Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit tudok tenni? (Bővebb lent)

Mit tudok tenni? (Bővebb lent)

Figyelt kérdés
A dédimnek van egy kb. 9 éves kutyája, másfél (!!!!) méteres láncon van tartva, és idejét sem tudom, mikor volt nála állatorvos. Keresztapám szokta elengedni néha a kutyust, és akkor sem mindig szaladgál. Olyankor, mikor el van engedve, szoktam vele játszani, ha pedig nincs, akkor simogatom, és igyekszek mindent megadni neki. Viszek neki a saját kutyusom tápjából újat vinni, de mivel nagyon szeretem a sajátomat, vele is kell foglalkoznom. Gondoltam rá, hogy mikor a kutyus talán el van engedve, odaviszem a saját kutyámat, de félek, hogy rosszul reagálnának egymásra. Szerintetek érdemes lenne megpróbálnom? De a LEGFONTOSABB: HOGYAN SEGÍTHETNÉK SZEGÉNY KUTYÁNAK? Remélem tudtok segíteni! Előre is köszönöm! :(

2017. aug. 5. 12:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Saját kutyával nem engedném rögtön össze.

De pl elvihetnéd sétálni, tanítgathatnád(akár az udvaron is, pórázon, ha te nem mered elengedni), beszélhetnél a szüleiddel, hogy ez nagyon nincs így rendjén, gondolom ők mégis nagyobb hatással lehetnek a dédidre, mit te.

Azért van megkötve, mert amúgy kiszökik? Ha nem, akkor simán lehetne elengedve...

De egy hosszabb lánc is sokat segítene a helyzetén... és az mégsem egy hatalmas összeg...

2017. aug. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról szóló 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet módosítása értelmében 2016. január 1-jétől tilos ebet tartósan kikötve tartani.
2017. aug. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! #1! Igyekszem megfogadni a tanácsaid! (:) #2 Neked is köszönöm! (:)
2017. aug. 6. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!