Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Kérlek mondjátok hogy már...

Kérlek mondjátok hogy már szabályozzák annyira a húsipart hogy ilyen nem történhet?

Figyelt kérdés
https://www.youtube.com/watch?v=5oTCA9V3eNs&t=181s Csak akkor nézzetek bele ha bírjátok az ilyet. Ez szörnyűség. Nem vagyok vega de ez borzalmas. Ma már szabályozzák az ilyet nem?

2018. jan. 11. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pedig de. Tojóhibrideknél kelés után ivar szerinti szelektálás van, a kakasok élből mennek takarmánynak.
2018. jan. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
27%

Igen...sajnos vannak ilyenek mindenüt !!

Ezért lettem immar 2 éve vega,igaz hogy csak 14 vagyok , sokan szidnak mert ez vagyok (szerencsére szüleim megértőek) de en akkor sem fogom ezeket meggeni !!!!

2018. jan. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Vagy ha megteheted, akkor válaszd a nagyüzemi husi helyett a falusi husit. Falusi tartásban 90%-ban úgy él az az állat, ahogyan állathoz méltó (azért csak 90%-ban, mert rossz emberek mindenütt vannak, még vidéken is). Kapirgál, legel, tisztességgel bánnak vele, odafigyelnek rá - nem állomány szinten, hanem egyénileg. Nem tápon él, hanem takarmányon.. adalékanyagok, pre-probiotikumok nélkül. Füvön, szénán. Nem választják el az anyjától idő előtt. A húsuk íze is egészen más... és még támogatod is vele a nehéz helyzetben lévő vidékieket. (Inkább őket, mint a nagyüzem-birtokos döbrögiket!! :) )


Én ha tehetem, termelői piacról(!) szerzek be mindent, olyan emberektől, akikhez akár el is mehetnék megnézni, hogy tényleg ott a tanya, a tejház, a vágásra szánt állat, a méhkas, a növény. Kicsit drágább, mint a bolt, de nem is kell olyan töméntelen mennyiséget megenni, mint a boltiból, mert kevéssel is úgy eltelek, hogy csak na..

2018. jan. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos ez pont így történik. A nagyüzemi állattartás kegyetlen.

Mi tartunk tyúkot, mindig ugyanonnan vesszük. Egy viszonylag "barátságos" tojástermelő üzemből, ahol legalább tisztán vannak tartva a jércék, nem vágják a csőrüket és tisztességesen táplálják őket. De még ott is szorosan egymás mellett vannak szegények. Mozdulni sem tudnak. Nálunk aztán szépen megtanulnak kapirgálni és házi takarmányt enni.

Amikor kiöregszenek nálunk is húsleves lesz belőlük, de addig tiszta helyen, egészséges táplálékon élhetnek egy olyan helyen, ahol van életterük.

Az állatvédők nem véletlenül tiltakoznak a nagyüzemi állattartás ellen. Nem csoda, hogy manapság ennyien választják a vegán életmódot. Sajnos amíg a minél nagyobb profit a cél az állattartásban, addig ez nem fog változni.

Én is csak azt tudom javasolni, hogy ha eszel húst, akkor igyekezz házi, jól tartott, "boldogan élt, amíg meg nem halt" húst vásárolni.

2018. jan. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos ez majdhogynem elengedhetetlen a mai életszínvonal és pocsékló életmód fenntartásához. De ez lehet egy kicsit túlzás. De például szabályok is előírják, hogyan kell őket megölni.
2018. jan. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!