Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Kérekszépen minden jó szívű...

Kérekszépen minden jó szívű embert, ahogy tud segítsen. Mit csináljak anyámmal?

Figyelt kérdés

Van egy kutyám.

Bichon havanese, 2 éves.

Semmi probléma nincs vele, azon kívűl, hogy nem szabad elengedni kint póráz nélkül, mert átmegy a messzi messzi szomszédba, mert ugye nincs kerítés.

Viszont elég hamar visszajön.



Anyám, kitalálta azt a baromságot, hogy elektromos nyakörvel majd megtanítja.

Mondtam neki hogy akkor rakjon a saját nyakába is mert ez állatkínzás.

Erre, "na csak figyeld".

Kérlekszépen segítsetek nekem.

A szívem szakad meg.

Ha tehetnêm elvinném.

De suli melelett dolgozok, (cukrász vagyok), égy nem egyszerű, mert sajnos még a családommal élek, és még itthon hagyom a kiskutyám, addig ezek bármit csinálhatnak vele.



Fiamként tekintek erre a kutyára.

És csak rajtam keresztül csinálhatnak vele bármit...de mivel említettem.

Anyám megrendelte ezt a fo**t, és nem merem egyedül hagyni.



Állatkínzó!!!


Segítsetek:'(



2017. aug. 14. 05:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%
Te miért nem oldod meg hogy ne szökjön el? Kösd meg addig. Az is állat kinzás hogy nem törődsz vele.
2017. aug. 14. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Nevelned kéne a kutyádat és akkor anyádnak sem lesznek ilyen ötletei.
2017. aug. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%
Az e nyakorv nem állatkínzó eszköz.Nagyon sokan használják kutyakikepzeshez.nem sokkolni fogja a kutyust hanem csak picit rezeg de van olyan is ami az állat számára kellemetlen illatot permetez ki.Nem bántani akarlak értem hogy aggodsz.De a kutyusnak nem lesz baja a nyakorvtol :-)
2017. aug. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Azért bichonra elektromos nyakörvet rakni kicsit erős, nem gondolod, utolsó? Arról nem is beszélve, hogy ha anyuka tudná használni, akkor eleve nem lenne ilyen probléma a kutyával, mert meg lenne nevelve. Egy ilyen kutyánál csak kicsit szigorúbbra kéne venni a figurát meg rendesen lemozgatni és problémamentes lenne.
2017. aug. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne a végső cél? Az, hogy legyen egy jó behívása vagy kint lehessen egyedül hagyni az udvaron?

Az utóbbi szerintem felejtős,az előbbit pedig meg lehetne oldani a nyakörvvel, de nem biztos, hogy egy kutyanevelésben tapasztalatlan személynek ez kisebb-nagyobb lelki traumák nélkül sikerülhet.

Alapvetően persze nem olyan borzalmas eszköz ez, mint amilyennek írod. Nem a 220-al csapatod meg a kutyát, hanem csak egy kis bizsergést fog érezni. Ha nagyon aggódsz, próbáld ki magadon és meglátod, hogy nem annyira gáz cucc ez.

2017. aug. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
Kisebb kutyan is láttam már e nyakorvet:-)egyebkent valóban a be hívást kellene rögzíteni és megtanulni de azert allatkinzonak nem nevezném az anyukat.
2017. aug. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
8%
Semmi gond nincs azzal a nyakörvvel, kutya sajnos az inteligencia szintje az emberének töredéke ne is várjunk tőle sokat őt így lehet tanítani fegyelmezni...
2017. aug. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%

Már bocs de hogy nincs kerítés? Na mindegy.

Ülj le anyáddal és beszéld meg vele, hogy csináljátok meg a kerítést. Vagy inkárban bezárod egy nagy ketrecbe. Jobb mint az elektromos nyakörv.

2017. aug. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne rinyálj, hanem fogj meg egy több méteres pórázt/kötelet, rakd a kutyára, és tanítsd meg neki, hogy első szóra visszajöjjön. Ha visszajön hozzád kap jutalomfalatot, simogatást, dicsértet. Rászánsz erre egy napot és kész. Nem sírni kell, meg állatkínzónak kiáltani anyádat, aki a maga módján próbálja megoldani a problémát - ő legalább próbálja. Az a nyakörv nem kínzás, nem sokkolja a kutyát, ettől függetlenül nem ajánlott tapasztalatlan kezébe adni, mert rosszul is elsülhet a nevelés. Egyébként meg nem értem, hogy az elmúlt két évben hogy nem volt ideje senkinek se megtanítani neki egy alapparancsot...
2017. aug. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A megoldás: kerítés építése, kutyának a megbízható behívás, ill. tiltás megtanítása.
2017. aug. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!