Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit tehetünk a szomszédunk...

Mit tehetünk a szomszédunk ellen, ha átlövöldöz az udvarunkra? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés
Már a ház vásárlásakor feltűnt, hogy a veranda ablakai ki vannak lőve itt-ott (előttünk hosszú ideig nem lakott itt senki, üresen állt a porta, így huligánokra gyanakodva nem foglalkoztunk a dologgal). Mostanra, hogy berendezkedtünk fura nyomok kezdtek megjelenni a kutyánkon: A szeme közt és szeme alatt kör alakban hiányzik a szőr (előbbi sérülés ma reggel, míg az utóbbi 2-3 hónappal ezelőtt jelent meg). Valamilyen gumilövedékre gyanakszunk, habár erre nincs bizonyítékunk. Ami biztos: A szomszéd mindig a verandánkra néző téglafalához támasztja a létráját (az udvarunkról látható is annak teteje, ahogy a fal fölé magasodik) és azon leskelődik át hozzánk! Ennek nem egyszer szemtanúi is voltunk. Anyum zár kattanást is hallott már párszor, mintha fegyvert biztosítottak volna ki odaát. Valószínűleg éjszaka lövöldöz, vagy mikor egyikőnk sincs otthon, mert eddig nem sikerült tetten érnünk "akció,, közben. Sajnos a tetőtéri ablakukból is simán rálátnak az udvarunkra, így könnyen kifigyelhetik mikor nincs mozgás. Régebbi lakók is mondták, hogy nem jöttek ki jól velük. Mit tehetünk ebben a helyzetben? Nagyon félünk, hogy legközelebb a szemét lövi ki a kutyánknak.

2017. aug. 23. 13:09
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Éjszaka nem ébredtek fel a lövésre,de a fegyver kibiztosítását meghalljátok?
2017. aug. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én egy biztos dolgot javasolnék: szereljetek fel több kamerát, ami igazolja a gyanútokat, azzal pedig irány a rendőrség. Ez a legegyszerűbb dolog amit tehettek de minél hamarabb mert az ilyen vandálok nem foglalkoznak az állatokkal csak mozgó célpontot látnak bennük.
2017. aug. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Pont azért gyanakszunk valamilyen airsoft fegyverre, mert a lövés hangját sosem halljuk, legfeljebb koppanást (a ház falán). A vályog amúgy is elég jól szigetel, a kintről jövő hangokat nem nagyon hallani. A zár kattanást meg az udvarról hallotta anyum. Még valami rosszindulatú komment esetleg?
2017. aug. 23. 13:28
 4/9 A kérdező kommentje:
13:22-es: Valami egyszerű, kamerás megoldásban én is gondolkodtam (habár anyagilag nem állunk túl jól). Nem sértek azzal személyiségi jogokat, ha a saját udvaromról képet vagy videót készítek a szomszédról? (Bár létrán állva néz felénk, de attól még a saját magánterületén tartózkodik.)
2017. aug. 23. 13:58
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Nem sértesz vele személyiségi jogokat mert bizonyítási céllal vetted fel. Nem teszed fel semmilyen közösségi oldalra, éppen csak a rendőrségnek adod át a megfelelő bizonyítékként.
2017. aug. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
22%

De bizony hogy sértesz. A szomszéd udvarába, illetve házára, illetve utcára NEM nézhet kamera. Sajnos más megoldást kell találnotok.

Még az se biztos, hogy a szomszéd csinálja.

2017. aug. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

Nyugodtan tegyél fel kamerát-kamerákat, ami az udvarodra néz, de látszik a szomszéd is "véletlen". Legyen nagylátószögű, éjjellátó kamera 100 fok feletti betekintéssel.

Rakhatod az ablakod mögé is ( bár úgy rövidebben lát éjjel ), így aztán senki sem szólhat semmit, de fentiek szerint sem.


Amennyiben az udvarotokon 6m-es fehér vagy sárga bogyókat találtok, akkor átlövöldöznek airsofttal.Ha acél, akkor léggel.

Azt nem értem, miért nem szóltok át vagy bármi???

Semmi mást nem kell tenni csak kérdezni, hogy nem e tudja, ki az a balom, aki lövöldöz ide? Mert, ha elkapod, letéped a fejét, farába dugod a játékszerét és az egész tárat beleereszted!


Amennyiben a házatok fala az ő oldalukon össze van batva, az már a garázdaságot kimeríti, feljelenthetőek.

2017. aug. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
81%
Nálam ugyanez volt,hogy lövöldözték a kutyájaimat.Összeszedtem a lövedékeket és névtelenül beleraktam egy borítékba majd bedobtam a kizárásos alapon feltételezett szomszéd postaládájába és ráírtam,hogy köszönjük.Azóta egyetlen színes lövedék se volt.Tehát ha nem ő volt akkor nem tudja,hogy te dobtad be a borítékot és bebizonyítottam magamnak, hogy ő volt a lövöldöző.Ja és szintén tetőtéri ablakból ami miatt jegyzőnél birtokvédelmi eljárást indítottam .Oték 253/1997 37§.
2017. aug. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
64%
Videózd le telefonnal vagy a lövedéket keresd meg de ha bátor vagy át is mehetsz hozzá beszélgetni.
2018. máj. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!