Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ha a kutyám megöli a szomszéd...

Ha a kutyám megöli a szomszéd macskáját a mi kertünkben abból nekem/kutyámnak lehet bajunk?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Egy amstaff keverék tulaja vagyok. A kutya jol szocializált nem bántja sem az embereket sem az állatokat(baromfi udvarunk van tyúkokkal kacsákkal nyulakkal) kivéve egy dolgot amit nagyon utál, a macskákat. Pár hónapja a szomszédunkba költözött egy fiatal pár 3 bengáli macskával, akik sajnos gyakran átjárnak hozzánk. Kb egy hónapja a kutyám megfogta az egyiket a hátsó combjánál, szerencsére pont kint vtam a kertben így a macska ennyivel meg is úszta, mivel gazdái nem voltak itthon elvittük orvoshoz aki összevarta a sebet. Mire hazaértünk már a gazdái is otthon voltak, átvittem a cicát, és elnézést kértem, a szomszédok eléggé kiakadtak, így a kellemetlenségek miatt már meg sem kérdeztem inkább, hogy ki tudnák e fizetni a macska orvosi költségeit. Mondtam nekik, hogy vagy ne engedjék ki öket, vagy csináltassanak az oldalukról egy magas lemez kerítést, mert a kb 1,30as léckerítésen a macskák könnyű szerrel átjönnek. Én próbálom őket ijesztgetni, és slaggal zavarni eleg csekély sikerrel, a kutyám meg a nap nagy részében előre van zárva az udvarra, hogy ne történjen újra baj, de ez sem maradhat így végleg, mert az első udvar nem egy nagy terület. A szomszéd azzal fenyegetőzik ha valamelyik macskájának megint baja esik feljelent és elaltja a kutyám. Van ilyenhez joga? Tényleg gond lehet belőle, ha a mi portánkon baja esik valamelyik macskájának? A kutyánk embereket nem bánt, de az ösztöneit nem tudom kinevelni belőle...


2017. okt. 1. 18:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Hátöööö, bemgálit csak benti macskának illik, szóval, mint macskaimádó, azt mondom, neki kell megoldami a dolgot. Ha átmegy, és a kutyád megöli, hát így járt. Nem tud felelősségre vonni.
2017. okt. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
Nem, nincs hozzá joga. A gazda kötelessége gondoskodni róla hogy az állatai ne jussanak ki a telekről. ha annyira félti a macskáját, csináltasson macska biztos kerítést. Mondom ezt macskás gazdiként. A macskák többsége egyébként nem hülye, hamar meg szokták tanulni hogy melyik udvart kell kerülni.
2017. okt. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%

Nem hiszem, hogy abból bajod lehet, ha egy idegen állat téved be a saját udvarodra, és a kutyád (amit az emberek jó ideje a ház őrzésére is tartanak) megfogja, ne adj' Isten megöli. Gyakorlatilag a kutya fenyegetésként észleli, és teszi amit az ösztönei diktálnak.

A legjobb valóban az lenne, ha a szomszéd kezdene valamit a macskáival. Az ő állataik, ők felelősek érte, ezt be kellene, hogy lássák.

De Te is megpróbálhatod a kutyát egy szakemberre bízni, hátha sikerül a segítségével elérni, hogy a kutya ne bántsa a macskákat.

Az szerintem nagyon rendes volt tőled, hogy törődtél a macskájukkal, és orvoshoz vitted. Jó ember vagy. Csak ők nem értékelik a jelek szerint.

2017. okt. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

Nyugodj meg, ha a szomszédod akármilyen hivatalos szervhez azzal a szöveggel fordul, hogy "A szomszédom kutyája megölte a macskámat, mert az átment az ő területére" nem, hogy mennek és elaltatják a kutyádat, de körberöhögik a kedves fenyegetőző szomszédodat :)

A felelős állattartásba az is beletartozik, hogy gondoskodom róla, ne jusson ki az állatom a saját placcomon kívül. Legközelebb ezt nyugodtan mondd meg neki, ha fenyegetőzik, és ne büntesd a kutyát az idióta szomszéd miatt. Hagyd, menjen a kertben amerre akar, te mindent megtettél.

2017. okt. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
5%
Kötelességed lenne úgy tartani a kutyádat, hogy ne okozzon más háziállatban kárt, mivel (ha eddig nem tudtad volna) a macska egy önálló állat, aminek hatalmas territóriuma van, és nem olyan nyüzüge, emberre utalt állat, mint a kutya. Egyébként ezt te hogyan is gondoltad: "már meg sem kérdeztem inkább, hogy ki tudnák e fizetni a macska orvosi költségeit"? :D A te kutyád bántotta a macskát, és még olyan volt az eszedben, hogy elkéred a pénzt? Ugyan már, azért a pofátlanságnak is van határa, de ti kutyások már jócskán átléptétek. És de, ki lehet nevelni belőle a baromságát! A mi kutyánk érdekes, hogy nem nyúl a macskákhoz! Vajh, miért? Ja, mert volt annyi eszem, hogy kapott pár nyakast. Úgy viselkedtem vele, mint egy falkavezér, és nem úgy, mint egy aljaszuka...
2017. okt. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%

Egyet értek az előzőkkel, viszont szerintem ez nem kutyasulis téma, mármint nem a kutya jólneveltségén múlik. A legjobban nevelt kutyák is megfognának mondjuk egy mókust is ha bemegy a kertbe.


Egyébként nem vonhat felelősségre, feljelenthet de semmit nem fognak tenni mert a te portádon volt az ő állata.


Amitől én jobban félnék hogy az ilyen ember megmérgezi azt a kutyát aki neki nem tetszik, és tartok tőle hogy ha megtörténik a baj és rájön hogy nem hat a feljelentés legközelebb nem a macskája kerül az udvarotokba hanem a patkányméreg...

2017. okt. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%
"Kötelességed lenne úgy tartani a kutyádat, hogy ne okozzon más háziállatban kárt" A SAJÁTJAIBAN nem is okoz. a kutya csak a területét védi egy betolakodó idegen jószágtól. Szóval be kellne zárni a saját kutyáját a saját telkén, mert mi van ha két utcával arrébról odatéved egy idegen jószág? Ne már... Védje a saját jószágát mindenki.
2017. okt. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
93%

Aaaa szuper megint itt a hülye 48%-os. :D Nettó baromság amit ír de mindjárt végig lepontoz mindenkit.

Aranyom keress utána az állattartásról szóló törvénynek, mindenkinek kötelessége A SAJÁT állatát a saját udvarán belül tartania, hiába tudjuk hogy a macska megy amerre akar, ha nem tetszik hogy veszélyben van csináltass macskabiztos kerítést vagy zárd be, de ne mondj ilyen hülyeségeket. És szerintem a kérdező jószívűsége csak hogy elvitte a macskát a dokihoz amikor nem is az övé, és nem is fizettette ki a számlát. A bengálik a legdrágább macskafajták egyike és nem is tartják kint őket, ha a kedves szomszéd meg ilyen hülye az nem a kérdező hibája.

2017. okt. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
56%

# 5-ös, te helyből vagy ennyire hülye? :D Ti macskások hagyjátok össze vissza kószálni a macskáitokat, pl. tele szarják a kertemet, össze mászkálják az autómat, és rádöglenek a motorháztetőre, lehugyoznak az udvaromon mindent, mert jelölgetnek, és ha véletlenül kint felejtem a saját teraszomon a kutyák kajáját éjszakára, akkor azt felzabálják.És szerinted még a kutyások pofátlanok? Megáll az eszem! Nagy kár volt ide írnod... :D

Tanítsd meg Te a pofátlan macskádnak, legyen már annyi esze, hogy nem megy olyan helyre, ahol kutyát lát.

Ne gyere azzal, hogy a macska oda megy ahova akar. Odapofátlankodik egy kutya területére, hát ne csodálkozzon se ő, se a felelőtlen gazdája, ha sebészre lesz szükség. Ennyi!

2017. okt. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
87%

" A mi kutyánk érdekes, hogy nem nyúl a macskákhoz! Vajh, miért? Ja, mert volt annyi eszem, hogy kapott pár nyakast. Úgy viselkedtem vele, mint egy falkavezér, és nem úgy, mint egy aljaszuka..."


Szóval vered a kutyád, és még büszke is vagy rá. Gratulálok, nagy észre vall.

2017. okt. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!