Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Egyes emberek miért ellenzik...

Egyes emberek miért ellenzik az állatkerteket?

Figyelt kérdés
Gondolok azokra akik azt mondják hogy milyen rossz az állatnak az hogy nem lehet szabad. De kérdem én: pl egy oroszlán a vadonban él 6-8 évig mig fogságban 10-13 évig is elélhet, ahogy a legtöbb állat is. És nem olyan kertekre gondolok ami olyan lepukkant hogy az ellenségem se dobnám beld, hanem a kulturált, az állatok igényeit kielégitő helyekre gondolok. Ja, és próbáljatok kulturáltan válaszolni, és ne úgy mint a legtöbben egy ilyen kérdésnél,köszi

2018. jan. 6. 15:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért mert sajnos a nagy többség olyan, hogy nem elégítik ki az állatok igényeit. Persze tisztelet a kivételnek, szerintem nagyon nagy jelentősége van a nívós állatkerteknek, hiszen nagyon sok fajnak több egyede él már fogságban mint a szabadban és sok program van hogy fenntartsák a fajokat, sőt, hogy vissza is engedjenek a szaporulatból az eredeti élőhelyükre. Viszont amikor az ember olyan állatkertet lát ahol maximum betartják a minimálisan előírt alapterületet az állatoknak és annyi, láthatóan szenvednek és sivár környezetben élnek azzal én se értek egyet. Ellenben tök boldogan látom amikor változatos nagy, eredeti élőhelyet tökéletesen imitáló kifutókban vannak megfelelő létszámban, nem zsúfoltan és szaporodnak is, főleg a veszélyeztetett fajok esetében.

Aki általánosságban minden állatkertet utál az nem lát rá mekkora jelentőségük is van bizonyos téren.


Amit viszont egy az egyben ellenzek az a cirkusz, annak semmi haszna sincs csak kizsákmányolja az állatokat.

2018. jan. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%
Én talán 2 éve voltam utoljára a Nyíregyházi Állatkertben. Ez talán most a legjobb az országban. De ahogy megláttam a ketrecében szomorkodó dingót a téli hidegben,elment az egésztől a kedvem. Megsajnáltam szegényt. Élhetne a meleg Ausztráliában a fajtársaival boldogan,ehelyett itt kell gubbasztania a hidegben...Azt hiszem, maradnia kellene minden országnak annál,hogy a saját vadjaiból tart. Mondjuk olyanokat,amiket már nem lehet visszavadítani. Bőven elég lenne. De a nagyzási hóbortot már nem tudom megérteni .. miért kell a dingónak pl. itt csücsülnie? Miért nem jó a róka vagy az aranysakál? Miért?
2018. jan. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%

Két kutyám van. Ha egy nap kimarad a megszokott 6-8 km séta, nagyon hiányzik nekik. A felgyülemlett energiától nyugtalanok lesznek. Az állatkerti állatoknak semmiféle mozgási lehetőségük nincsen. Az állatvédelmi törvény előírja, hogy egy kutyát nem szabad tartósan megkötve tartani, mert az állatkínzásnak minősül. Egy állatkerti vadállat be van zárva egy szobányi ketrecbe. Szerintem az ugyanúgy állatkínzás.

Persze vannak kihalófélben lévő fajok, akik legalább fogságban szaporodhatnak, így bizonyos esetekben az állatkertek hozzájárulhatnak egy faj megmentéséhez.

Vannak olyan vadasparkok, ahol igyekeznek az állatok természetes élőhelyéhez hasonló körülményeket teremteni. Ez egy fokkal jobb.

Lehet, hogy a fogságban élő állatok hosszabb életet élnek. Nem tudom. Én inkább élnék ugy ahogy szeretnék, de kicsit rövidebben, mint 10 évvel tovább egy üres szobában.

2018. jan. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
46%
Egy vadállat és egy kutya között óriási különbség van. Ha egy oroszlánt nézünk, akkor annak miből áll a vadonbeli élete? Napról-napra vadásznia kell, vizet kell találnia magának, örök körforgásban van az éhenhalás-szomjanhalás között. Közben még őrködnie kell a területe felett is, megállás nélkül figyelnie kell, nehogy elkapja egy másik állat és még nyugodtan aludni sem tud, mert álmában is áldozattá válhat. Ezt az "igényt" mégis miért kellene egy állatkertnek kielégítenie? Szerintem még örülnek is ott az állatok, hogy semmi dolguk nincs és biztosítva van az életük.
2018. jan. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert a laikusok nézőpontja odáig terjed, hogy szegény maci szomorúan néz ki a kerítés mögül...

Pedig sok más állatfaj kihalt volna, ha nem lenne állatkert. Most is vannak olyan fajok, melyek csak állatkertben élnek már. Illetve a fogvatartott példányokat megfigyelik, vizsgálják és a kutatási eredményeket felhasználják a többi egyednél.

2018. jan. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%

Utolsó, teljesen igazad van.

És, igen, valóban vannak nyomorúságos állatkertek, de a többségük igyekszik kielégíteni az állatok igényeit. És a legtöbb állat már oda születik.

2018. jan. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%

Mert bezárt állatokat látnak, akik meg vannak fosztva a szabadságuktól.

De szerintem egyébként nem csak látványosságnak vannak ott, hanem pl hogyha van valami veszélyeztetett faj, azt begyűjtik, és el kezdik újra tenyészteni, szaporítani. Szóval szerintem ez pozitív.

2018. jan. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
27%
De a dingó nem veszélyeztetett pl. Miért kell idehozni? Ezt nem tudom megérteni. Olyan szomorú volt....Mert van csimpánz,gorilla,ez jó,tenyésszék őket. De eszembe jut a régi nyíregyházi állatkert,mikor még gyerek voltam. Volt őz,róka,görény,még tán sün is. Sokkal jobb volt. Most meg van afrikai vad szarvasmarha vagy micsoda. Hurrá.......
2018. jan. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
65%
A kicsi és bűzölgő beton ketrecek miatt vagyok ellene. Ha van az állatoknak több hektár terület élő prédával vagy ha növényevő akkor legelővel (ami úgy kb soha sincs) akkor nincs vele bajom.
2018. jan. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
48%
Nem értelek. Az szerinted rendjén lenne, ha élő prédát engednek be neki a kifutóra? Ez minimum állatkínzás lenne! Az állatnak sem okoznál vele örömet, mert stresszbe jönne, óvnia kellene az így is kicsi területét a prédától és persze le is kellene vadásznia.
2018. jan. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!