Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért altatják el a házi...

Miért altatják el a házi kedvencüket az emberek? :- (

Figyelt kérdés
Miért tesznek ilyet az emberek? miért??? az emberekért bezzeg megtesznek bármit hogy meggyógyuljanak az embereket se altatják el AKKOR AZ ÁLLATOKAT MIÉRT? oké megértem hogy nem akarják hogy szenvedjen de akkor se az a megoldás hogy elaltatják szerintem ez kissé beteges :-(

2017. nov. 27. 13:41
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

hozzátenném hogy e videó láttán bosszantottal fel magam: https://www.youtube.com/watch?v=1hqKwD2tRUI


elolvastam a leírást hogy rákos volt és már nem lehetett volna rajta segíteni de embereknél is van ilyen hogy nem lehet valakin már segíteni de az embereket még se altatják el hanem megtesznek mindent hogy az utolsó pár évük, hónapjuk vagy napjai nagyon szépen teljenek el

2017. nov. 27. 13:44
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
amikor már mindent megpróbáltak és az állat csak szenved akkor igen is ez a legjobb amit tehet a gazdi, akármennyire is fáj. Mivel a kutyák nem tudnak beszélni, nem olyan egyszerű meggyógyítani őket, és azért az állat orvoslás még nem is olyan fejlett, de már most is sokkal több esélyük van az állatainknak mint régen.
2017. nov. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a gazdi az elaltatás mellett dönt, az nem jelenti azt, hogy az előtte lévő napokat nem tette széppé, jobbá, amennyire csak tudta. De amikor a kutya már csak fekszik és szenved, amikor már mindent megtettek érte, akkor inkább az az állatkínzás, ha még hagyja tovább szenvedni.
2017. nov. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Az én cicámnak tüdődaganata volt. Az orvos megmondta, hogy nem gyógyítható. Akkor még nem volt olyan rosszul hazavittük. Kapott vitamin kúrát és deutérium mentes víz kezelésbe kezdtünk. Sajnos nem használt egyre rosszabbul volt, fuldoklott. Ekkor altattuk el. Soha senkit nem szerettem úgy mint őt. Nagyon nehéz döntés volt. Ha nem tesszük meg akkor megfulladt volna. Nem lehetett meggyógyítani! Mint ahogy a nagypapápat sem aki már meg akart halni az utolsó hónapokban. Sajnos ott nem volt ilyen lejetőség így végig kellett szenvednie.
2017. nov. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha már csak szenved és nem lehet rajta segíteni, akkor az altatás az egyetlen humánus megoldás. Vannak olyan országok, ahol az emberek is választhatják az eutanáziát, ha már elegük van a szenvedésből.
2017. nov. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Mikor 5 doki is azt mondta, menthetetlenül rákos. Sok daganat, könyörgő szemek. Igen, elaltattam a kutyám, ne szenvedjen tovább. Ilyen állapotba lennék és lenne rá lehetőség, rábólintanék, altassanak el, engem is.
2017. nov. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
És altatás előtt a gazdik is megtesznek mindent, hogy az utolsó időket széppé tegyék, de amikor már minden porcikájában folyamatos erős fájdalmat érez, amikor már felállni se bír, amikor lehet választani aközött, hogy kegyetlen halállal haljon meg, mert leáll valamilyen szerve, vagy csendben elaludjon, akkor már nem igazán lehet széppé tenni a napjaikat se embernek, se állatnak.
2017. nov. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon szomoru. Nem ertem minek kozszemlere tenni a szerette halalat..

Te is lathattad, hogy csak szenved a macska. Fekszik egy helyben, arra sincs ereje, hogy felfekudjon szetnetni, levegot se kap.

Nagyon onzo dolog ilyen esetlen elni hagyni, mert csak szenved. Attol , hogy neked jobban esik elve latni, neki nem biztos, hogy kelles az eletben maradas.

2017. nov. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
37%

A szeretet és a sajnálat a vezérfonal.

Ahogy az előzőek írták a gyógyíthatatlan kedvencekről.

Van egy másik vonal is:

amikor a gazdi már nem tud gondoskodni az állatról (költözés, pénzügyek), tudja, ha elajándékozná, azzal az eddigi kedvenc a belebetegedésig letargikus lenne, választhatja az elaltatást.

2017. nov. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat lehet hogy hirtelen ez a videó sokkolt engem nem is értem miért néztem meg... csak a youtube kihányta és én bolond meg is néztem mikor eléggé nem bírom az ilyet lehet túl reagáltam az egészet de most megnyugodtam nagyjából nekem is van egy 4 éves perzsa macskám és belegondoltam hogy úristen de hiányozna nekem ha bármi baja történne
2017. nov. 27. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!