Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért utálják ennyien az...

Miért utálják ennyien az állatokat?

Figyelt kérdés

Anyukám és bátyám is simán belerúg egy utcán sétáló macskába.A gyerekek akik 'bandákba' járnak simán leköpnek egy kiscicát.Ahogy sétálok mindenhol kobór állatokat látok beteg kutyákat és macskákat.Ilyenkor ha bántanak egy állatot rájuk szolók de ilyenkor csak azt mondják ez csak egy hülye állat.Tegnap hazahoztam egy kiskutyát sovány volt és árva.Ki tettem oldalakra hátha valakinek hiányzik.Ezért is én vagyok a hibás minek hoztam haza ezt a csúnya kutyát(szerintem gyönyörű) megbeszéltem az államentőkkel ha péntekig nem jelentkezik valaki akkor átveszik.Csak apukám engedi hogy itt legyen addig.

Miért nem tudják az emberek hogy az állatoknak is vannak érzéseik?tisztelet a kivételnek.

A ti környéketeken is ennyi szegény állat és rosszember van?


2017. aug. 23. 13:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

A fekete kis agárkeverékes kérdező vagy ugye?

Engem is elborzaszt ez a helyzet sokszor, emlékszek amikor még iskolába jártam hányszor volt hogy találtak egy kiesett kismaradat egy betévedt kiscicát vagy egy eltévedt gyíkot. Mindnél állatkínzásba kezdtek a tanulók, nyúzták őket a tanárok meg nézték. Borzasztó volt. Azt hiszem azért ez a helyzet mert mint mondtad, a szülők se jobbak és negatív példát mutatnak a gyerekeknek, azok pedig ezt hiszik jónak.


Világ életemben hazahoztam szinte az összes talált állatot, van ilyen kutyám és cicám is, de galambjaim is akik a városi fészkekből estek ki (23 éves létemre egy ilyet kb egy hónapja hoztam haza, hát mondhatom hogy szemmel vertek az emberek az utcán amikor összeszedtem hogy nem vagyok normális), az én családom szereti az állatokat és elfogadják hogy ennyire ragaszkodok hozzájuk. Szerintem a családban látott példa nagyban befolyásolja az embert később, hogy hogyan fog állni az állatokhoz (akár a negatív példa is mert volt olyan is a nagyszüleim között).

2017. aug. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
56%

Egyrészt nem tudják hogy a macskák, akár a gazdátlanok is, milyen hasznosak az ember számára. Azzal hogy megfogják a rágcsálókat, csökkentik a kullancsok okozta betegségeket is. Erről szól ez a cikk, igaz hogy a rókák által tizedelt rágcsálókról:

[link]

Volt olyan pápa aki elrendelte a macskák kiirtását. Az eredménye az lett hogy az elszaporodó rágcsálók elterjesztették a pestist. Hát ezek után el lehet gondolkodni azon hogy milyen ember az aki a nem csak aranyos de hasznos macskát bántja. A trópusokon még életeket is ment a macska, mert észreveszi és szembeszáll a mérges kígyókkal.

2017. aug. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
29%

ez szomoru, igen én is szeretem öket, és ha tehetem megszeretgetek minden állatot, de nem ölembe veszem.... csak megsimogatom, kedvesen beszélek hozzá, ilyenkor nem tud szegény állat örömében mit csinálni.

egy árva kiscsibét igy neveltem fel, galambot, cicát és kutyát.

de én azt találom bántónak,hogy ezeknek az embereknek, mint amilyennek te is tünsz a leirtak alapján(bocsánat, sajnos sok ilyen ember van, nem célozgatok most se rád, se más válaszolókra) de azoknak az álatok szentek, az emberek a gonostz lelkek, és egy emberen nem segit, mert egy állat többet ér....

na ezektöl kapok én öngyilkosihletet....

a kutyát hazaviszi, eteti, menhelyet alakit érte, a többi szegény ember, beteg hajléktalanos kint fáznak, nemhogy nekik alapitanának több otthont....

hiába, nekem az emberek mégis fontosabbak mint egy állat...

de ezeket, akik rugdossák és köpködik akármelyik fajt, akármelyik szegény és beteg embert, ezek mind üres lelkek.

ez az én véleményem.

de szerintem igazam van....

2017. aug. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Uuuhhh, szerencsere az en kornyezetemben nem ez van! Atyaisten :(((
2017. aug. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%
Mert az ember ha tetszik, ha nem, a leggonoszabb állat. Rendkívül káros, primitív faj. Nekem senki ne mondja, hogy értelmes faj az, amelyik teljesen tönkreteszi a saját bolygóját és ennyibe semmibe vesz más fajokat. Tisztelet a kevés kivételnek. Respect apudnak kérdező. Ő pont egy kivétel.
2017. aug. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%

,,Ez csak egy hülye állat" Na ezt a mondatot rühellem a legjobban! Ez csak egy hülye állat... aha, te meg csak egy retardált gyökér vagy aki azt hiszi hogy bármit megtehetsz egy állattal, csakmert nem ember.

Az állatok sokkal előbb voltak itt, de mi is kifejlődtünk utánuk pármilliárd évvel és átvettük az uralmat, sajnálatos módon. Odáig fajult ez, hogy vannak olyan tumorok is, akik élősködnek a bolygón, nem tisztelik az életet, így kínozzák az állatokat, csakmert nem olyan fejlettek mint mi, és nem tudnak védekezni.

A mi környékünkön sok kóborkutya van, de sajnos 13 évesen nem tudok egyet se örökbefogadni, mert anyámék nem engednék, másrészt meg nincs hely, és így is van már 6 kutyánk. Még nem hallottam elterjedt hírként, hogy valaki brutálisan állatokat kínzott volna, de tuti hogy valaki ilyesmit csinál, csak jól figyel hogy ne lássa meg senki.

2017. aug. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
69%

"Mert az ember ha tetszik, ha nem, a leggonoszabb állat."


Epp a napokban kerdezoskodott a kisiskolas fiam, hogy melyik allat hasznos es melyik nem. Mert ugye tanultak, h a mehecske milyen hasznos, es erdekelte, hogy mi a helyzet a tobbi allattal. Mondtam, h tulajdonkeppen tokmindegy, mert nagyreszt az ember szempontjabol hasznosak a hasznos allatok (jo, tudom, h a mehecske pont nem), es mondtam neki, h ha mar itt tartunk, a legkevesbe hasznos allatfaj az ember. Nagyott nezett, azt hitte, viccelek.

2017. aug. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
#7, így van. Mondjuk rendszertanilag az ember is állat, pontosabban egy főemlős.
2017. aug. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
18%

hülyék vagytok....

az ember egy györörü és a legnagyobb teremtés, az ember is lehet hasznos-haszontalan.

nos akiket te "embereknek" neveztek, akik nem becsülik meg a másik élölényt, és nem számit nekik a másik élet, na azok a fukar, elkorcsosodott emberek.

az ember képes sok mindenre, csak el van butitva, föleg a média által.

azok a piszkos emberek, akiket ti lehordatok, azok etetik,gondozzák más teremtményeket a földön, a másik korcsosodott, elferdült fele, meg kinozza, halmozza a vagyont....

azért válogassátok meg, mit mondatok!

föleg a gyerekeknek. azt tanitod,hogy minden ember, ezek szerint ö is és te is, mindenki akit szeret, egy gonosz teremtés..... gratulálok, mintaszülök!!!

2017. aug. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
67%
Hat pedig az ember, mint faj, fuggetlenul az iskolazottsagtol, borszintol, kortol, nemtol, szemelyisegtol, stb, tette tonkre a bolygonkat... En nem banom, ha ilyet (is) hall a gyerek. Es ettol fuggetlenul tudom, h messze nem vagyok mintaszulo, nem is allitottam magamrol.
2017. aug. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!