Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az Illatos úti ebtelep milyen...

Az Illatos úti ebtelep milyen hely?

Figyelt kérdés

Még nem jártam ott, így ha valaki közületek megosztaná velem az ottani első benyomását, tapasztalatait, azt megköszönném.

A macskákat ilyenkor fűtött kenelben tartják? Van alattuk vmilyen rongy? Örökbefogadási nyílt napokon van esélyük az egészséges cicáknak, hogy családhoz kerülnek?


2017. nov. 28. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:
2017. nov. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2017. nov. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg a facebookon az oldalukat
2017. nov. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nekem is van netem, be tudom írni a keresőbe a szavakat.

Személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi.

2017. nov. 28. 14:42
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

Olyan, mint egy börtön.


Sokan tévesen menhelynek hiszik, holott ez egy sintértelep. Macskák fűtött részen vannak, de a kutyák sz.rrá fagynak kb. még épületen belül is (vannak külső/belső kennelsorok is), képzelheted milyen fincsi lehet csupasz betonon heverészni.


Örökbefogadó napokon sokszor van, hogy kivisznek állatot, aztán 1,2,3 (!!!) nap múlva hozzák vissza, mert .... (ide illessz be akármilyen hülye kifogást).


Nagyon kevés a normális örökbefogadó, sajnos mindenféle felelőtlen suttyó parasztnak kötelesek állatot kiadni, aki megfelel a minimális követelményeknek.


Vannak kedves, normálisan viselkedő állatok és vannak, akik már régóta bent vannak és teljesen megkattantak/befordultak.


Gondozókból vannak nagyon lelkiismeretesek és kevésbé lelkiismeretesek. Orvosokból meg vannak állatszerető, profi, kedves dokik és van hentesmunkát végző bunkó is.


Ja, esély mindig van, de nem merengeni kell az ilyen dolgokon, hanem ha állatot akarsz odamész, megnézed őket és ha van, amelyik megfelel (habitus, nem, méret), akkor elhozod DE CSAK AKKOR ha tényleg komolyan gondolod és szükséged van rá. Kezdetben biztos kell orvosra is költened (bolhairtóra legalábbis 100%), szóval erre félre kell tenni egy kis pénzt.


Nekem csak kutyám, ismerőseimnek kutyái és/vagy macskái vannak a telepről. Az övéik teljesen jó fej, normális állatok, az én kutyámba rengeteg melót kellett ölni, hogy megneveljem/szocializáljam és úgy kb. elfogadhatóan viselkedjen (kevésbé kitartó gazdi lehet, hogy 2 hónap múlva visszavitte volna), de ezzel együtt imádom. Általánosan elmondható, hogy valamilyen egészségügyi gondja volt az állatoknak (bolhásság alap), bélpanaszok (fosás..ez mondjuk a környezetváltozással járó stressz miatt is lehet). Kutyámnak bélgyulladása volt és kezdődő tüdőgyulladása és bőrférges is volt (ezt a betegséget azóta műr szűrik a telepen).


Summa summarum: pocsék hely, személyzettől függetlenül. Ha rendesen gondoskodnál egy macskáról, akkor ha onnan hozol ki egyet, piszok mázlista lesz!

2017. nov. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy örökbefogadni bármikor lehet, egész évben. Gazda által leadott állatot azonnal örökbe lehet fogadni, talált/utcán befogott állatnál 2 hétig várnak a tulajdonos jelentkezésére, ez idő letelte után ők is örökbe adhatóak.

Ha harapás miatt kerül be egy állat, akkor bizonyos ideig megfigyelés alatt kell tartani, de ez nem tudom, hány hét...

2017. nov. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mivel a telep nem menhely, nem egészen úgy működnek ott a dolgok, például az állatokról csekélyke felvilágosítást tudnak adni csak. Ami érthető valamilyen szinten persze.


Éppezért csak tapasztalattal rendelkezőknek mondanám, és ajánlanám hogy hozzanak ki onnan állatot, első kutyát/macskát semmiképp! Lutri lesz első gazdinak amit kifog, sok esetben csak a rutin tud egynémely viselkedési gondon segíteni.

Egészségügyileg tegyél félre pár tízezer forintot, mert könnyen szükséged lehet rá.

Macseszok bent vannak, fűtött helyen, kutyák vannak kint.

2017. dec. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!