Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Állatmentő csoport létrehozása...

Állatmentő csoport létrehozása. Hogyan kezdenétek neki? Lehetetlen?

Figyelt kérdés

Egy kisvárosban élek, és korlátozva vagyok, de igyekszem menteni az állatokat.

Nemrég lettem 18, a helyi gimibe járok, de érettségi után költözés vár rám, ez aggaszt engem a legjobban.

Nem ismerek sok mindenkit a városban, eléggé magamba forduló típus vagyok, barátaim sincsenek, ezért nem tudom, hogyan lehetne ezt egyáltalán megcsinálni. De szerintem én vagyok az egyetlen ember, aki ennyit foglalkozik az állatokkal, de még ez is kevés.

Csak, hogy példákat mondjak, a kutyám, macskám az utcáról lett befogadva, a nyulam a tányérból menekült meg. Ha látok plakátot, vagy bejegyzést Facebook-on elveszett állatokról, nekiállok keresni, és vittem már haza néhány kutyát. A kóborkákat is etetem. A szomszédban van egy macska, csúnya sérüléssel a lábán. Sajnos nem én vagyok a ház ura, így még egy macska még ideiglenesen sem jöhet, de minden egyes nap megyek, és kezelem a lábát, a sebet tisztítom, fertőtlenítem. A városi adok-veszek Facebook-os csoportban a szaporítókat próbálom kioktatni és kiiktatni, aki állatot akar venni, menhelyeket ajánlok neki.

A suliban plakátozok és hirdetek az állatok tartásáról, a szaporító és tenyésztő közti különbségről. Minden iskolai feladatba igyekszem valahogy belecsempészni a dolgot.


Nagyjából ennyi, amit tudok tenni, viszont nagyon sok helyet tudok, ahol rosszul vannak tartva az állatok, fényképes bizonyítékom is van, de egyedül nem tudok tenni semmit. Követem a szurkolókat, akik csapatokat szeretnének szervezni az ország minden pontján, és én szívesen toboroznék egy csapatot, de fogalmam sincs, hogyan kezdjek neki, jelenleg teljesen egyedül vagyok. Jó lenne egy csapatot kovácsolni, ami azután is megmarad, hogy elköltöztem.

Vagy eleve halott ügy? :(



2017. okt. 24. 19:08
 1/8 feketeszisza válasza:
46%
Szerintem plakatold ki vagy beszelj sokat errol,hogy allatmento illetve allatvedo csoportot szeretnél. Hátha vannak olyanok,akik szintén. Én is imádom őket,de megszakadna a szivem egy beszorult kutya lattan,es nem menne. Akirol latod,hogy szereti az allatokat azokkal probalkozz meg. Sok sikert! Jó ember vagy.
2017. okt. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez komoly szervezőtehetség és baráti kör kell, tipikusan azoknak a dolga, akik népszerűek és képesek bármilyen ügy mellé odaállítani a passzív embereket is.

A magányos farkasok és antiszociális emberek erre nem alkalmasak.

2017. okt. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezen már én is gondolkoztam csak én még 15 éves vagyok igy nem sok mindent tudok tenni

Ha tényleg komolyan gondolod a csapat szervezést akkor én benne lennék bár elég fiatal vagyok még hozzá


Kedves tőled hogy enyit teszel az állatokért:)

2017. okt. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jó, hogy teszel az ügyért! Én a helyedben indítanék egy facebook-csoportot, ahová rendszeresen posztolnék a bajbajutott kisállatokról, hátha felkeltené a többiek érdeklődését is ez a fontos ügy.
2017. okt. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

le a kalappal előtted! :)

ha csak minden második fiatal ilyen jólelkű és felelősségteljes lenne, már megmenekült volna az állatvilág..


amúgy a rosszul tartott állatokat a helyi önkormányzat jegyzőjénél tudod bejelenteni, fényképes bizonyítékokkal

nekik hivatalból muszáj kivizsgálniuk a dolgot

2017. nov. 4. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát, talán nem lesz belőle nagyon nagy valami sajnos, viszont múlt héten találtam egy kiscicát, akinek megtaláltam a gazdáját, a gazdi pedig azt mondta, hogy cserébe ha ráér, segít nekem, ha állatot kell megkeresni, vagy a gazdáját megtalálni. Ez is valami... :)
2017. nov. 4. 14:51
 7/8 anonim ***** válasza:
Én tisztelem, becsülöm a hozzáállásodat!
2017. nov. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik kezd összejönni a dolog. :)

Rendeltem magamnak chipolvasót januárban, azóta 18 kutyusban néztem chipet. Mindegyikről csináltsm képet, felraktam Facebook-ra, a város Facebook-csoportjába megosztottam.

Csináltam egy saját Facebook-csoportot is, amit rendre megosztok, jelenleg 38 tag van. Egy csajjal így találtuk meg egymást, aki azt mondta, hogy 3 éve próbál egyénileg menteni, nem sok sikerrel. Van még egy holland hölgy is egy város melletti tanyán, aki a megosztásoknak köszönhetően szintén megkeresett engem. Azt mondta, hogy gyepmesteri telep hiánya miatt hozzá kerülnek a kóbor kutyusok, de ha találok egyet, ő be tudja fogadni. Tegnap így is lett, vittem hozzá egy kutyust, de nagyon jó helyre került. Kiderült, hogy évek óta támogatja ebből a szempontból a várost, amelyik kutyusnak pedig nem lesz meg a gazdija, viszi külföldre jó gazdikhoz. :)

Szóval alakul. A tagok a csoportba szoktak írni, ha találnak utcán rohangáló kutyust, én fogom a kis táskámat, benne chipolvasó, póráz, táp, víz, és megyek érte. Sajnos így terepre egyelőre egyedül megyek, senki nincs, aki velem tartana, de már legalább ennyi összefogás van, hogy szólnak nekem.

2018. ápr. 26. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!