Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Egyes emberek miért kínozzák...

Egyes emberek miért kínozzák az állatokat?

Figyelt kérdés
Nem éreznek empátiát? Ez genetikailag kódol egyébként? Mert nem tudom elfogadni azt a magyarázatot, hogy biztosan az apja sokat verte őt és azért lett ilyen. Engem is alkalmanként megvertek, és az arra ösztönzött, hogy elkerüljem azt, hogy én is olyanná váljak.
2017. okt. 7. 00:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem is, de soha eszembe nem jutna állatot bántani. Az ilyenek nem emberek. Nincs is rájuk megfelelő szó. És nincs erre mentség.
2017. okt. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1


Aki egy állatot meg tud kínozni, az simán egy embert is, és mint olyan veszélyt jelent a társadalomra. Simán elzáratnám őket mielőtt még több áldozatot (emberit vagy állatit) szednek.

2017. okt. 7. 00:30
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan jogszerű büntetés, ami egy állatkínzóval éreztetné a tettének súlyát. Ugyanazt kellene tenni ezekkel, mint amit az állatok elszenvedtek a kegyetlenségük miatt. Ezek nem emberek. Azt sem érdemlik meg, hogy úgy hivatkozzak rájuk, "ők".
2017. okt. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert a legtöbbjük beltenyésztett genetikai hulladék, értelem hiánnyal fűszerezve. Szerintem ezek fel sem fogják, mit csinálnak, vagy miért...


Én már óvodában kiszelektálnám az ilyeneket, lehet előre látni már akkor is, hogy ezekből semmi nem lesz, majd mi fogjuk eltartani őket segélyből.


Aztán aki nem lett kiszelektálva, és állatot, vagy embert kínoz, öl, minimum ugyanolyan bánásmódban kéne részesíteni.


Mennyivel szebb lenne a világ, az ilyenekre senkinek nincs szüksége. Csak az a baj, hogy nagyon szaporák...

2017. okt. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Úgy érzem végre a jó kategóriában tettem fel a kérdést, mivel megegyező véleményen vagyunk. Emlékszem régebben feltettem egy hasonlót valamelyik másik kategóriában és hát eléggé letámadtak csoportosan, naivnak neveztek, amiért nem tudom felfogni hogy ezek természetesen ösztönök vezérelte cselekedetek és, hogy a környezetük hozta elő ezt belőle. És látszólag nem voltak buta, degenerált emberek, nagyon és tudatos személyeknek tűntek az írásuk alapján.


Na most ha az intelligens emberek is képesek az ilyesmikre (mert ugye nagyon sok pszichopata kimagasló intelligenciával van megáldva), ezért nem is elsősorban az értelmi fogyatékosságot okolnám, szerintem inkább genetikailag kódot az empátia hiánya. És valóban nagyon sokakból hiányzik ez a gén sajnos. Nagyon sok ember nyilván nincs diagnosztizálva, mivel csak akkor kezdenek foglalkozni velük ha valamit el is követnek. Nagy részük pedig leélik úgy életüket, hogy nem derül ki, hogy belőlük is hiányzott valami. Nézzük meg csak a sebészeket...össze vissza vagdalják az élő emberi húst, vérben fürödnek nap mint nap és jól meg vannak. Mondjuk ők hasznosak a társadalomra nézve, ám nem mindig sül így el.

2017. okt. 7. 00:48
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Ez pszichológia, és elég összetett. Vannak emberek, akik

a bajaikat csak másokon töltik le, többnyire védtelenebb

lényeket, ilyen lehet egy családi erőszaknál a feleség,

a gyerek, de akár egy kutya is.. Egyrészt van egy gene-

tikai faktor, ami az erőszakos cselekedetekre sarkall,

de emellé - sőt, akár többet is nyom - fontos a nevelés.

Nos a nevelésről a mai időkben nem igazán lehet beszélni,

mert nincs. Ma ha kap egy fülest a gyerek, mert épp le-

buz1zza az apját, akkor jön a családvédelem és ennyi.

Más helyeken pedig agyba-főbe verik a gyereket. Ez sem

jó.


Én maximálisan kutyapárti vagyok. 4 kutyám van, menhely-

ről mentettem közülük 3-at. Viszont nem hagyom, hogy bár-

milyen állat szenvedjen. Múltkor találtam egy karvalyt

az udvarban, törött szárnnyal, nem tudom hogy került oda,

de gondoskodtam róla, állatkórházba került. Viszont nem

tartanék madarat vagy macskát, hüllőt stb.

Engem így neveltek... De minden szívfájdalom nélkül agy-

ba-főbe verném azt, aki egy védtelen állatot bánt. Igaz,

valószínűleg nem ököllel, hanem segédeszközzel tenném,

hogy érezze, mit is tett. (Volt rá példa, külföldön

voltam, szegény kóbor kutyust odahívta egy motoros, az-

tán elindultak (ketten ültek a motoron), és lendületből

belerúgott... Mikor mellém értek, leestek a motorról...)

2017. okt. 7. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%

Emlékszem egy állatkínzót anno úgy védtek páran, hogy jaajj öngyilkos lett az egyik szülője, nyomás volt rajta.

Vagy mert elhagyta az asszony. (konkrétan annál az esetnél az elhagyó asszonyt hibáztatták azért is, mert a bolond férje felakasztotta a kutyájukat, hát bmeg)

Nekem is öngyilkos lett szülőm, kiközösítettek általánosban, gimiben, mindig kipécéztek barmok maguknak, megvertek, molesztáltak, stb. Mégsem kínozok állatokat.

Te jól fogod fel, mert nem tovább viszed az erőszakot, hanem megpróbálod a rossz tapasztalatod is valami pozitívvá alakítani, ez a jellemfejlődés része.

2017. okt. 7. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nagyon összetett dolgok vezetnek az ilyen cselekedetekhez, genetika, neveltetés, tágabb szűkebb közösségi normák, örökölt és szerzett külső és belső tulajdonságok mind-mind közrejátszanak. Úgy vélem, hogy akik már ezen a szinten vannak és megértek egy bizonyos kort mindegy mik voltak a kiváltó okok visszafordíthatatlanul szellemi roncsoká váltak és károsak a közösségre nézve. Nem hinném, hogy létezik büntetés ami hatékonyan jó cselekedetekre nevelné, vagy jó irányba változtatná őket. Néhányukat a helyes nevelés még visszahozhat fiatalabb korban a társadalomba a többit csak konkrét elszigeteléssel lehetne ártalmatlanná tenni de erre sajnos nincs mód, így kénytelenek vagyunk velük együtt élni és védeni tőlük amit lehet, gyerekeket, állatokat, néha másokat és magunkat is. Én biztos vagyok benne, hogy van valamilyen örökölt ősi gyilkos gén amivel fertőzött az emberiség és ez sokaknál kezelhetetlenül felülírja a jóra való hajlamot különböző külső, belső okok hatására. Van aki felvesz és ápol egy elesett állatot, van aki szórakozásból állatokat embereket kínoz és öl. Biztos, hogy egy közös őstől származunk?:D
2017. okt. 7. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is sajnálom a megkínzott állatokat (és elítélem az állatkínzást), de van valami ami engem nagyon zaklat:

A bántalmazott gyerekeket bezzeg miért nem sajnálják? Mert én azt vettem észre, hogy ha egy állatot bántalmaznak akkor nagyon sok ember segít az állaton (ami egyébként jó), de ha egy gyereket bántalmaznak, akkor az emberek fele le se sz@rja.

Amúgy itt a válasz a kérdésre: Ezek az emberek szadisták, és ha lehetne embereket is kínoznának.

(u.i.: Bocs hogy a gyerek bántalmazásról beszélek amikor az állatkínzásról kellene, de ez nagyon idegesít.)

2018. febr. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!