Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha egy személy a védtelen, kóbor állatok ellen uszító hozzászólást tesz fel a facebookra, majd hogy tisztára mossa magát egy állatvédelmi csoportot hoz létre? Többen bedőltek neki a lakóhelyemen, és én ezen kiakadtam.

Figyelt kérdés
Idézet: "Nem hiszem hogy mindenkinek tetszeni fog a hozzászólásom de egy állandóan visszatérő problémáról írok.A felelőtlen állat tartás.Valószínüleg nem egyedi probléma ez,most speciel a kóbor kutyákra gondolok.Vannak olyan munkakörök amit hajnalban kell elvégezni,gondolok itt egyes napilapok kézbesítésére.Sajnos néha lehetetlen megközelíteni egyes lakásokat mert 2-3 kóbor eb is elállja az utat.Szembesültem többször ilyesmivel,láttam amint szabályosan portyázva sorban ölik meg az utcán a körbefogott macskákat,láttam amint az összemarcangolt de még élő háziállat kínoktól szenvedve vívta haláltusáját,és valószínüleg a jószág társa lehetett ami mellette ült és nem értette mi történhetett a ,,barátjával,,.De nem ez a nagyobb gond hanem az amikor már ezek a gyilkolászásban felajzott kutyák már velünk fordulnak szembe és és nem lehet eldönteni hogy most ránk akarnak támadni vagy csak méregetik még az erőviszonyokat.Akit harapott már meg kutya annak nem kell magyarázni milyen cécóval jár ez.Karantén a kutyának, oltás az áldozatnak,állatorvosi igazolás bemutattatása stb.Mindez csak azért mert egyes tulajdonosok nagy ívben sz....k az egészbe.A magam részéről megtaláltam a megoldást hogy az ilyen jószágokat kiüldözzem a világból is és most ne jöjjön nekem senki azzal hogy nem ez a megoldás ugyanis a saját testi épségem és biztonságom fontosabb a tulajdonos felelőtlenségénél!!!!!!"

2017. nov. 10. 15:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmi bajom ezzel az írással. Valószínűleg azért,mert jártam már úgy, hogy kóbor kutyák miatt nem tudtam kimenni a kapunkon.
2017. nov. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ebben mi az uszítás vagy a probléma?


Egy lézetö jelenséget ír le, és teljesen elfogadható módon meg akarja magát védeni az esetleges támadástól.

2017. nov. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Nekem semmi bajom a kóbor kutyákkal.Szeretem a kutyákat. (Nekem van vagy 3 kutyám, abból kettőt örökbe fogadtam.) De vannak köztük, vadak, akik az emberre is rátámadhatnak vagy ép sétáltatod a saját házi kedvencedet és jön egy vagy több kóbor eb, aki ráveti magát a kis kedvencedre és szét tépi. Te ott abban a pillanatban nem tudsz semmit se csinálni, csak ordítasz, sikítasz meg rángatod a kutyád a pórázzal, de a kóbor ebeket nem fogod tudni leszedni róla. Vannak, olyan emberek, akik agresszióra nevelik a kutyájukat. Vagy nem is foglalkoznak az állattal, megveszik és onnantól kezdve nem foglalkoznak vele, sajnos! Ezzel a kiírással semmi baj nincsen. Csak a tapasztalatát írta le az illető.

22/L

2017. nov. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Senkit nem pontoztam le, bár mivel személyesen ismerem az illetőt és a 'kedves' feleségét nekem más a véleményem, és sunyi, álszent dolognak tartom a szövege után egy állatvédelmi csoport létrehozását.
2017. nov. 11. 10:36
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem ebben nincs semmi kivetni való, joga van megóvni a saját testi épségét főleg ha a munkájával jár hogy agresszív kóborkutyákkal kell találkoznia, vagy szegény kutyulit ne bántsuk, harapjon csak kedvére bárkit?
2017. nov. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem utálom a kóbor kutyákat, ha barátságos, elmegyek mellette, ha odamegy hozzám megsimogatom aztán elválnak útjaink de ha egy kutya nekem megy nehogy már én vagyok a szemét ha megvédem magam, ha belémmarna igenis addig ütném amíg mozog vagy elmenekül mert egy ilyen kutya akár életveszélyes sérülést is tud okozni.
2017. nov. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ehez kapcsolódik egy olyan történet,hogy anno 2 éve volt egy kangalom és elnebtem vele sétálni,és az egyik "felelős" állattartónak volt egy harapós pittbullja (nem vicc a munka helyemen mondták a kolégák hogy van egy idióta akinek kibír jönni a kutyája a kerítésen és mindenkit le akar szedni a bicikliről,csak azt nem mondták hogy abban az utcában van) lényeg a lényeg, arra megyek a kangallal,hangos ugatás,kerítés csörrenés kint a pitbull,neki esett a kutyámnak (az én kutyám nem volt agresszív,soha nem bántott se embert se kutyát) össze marakodtak nem bírtam szétszedni őket elkezdem ordibálni mire kijött a gazdája a kutyának addigra már úgy ahogy volt széttépte az enyém. A gazdi természetesen be perelt és úgy mondta el hogy kint ült a teraszon én éppen arra sétáltam és ráuszítottam a kutyámat az ő szelíd pitbull jára,levettem a kutyámról a pórázt át ugrotta a kerítést és előtte tépte szét az ő kis Bogyóját. Természetesen az én kutyámat találták bűnösnek ezért elaltatták ott helyben. :'(
2017. nov. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 igen, úgy érzem a vérnyomásom most ért fel az everest csúcsa mellé.
2017. nov. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Falun lakok, rengeteg az önsétáltató kutya. Kapun kirohanó káj, kau, kerítésen kimászó bull típusú, falu mellett 7-8 fős falka, de volt már gazda mellől nekünk rohanó moszkvai kan is. Mivel kutyasuliban dolgozok viselkedés problémás kutyákkal is, nő létemre is megtanultam az ilyen kutyákat elkergetni. Maximálisan azt vallom, hogy mindig a gazda a hibás, mikor ezek a kutyák bármi gondot okoznak, de ha nekem jönnek, vagy pláne a kutyáimnak akarnak neki menni, végtelenül nem érdekel ezeknek a kutyáknak a testi épsége. A kutyáimnak megtanítottam, hogy ilyenkor álljanak be mögém így én kerülök szemben az önsétáltató ebekkel. Ettől már el szokták veszteni némileg az önbizalmukat. De volt már, hogy hátulról rohant az öreg kutyámra egy valami bull típusú keverék, mikor odaléptem, ráordítottam és felrúgtam elengedte az enyémet, arrébb tudtam zavarni. Viszont mikor elfordultam tőle és indult volna vissza hozzánk, az első tárgyat megfogtam, ami a kezembe került és hozzávágtam. Egy téglát, a fejéhez, elég közelről. Nyilván nem lett nagy baja, a pofája vérzett, de gondolhatod, hogy mennyire nem érdekelt. Ha pisztoly lett volna nálam, le lőttem volna. Ha vasvilla, felszúrom. Persze, hogy nem a kutya a hibás, de nem számít, az én feladatom az, hogy a saját kutyámat megvédjem! Így a hozzászólással teljesen egyet tudok érteni.
2017. nov. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 teljesen egyetértek, lehet hogy a nem a kutya a hibás de teljesen mindegy ki a felelős mikor fifike széttépte a kutyád és belédmart, az önvédelem pedig alapvető jog.
2017. nov. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!