Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mitől hányhat a cicám?

Mitől hányhat a cicám?

Figyelt kérdés

Egy hete kezdett hányni, akkor azt gondoltam azèrt mert lenyalhatta a broadline cseppet, állatorvos tanácsára lemostam róla így a hányás meg is szűnt, de az ètvágya kicsit rosszabb lett egy bizonyos tápra amit nemrég kezdtem neki adni (Orijen Fit&trim táp)

Aztán pár nap múlva megint hányt, és akkor kihányt egy darab madzagot amit a nadrágomról rágott le valahogy a kis rosszcsont. Utána rendben volt, nem is vittem dokihoz gondoltam, hogy kijött és ezzel vége.

Erre ma éjjel (2 nap eltelt az utolsó óta) megint hányt és most csak ételt. Nem tudom mi baja lehet. Sajnos most ügyelet nincs, de mindenképp viszem orvoshoz.

Félek, hogy fèreg is okozhatja, bár nem látam semmit a hányásában, csak szőrt, kaját, átlátszó és fehéres habos folyadékot. (Meg egyszer ugye a kis madzag darabot)


Augusztusban kapott féregirtót, meg most 1 hete amit ugye lemostunk mert azt hittük az okozta a bajt, hogy lenyalta.


Egyébként 7 éves, ivartalanított.


Lehet ez az új féle táp miatt? Vagy férges lehet? Orijent kap, eddig royal canint evett, csak kicsit elhízott ezért gondoltam hogy tápot váltunk.


Nem orvosi vizsgálat helyett teszem fel.itt a kérdést, de muszáj tanácst kérnem mielőtt orvoshoz viszem, mert most rögtön nem tudom.



2017. nov. 18. 01:44
 1/3 anonim ***** válasza:
81%
Ha hajlamos rá hogy lenyaljon, megrágjon dolgokat, akkor lehet gyakorlatilag bármiről és bármiből bármi, amit elöl hagytatok és hozzá tud férni. Szemetesre nem szokott rájárni?
2017. nov. 18. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha 7 évig royalt kapott, lehet kicsit gyors volt neki a gabonamentesre való átváltás?

Az igazság az, hogy rostmentes tápoktól sok cicáknak székrekedése van, vagy hányás jelentkezik. Ezt úgy lehet kiküszöbölni, hogy a cicának macskafüvet kell adni, vagy ha azt nem eszi, akkor probiotikus pasztával kell kiegészíteni az étrendjét.

Plusz ha a cicádnak hosszú a szőre, akkor szőroldó pasztát is adj neki. Legrosszabb esetben azért hány, mert letapadt a gyomrában a szőr és nem tud megszabadulni tőle.

Orvossal mindenképpen értekezz a cica étrendjéről. A cicák emésztése, főleg idősebb korban nagyon érzékeny, talán csak annyiról van szó, hogy túl gyors volt neki a tápcsere és kell még egy kis idő, amíg megszokja.

Ha a cicádat lakásban tartod kizárólag és nem eteted nyers hússal, akkor igen kicsi az esély arra, hogy férges legyen.

2017. nov. 18. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Igen, mindig mindent el kell pakolnunk, mert mindent megrág, néha előfordul, hogy túljár az eszünkön és sikerül valamit megrágnia. Bár eddig sose volt ilyen gond vele, hogy ennyit hányik.


Tényleg egyébként érzékeny, nedves tápot sajnos nem is tudok neki adni, mert allergiás reakciója van rá már egy ideje. Ha több napig kapja már jönnek a kiütések a száján, állán.

Akkor lehet azért is rágcsál mostanában többször mindenfélét mert rossz az emésztése az új táp miatt... az anyagcseréje is nagyon felgyorsult, (bár az normálisnak néz ki, nem hasmenés)

És fogyott is már.


Viszem hétfőn dokihoz addig veszek neki akkor pasztát.

2017. nov. 18. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!