Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért tartanak az emberek...

Miért tartanak az emberek madarat kalitkában?

Figyelt kérdés

Mostanában, amikor szigorodnak az állatvédelmi törvények, hogy lehet még, hogy ennyi madár van kalitkában?

Értem én, hogy a jelenlegi kalitkában élő madarak nagy része már eleve "fogságban született", de akkor is! Nagyon nehezen emésztem meg, hogy az emberi faj mit tesz az állatokkal a saját szórakozása kedvéért.



2018. jan. 6. 08:44
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Mert nem mindenki szereti, ha a lakásában szabadon van egy madár és mindent telepottyant az ürülékével.
2018. jan. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Aranyos vagy :)

De egy madár egyáltalán mit keres bezárva bárhová?

A kutya egy emberhez erősen kötődő állat, ő boldog az ember mellet, ha foglalkozol vele. Még egy macska is jól elvan bent, mert ők is keresik az ember társaságát. Ha meg még ki is járhatnak néha, az úgy nagyon jó. De egy madár, aminek repülnie kellene? Akit kalitkában tartanak soha nem repül egy métert sem.

2018. jan. 6. 09:13
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha megfelelő méretű kalitkában vannak tarva, elegendő kiengedéssel, akkor hidd el, nagyon jól megvannak. De ez ugyanaz a szitu, mint hogy miért tartunk lovat karámban, kutyát udvaron/lakásban, halakat akváriunban. Nem ereszthetünk minden állatot szélnek, mert a legjöbbjük az első hétben elpusztulna.
2018. jan. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Értem a problémád, de ezek már háziasított állatok. Pl. nekem van két hullámosom, szerinted mit kezdenének, ha szélnek ereszteném őket? Teljesen alkalmatlan ez a klíma az életben maradásukhoz.

A "szabványos" kalitkákat én is elítélem. Nekem egy kisebb röpdém van, ha csak kis távokat, de akkor is tudnak valamennyit repülni, és az aktív napszakban sokat repdesnek is.

Az állatvédelmi törvényt meg jobb, ha hagyjuk. Az egy vicc. És még azt a minimálisat sem tudják/akarják betartatni:(

2018. jan. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nimfám van. Mi is elítéljük a kiskalitkás tartást (azt adták hozzá. Nem szállítani, lakni) de nincs hely röpdét csinálni a lakásba. Szóval szabadon van :)

Nem szar össze-vissza mindent. Vannak bizonyos helyek ahol pottyantani szokott, azt takarítjuk, de ha máshová történik "baleset" azt kettő másodperc felszedni egy zsepivel.

2018. jan. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
hogy a macska ne egye meg
2018. jan. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem minden állat érzi rosszul magát, mert egy ember úgy gondolja. Nagyon sok madár szereti a ketrecet ha elég nagy neki és néha ki van engedve esetleg egy nagyobb térbe, ha ez megvalósítható.
2018. jan. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!