadon lehet és foglalkoznak vele.

Egy kutyát napi szinten többször kéne sétálni vinni(akkor is ha kertben van)és játszani vele, tanítani.

Egy jól nevelt kutya megjegyzem, hogy a csirkét sem fogná meg a kertben, mert tudná ,hogy nem szabad.És nem is nagyon lenne energiája ilyenekre több óra mozgás,séta után..

De mivel alapból láncon tartották, gondolom mindenféle nevelés nélkül, csoda ,hogy csak a tyúkot fogta meg és nem embernek rontott neki..

Állatkínzás ahogy most van.Én tényleg rábeszélném őket,hogy keressünk neki más gazdát és ne erőltessék a kutya tartást.

Nem kötelező tartani,de ha már csináljuk,akkor úgy,hogy jó élete legyen.

Mit ártott szerencsétlen, hogy megkötve, 2 méteres láncon kell lennie?? Mondom, a tyúkot sem fogta volna meg soha, ha normálisan van vele foglalkozva,nevelve és mozgatva..

2017. jún. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
24%

Előző:

Nálunk szinte minden második házban így vannak kiköte a kutyák.

Engem is zavart megkérdeztem hogy miért tartják ha úgyis ki van kötve:

-cigányok nem mernek bejönni

-hangosabb mint a csengő

-megeszi a maradék kaját


Ha nekik ez indok a kutyatartásra akkor hiába jelentik fel őket, veszik el a kutyát.

Akkor kérnek valamelyik szomszédtől egy másik kutyát, és nem 2 hanem 3 méteres láncon lesz.


Falun ez a természetes kutyatartási forma.

2017. jún. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!