Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Találtam az utcán egy kutyát...

Találtam az utcán egy kutyát ami már hetek óta erre kóborolt magamhoz fogadtam, rá két hétre egy bolond környékbéli nő megállított és azt állította hogy az öve a kutya persze ezt mind halálnyugdotan adta elő és hazakergettek. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Ma vittem oltásra a kiskutyát hazafelé megint össze futottam a nővel, annyit kell tudni róla hogy ételosztásokon vesz részt és kukázik, mit tudnék tenni?

Hívhatok rendőrt? A kutya biztos nem az ővé..



2017. nov. 27. 17:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hívhatsz, ha zaklat. Nyilvánvalóan nem tudja bizonyítani, amit állít.
2017. nov. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha kapott oltást akkor kapott oltási könyvet is. Oda be van írva a tulajdonos neve. (gondolom a TE neved)
2017. nov. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
kérj róla papírt , chipet , képet ha tényleg az övé.
2017. nov. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
bízonyitsa be magyarán.
2017. nov. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

hazakergettek ? Hogy asoval lapattal ?


Egyebkent nem tudom a torveny ebben a tekintetben milyen allast foglal de gondolom van chip a kutyaban ergo

2017. nov. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nem tudja bizonyítani megszívta, viszont nagyon gyorsan rakass bele chipet, ha ellopja neked lesz róla papírod hogy a tiéd.
2017. nov. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Gondolom az oltási könyvben a te neved szerepel. De ha esetleg tényleg az övé volt is a kutya akkor magyarázza meg, hogy miért kóborolt hetek óta az utcákon. Aki ennyire vigyáz rá az meg is érdemli, hogy "elvegyék" tőle. Ha rendszeresen zaklat akkor hívhatsz rá rendőrt.


Kisebb koromban mi is jártunk így. Faluban laktunk, szintén hetek óta kóborolt egy tacskó az utcánkban ezért befogadtuk. Pár napja volt csak nálunk, mikor egyszer hazaértem suliból nem volt az udvaron. A szomszédunk szólt, hogy délelőtt volt itt egy férfi, azt mondta, hogy az az ő kutyája ezért elvitte. (Igen, egyszerűen bement az udvarunkra és elvitte a kutyát.) Anyumék elmentek a férfihez, azt mondta, hogy ő csak azért tartja a kutyát, mert az unokái szeretik. Próbáltunk beszélni vele, hogy adja nekünk, meglátogathatják nálunk is, meg is vettük volna tőle, de nem adta. Azt nem tudom, hogy hivatalosan is az övé volt e vagy tudta e egyáltalán bizonyítani azon kívül, hogy "a szomszédok is tudják, hogy az övé". Mi még nem vittük állatorvoshoz, így hivatalosan nem volt a miénk sem.


Másik eset nagymamámmal történt. A szomszédja egy börtönviselt eléggé nem normális férfi és a családja. Volt egy nagyon szép, fehér kutyájuk akit kb. arra használtak, hogy levezessék rajta a feszültséget. Éheztették, pincébe zárták, lánccal, husánggal verték, stb. Egyszer a kutya átszökött mamámhoz a kerítésen, ő megetette és a kutya ott maradt. Pár nap után szólt a szomszédnak, hogy nála van a kutya (nehogy azt higgye, hogy ellopta és baj legyen), mire a szomszéd közölte, hogy neki az nem kell, tartsa meg. Mamám így is tett, beoltatta, magához vette, stb. Pár év múlva jön át baltával meg lánccal a szomszéd, hogy jött a kutyájáért. Persze nem értettük, hogy mit akar, mikor már évek óta mamámé. Erre kiderült, hogy amég mamám nem volt otthon bevitték a 2 éves gyereküket az udvarára játszani és a kutya fellökte. A férfi meg jött át követelni a kutyáját, hogy agyonveri mamámmal együtt, mert joga van hozzá, mert az az ő kutyája és mamám ellopta. Sajnos mamám nem mert feljelentést tenni, mert többször is volt már börtönben a fickó és mindig kiengedték és félt, hogy ha megint kiengedik akkor bosszút áll rajta ezért keresett új gazdát a kutyának, ahol biztonságban lehet.


A közvetlen szomszédunkban is történt egy eset. Hasonló a mamáméhoz. Kölyökkutyát kidobták a gazdái, azt mondták nekik nem kell, pár házzal arrébb talált új otthonra. Pár év múlva jött a nő a kutyájáért, mert megharapta, mikor be akart menni, amég nem voltak otthon és el akarta altatni, mondván hogy az az övé és még ő fenyegetőzött rendőrrel. Na nem tette zsebre, amit a kutya gazdájától kapott. Természetesen nem hívta ki a rendőrt, de egy párszor még próbálkozott, hogy elpaterolja onnan a kutyát.


Nekünk a vonaton próbálta elengedni egy néni a kutyánkat. Odajött, hogy üljünk át hozzá, de nem ültünk a sokadik kérésére sem ezért odajött és megpróbálta leszedni róla a hámot. Persze, mikor párom ráförmedt még ő volt megsértve. Azóta figyeljük, hogy melyik vagonba ül és kutya nélkül se megyünk a közelébe.


Nagyon vigyázni kell az ilyen emberekkel, mert ha nem figyelsz még ellopják tőled vagy tettlegességig fajul a dolog és még te jársz rosszul. A legjobb, ha chip van a kutyában, hogy igazolni tudd, hogy a tiéd, és ha továbbra is zaklat akkor jelentsd fel. Esetleg beszélj másokkal is, hogy velük is csinálja e, hátha jobban figyelik és tudnak szólni, ha valamire készül.

2017. nov. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

az elaltatós sztori aligha működött volna, ha az orvos nem hülye kér valami papírt hogy az övé a kutya aztán ha be van chipezve más nevére gondolom ment is volna a feljelentés.

De basszus, az ilyen embereket addig ütném amíg mozog.

2017. nov. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7. vagyok. Persze, hogy nem működött volna, ez nem így megy szerencsére. Meg előbb azt kellett volna megmagyaráznia, hogy mit keresett engedély nélkül más portáján, ha már annyira a rendőrségre akart menni. (Biztos nem virágot locsolni ment át.)
2017. nov. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!